Ako správne používať hrudný snímač tepu

Ste majiteľom hrudného snímača srdcového tepu (hrudný pás)? Prečítajte si ako ho správne používať, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky merania tepu.

Hrudný snímač pripojíte ku kompatibilnému zariadeniu pomocou bezdrôtového prenosu bluetooth alebo ANT+. Novšie snímače používajú iba bluetooth a niektoré dokážu vysielať hodnoty tepovej frekvencie použitím oboch metód - Garmin HRM Dual alebo Polar H10+, tým je dosiahnutá širšia kompatibilita so športovými hodinkami rôznych výrobcov. Treba podotknúť, že hrudný pás na meranie tepu môžete používať s kompatibilnými fitness hodinkami, športtesterom, cyklopočítačom alebo aj s mobilným telefónom, na ktorom beží niektorá športová aplikácia ako Endomondo, Polar Beat, MapMyRun, RunKeeper atď.

postup-ako-pouzivat-hrudny-pas-snimac-tepovej-frekvencie

Postup pri párovaní hrudného pása a smartfónu

Doporučujeme dodržať nasledujúci postup pri párovaní resp. používaní hrudného snímača.

1.Spodnú stranu popruhu hrudného pása na mieste kde je umiestnený hrudný snímač tepu navlhčite (spôsobí to lepší kontakt - vodivosť pre meracie elektrotódy).

2.Nasaďte si hrudný pás, snímač by mal byť v strede vášho hrudníka.

3.Aktivujte bluetooth pripojenie, či už vo vašom smartfóne alebo fitness hodinkách, či športtesteri.

4.Na hodinkách povoľte vyhľadávanie bluetooth príslušenstva, po chvíli by mal byť pás viditeľný. Akceptujte pripojenie.

V prípade použitia smartfónu nepárujte telefón s hrudným pásom v systémových nastaveniach bluetooth, ale vždy vyvolajte párovaciu procedúru z mobilnej aplikácie, ktorú budete používať na športovanie. Každá kompatibilná aplikácia má nastavenia, kde nájdete položku - external heart rate sensor (externý senzor tepu).

5.Spustite sledovanie aktivity a počkajte, či vidíte na displeji hodnoty aktuálneho srdcového tepu. Keď používate športové hodinky, ktoré majú optický snímač tepu na zápästí skontrolujte, či svieti resp. je snímač vypnutý. Teraz je všetko pripravené na váš športový výkon.

6.Po skončení aktivity popruh umyte a osušte.

Párovanie hrudného snímača a vášho zariadenia by malo zostať zachované aj do budúcna tj. pri ďalšom športovaní bude stačiť iba povoliť bluetooth spojenie a počkať pár sekúnd kým sa zariadenia "uvidia".

Pozrite si našu ponuku snímačov srdcového tepu.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk