Ako synchronizovať údaje z Apple Watch do aplikácie Strava

Každý fitness náramok, fitness hodinky alebo športtester používa na synchronizáciu resp. prenos nameraných údajov aktivity do smartfónu dedikovanú mobilnú aplikáciu. Značky vyvinuli aplikácie, ktoré sú určené primárne pre ich zariadenia tj. Polar má aplikáciu Polar Flow, Garmin má Garmin Connect, Suunto zase Suunto app, Apple používa Apple Health a Fitbit rovnako Fitbit aplikáciu atď.. Tieto mobilné aplikácie sú dostupné zadarmo pre smartfóny s OS Android i OS iOS.

Avšak už pred príchodom smart náramkov a smart hodiniek boli dostupné športové aplikácie, pomocou ktorých dokázali športovci sledovať športový výkon. Medzi najznámejšie patria Strava, Endomondo, TrainingPeaks, MapMyFitness, Runkeeper a ďalšie. Aby užívatelia mohli aj naďalej využívať tieto mobilné aplikácie, na ktoré sú zvyknutí a neprišli o svoje dlhodobé štatistiky, rozhodli sa výrobcovia zabezpečiť možnosť exportu nameraných údajov z pôvodnej aplikácie do spomínaných športových aplikácii.

apple-watch-fitendo-ponuka

Návod ako prepojiť Apple Watch a aplikáciu Strava

V tomto článku si povieme ako aktivovať export údajov pre Apple Watch do aplikácie Strava, ktorá je jednou z najpoužívanejších a najobľúbenejších športových aplikácii. Strava má niekoľko miliónov užívateľov po celkom svete a slúži aj ako sociálna sieť.

Ešte donedávna museli všetci majitelia smart hodiniek Apple Watch používať rôzne zložité postupy alebo služby tretej strany, keď chceli svoj tréning zdieľať s priateľmi na Strava. Minulý mesiac však konečne Apple a Strava umožnili priamy import tréningov nameraných pomocou Apple Watch do užívateľského profilu Strava.

Na svojich Apple Watch môžete používať aj aplikáciu Strava, no tento návod slúži pre tých, ktorí chcú používať iné aplikácie napríklad Apple Tréning, NIke running club atď. Základom je, že všetky tieto aplikácie musia mať povolené ukladať namerané údaje do Apple Health.

Povolenie prepojenia Strava s Apple Health

V prvom kroku treba v osobnom profile v aplikácii Strava, v nastaveniach (dostanete sa kliknutím na ozubené koliesko) vybrať možnosť Applications, Services and Devices, čiže prepojenie s ďalšími aplikáciami, službami alebo zariadeniami. Z ponuky vyberte možnosť Health, čo je Apple interná aplikácia, do ktorej sa ukladanú všetky namerané údaje z vašich tréningov, ktoré zmeriate pomocou smart hodiniek Apple Watch.

Môžete aktivovať aj opačný import smerom zo Strava do Apple Health, v prípade že použite aplikáciu Strava pri niektorom tréningu a chcete namerané údaje vidieť v Apple Health, teda v aplikácie Aktivita na vašom smartfóne. To zabezpečí voľba "Send to Health". Odporúčame zapnúť notifikácie v prípade, keď sú pripravené nové tréningy na import. Na ďalšej obrazovke už finálne potvrdíte prepojenie oboch aplikácií.

apple-watch-and-strava-connection-01

 

Nastavenie zdieľania údajov v Apple Health na Iphone

V tomto kroku je potrebné na vašom smartfóne Iphone, v nastaveniach aplikácie Zdravie povoliť preposielanie rôznych údajov o vašej kondícii. Vyberiete teda možnosť Apky a v zozname nájdite aplikáciu Strava. V nasledujúcej obrazovke povolíte čítanie údajov a to buď všetkých alebo vyberiete len relevantné ako je vidieť na nasledujúcom obrázku. Týmto nastavením povolíte zdieľať údaje medzi Apple Health (Zdravie) a aplikáciou Strava a všetko je pripravené.

apple-watch-and-health-app-strava

V predchádzajúcich bodoch ste všetko nastavili, poďme teda športovať. Na vašich smart hodinkách Apple Watch spustite záznam aktivity (napríklad v appke Tréning) a po skončení dajte uložiť. Celý záznam tréningu nájdete na Iphone v appke Aktivita (ikonka farebných kruhov). Následne na smartfóne otvoríte aplikáciu Strava a opäť v ponuke profil a services uvidíte možnosť importovať tréning aj s dátumom, kedy sa tréning uskutočnil. Po potvrdení sa údaje z tréningu prenesú do Strava, do vášho profilu a môžete ich veselo zdieľať so všetkými priateľmi.

apple-watch-a-strava-prepojenie-health

Čo dodať na záver? Snáď len toľko, že tak ako nás, tak aj vás potešila táto možnosť priameho importu údajov z Apple Watch do Strava. Nastavenie nie je zložité, ale ak sa vám to nepodarí kľudne sa nám ozvite a radi vám pomôžeme.

ponuka-smart-hodinky-apple-watch

V Apple Watch sa vyznáme! V našej ponuke nájdete Apple Watch z oficiálnej Slovenskej distribúcie, so slovenčinou, plnou zárukou a originálnym servisom. Ak uvažujete o kúpe, u nás sa oplatí.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk