Aplikácia Suunto Movescount končí, začnite s novou Suunto app

Keď ste majiteľ Suunto hodiniek, určite poznáte resp. používate mobilnú aplikáciu Movescount alebo jej web rozhranie www.movescount.com. Movescount bola dostupná zadarmo pre užívateľov so smartfónmi Apple iOS aj OS Android. Výrobca Suunto už v priebehu minulého roka avizoval koniec jej podpory. Dôvodom je nová mobilná aplikácia Suunto App.

suunto-app-ios-version-01

Tak ako bolo oznámené cca. od 19.12.2019 Suunto ukončilo oficiálnu podporu aplikácie Movescount a zároveň bola stiahnutá zo všetkých aplikačných obchodov. Ak ju máte stále nainštalovanú na svojom smartfóne, môžete ju používať avšak nejaký ďalší vývoj funkcií sa už neplánuje. Web verzia bude k dispozícii do konca roka 2020, kedy má byť tiež nahradená novou verziou, ktorá je zrejme v príprave. Majitelia starších Suunto hodiniek Ambit1, 2, 3, Travese budú môcť naďalej synchronizovať hodinky pomocou USB a programu Suuntolink až do odvolania.

Nová Suunto app je dostupná už druhý rok a stále sa vyvíja. Suunto pridáva nové funkcie pomaly každý mesiac. Je postavená na známej platforme - športovej aplikácii Sportstracker. Keď už ste používateľom Sportstracker máte v podstate plynulý prechod na Suunto app, prostredie je takmer totožné.

suunto-app-ios-version-02

Pomocou Suunto app nielen synchronizujete namerané hodnoty z hodiniek, pozeráte denné štatistiky, ale tiež konfigurujete dátové obrazovky pre jednotlivé športové profily, nahrávate a plánujete trasy, či prispôsobujete ďalšie nastavenia podľa potreby. Niekomu sa môže nová app-ka zdať až príliš jednoduchá, ale verte, že v nej nájdete všetko, čo potrebujete. Čo sa vytratilo je podpora generovania videa z vášho športového výkonu. Dnes už väčšina používateľov na vytvorenie videa využíva službu Relive. Samozrejme prepojenie Suunto App a Relive je podporované. Ak niekomu bude stále málo, vaše dáta si môžete exportovať do viacerých športových aplikácií ako sú napríklad Strava, Training Peaks, Endomondo, UA MapMyRun, Runanalyze atď. a spracovávať priamo tam.

Všetci majitelia hodiniek Suunto 9, Suunto 5, Suunto 3 fitness a série Suunto Spartan by už mali začať používať Suunto app.

My sme zvedaví ako sa podarí Suunto finálne dokončiť prechod na Suunto App tak, aby boli všetky Suunto hodinky podporované a zákazníci spokojní. Čo zatiaľ zostáva otázkou je nová WEB verzia, ktorú si zákazníci veľmi želajú. Držíme teda palce, aby sme ju mali skoro hotovú.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk