Neprehliadnite! V termíne od 22.7. do 2.8. čerpáme dovolenku. Všetky objednávky budú odosielané po 3.8. Ďakujeme za pochopenie, užívajte si leto!

Ako si správne vybrať snímač tepu Polar

Každý, kto to so športom myslí aspoň trošku vážne by si mal počas tréningu alebo závodu merať srdcový tep. Na trhu je dostupných veľa značiek a produktov, ktoré vás môžu osloviť. Pred samotnou kúpou je dôležité povedať si na aký šport chcem snímač tepu alebo hrudný pás využívať a či je zabezpečená kompatibilita prepojenia s vašim športtesterom alebo cyklopočítačom. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na produkty značky Polar, ktoré patria k aktuálnej špičke a majú dlhoročnú tradíciu.

Polar ponúka trojicu snímačov tepovej frekvencie:

  • Hrudný pás Polar H10+
  • Hrudný pás Polar H9
  • Optický sensor tepu Polar OH1+

polar-snimace-srdcoveho-tepu

Všetky spomínané snímače tepu podporujú prepojenie s iným zariadením pomocou bezdrôtových technológií Bluetooth a ANT+.

Ako však viete, ktorý z týchto snímačov tepu je vhodný pre vás?

Prvým jednoznačným rozdielom je spôsob nosenia. Polar H9 a H10+ sú hrudné pásy, teda ich nosíte okolo hrude (čo nie je každému príjemné) naproti tomu Polar OH1+ je optický snímač tepu, ktorý sa nosí na ruke resp. na predlaktí alebo ramene.

Z toho vyplýva aj použitie rozdielnej metódy meranie tepu – meranie snímaním elektrických impulzov (ECG) vs. optické meranie (OHR) s využitím odrazu svetla, ktoré vysielajú svetelné LED diódy. Prvé meranie v poradí predstavuje to najpresnejšie meranie aké je dostupné, zatiaľ čo optické snímače sa tejto presnosti snažia čo najviac priblížiť.

Vyberte si hrudný snímač Polar H10+ - Profesionálna úroveň a presnosť

Hrudný snímač Polar H10+ je najpresnejší snímač srdcovej frekvencie v histórii značky Polar a používa ho väčšina profesionálnych športovcov. Avšak neznamená to, že musíte byť aj vy profi športovec, ak ho chcete používať. Nejedná sa o významnú cenovú položku, skôr naopak. Ak sa rozhodnete, že chcete spoľahlivé a presné údaje o vašom srdcovom tepu, Polar H10+ je jednoznačná voľba.

polar-h10-plus-running
Popruh Polar Pro zabezpečí pohodlné nosenie, chráni pred možným rušením okolitého prostredia a tak Polar H10+ vyťaží maximum z merania. Je ideálny aj na intervalové tréningy, kedy mu neuniknú žiadne vysoké ani nízke tepy.

Batéria vydrží do 400 hodín používania, teda je vhodný aj naozaj na ultra dlhé trate. Navyše má internú pamäť pre 1 tréningovú jednotku – využijete v prípade, že nemáte pri sebe hodinky. Polar H10+ dokáže vysielať resp. byť pripojený naraz na 2 zariadenia, čo môže byť výhoda ak máte napríklad osobného trénera alebo chcete zároveň posielať údaje do bežiaceho pásu.

Rozhodnite sa pre hrudný snímač Polar H9 – Spoľahlivosť a výborná cena

Začínate športovať a hľadáte hrudný pás, ktorý má výbornú spoľahlivosť a ozaj dobrú cenu? Tak ste ho práve našli je to hrudný pás Polar H9. Využite všetky výhody merania tepu na hrudi a zároveň dobrej kompatibility, ktorá zabezpečí použitie s každým športtesterom alebo smartfónom. Bluetooth alebo ANT+ zariadenie ľahko prepojíte a môžete začať športovať. Hrudný pás pripojíte aj s množstvom športových aplikácii bežiacich na smartfóne.
Polar Soft popruh bude správne držať snímač Polar H9 na vašej hrudi a jeho údržba je jednoduchá.

Polar H9 hrudný pás

Pre ľahkosť nosenia si vyberte Polar OH1+ – Spoľahlivosť a výborná cena

Ak máte radi voľnosť a rýchle nasadenie, zvoľte si optický snímač tepu Polar OH1+. Popruh so snímačom si nasadíte na rameno alebo predlaktie a tréning sa môže začať. Balenie Polar OH1+ obsahuje aj nadstavec na plavecké okuliare, ktorý použijete pri plávaní na meranie tepu zo spánkovej kosti.

Nepríjdete o žiadne údaje, keďže Polar OH1+ má internú pamäť až na 200 hodín záznamu. Následne si namerané údaje pohodlne stiahnete do mobilnej aplikácie Polar Beat. Dobíjateľnú batériu ľahko dobijete s USB nabíjačkou a môžete pokračovať v tréningu ďalších 12 hodín.

polar-oh1-plus-snimac-tepu

Na záver dúfame, že sme vám pomohli pri rozhodovaní pri výbere toho správneho snímača tepu značky Polar pre vás. Ak by ste stále mali potrebu poradiť sa, neváhajte sa na nás obrátiť. V našej ponuke nájdete len produkty z oficiálnej Polar distribúcie s plnou zárukou a originálnym servisom.

vybrat-si-snimac-tepu


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk