Porovnanie Apple Watch 5 a Apple Watch 4, oplatí sa vymeniť?

September je za nami a ako každý rok sme po tzv. Apple evente alebo Apple Keynote konferencii, kde značka Apple prezentuje svoje najnovšie inovácie a produkty akými sú notebooky MacBook, desktopy iMac, tablety iPad, či multimediálne služby Apple TV a samozrejme aj smart hodinky Apple Watch. Na tohtoročnej konferencii Apple oznámil vynovené Apple Watch tentokrát series 5.

Tí, ktorí sledovali keynote online alebo mali možnosť vzhliadnuť záznam, už vedia aké novinky séria 5 prináša. V tomo článku sme pre vás porovnali smart hodinky Apple Watch 5 a Apple Watch 4, aby ste mali jednoduchšie rozhodovanie v prípade kúpy resp. či sa vám  prechod na 5. generáciu vyplatí.

V našom predošlom článku sme porovnali predchádzajúce generácie, modely smart hodinky Apple Watch series 4 vs. Apple Watch series 3. Pozrite sa sami na rozdiely vo výbave.

Dizajn a rozmery smart hodiniek

Hneď v úvode povieme, že dizajn novej series 5 neprešiel výraznou zmenou. Rozmery displeja a zobrazovacej plochy zostali zhodné z predchádzajúcou series 4. Stále sú dostupné dva rozmery, väčší 44 mm a menší  40 mm, vhodnejší pre užšie zápästia, teda skôr pre dámy. Čo je nové, to je extra porcia remienkov rôznych farieb a materiálov. Nájdete klasické silikónové, prémiové kožené alebo naozaj originálne textilné.

Budete si môcť vybrať zo špeciálnej edície, Hermes, Nike, či dobre známych modelov. Jednotlivé edície sa odlišujú najmä materiálom a farbou tela smart hodiniek, remienkami a dostupnými watchfaces (ciferníkami). Telo hodiniek môže byť z ocele, hliníka, titánu alebo dokonca keramické. Digitálna korunka s haptickou odozvou zostala v nezmenenom dizajne.

apple-watch-series-5-models- pozrieť ponuku Apple Watch 5-

Najväčšou novinkou je nový tzv. "always - on" retina displej, ktorý už nezhasína ale je permanentne aktívny. Znamená to, že zobrazené informácie sú na displeji vždy viditeľné.  Vidíme to ako výhodu napríklad pri športovaní, kedy nemusíte otáčať zápästím aby ste videli aktuálne hodnoty aktivity resp. môžete mať hodinky položené na poličke, či bežiacom páse.

Výbava senzorov a výkon

Apple ponechal v Apple Watch 5 všetky senzory, ktoré obsahovala aj 4. generácia. Budete môcť využívať ECG senzor na meranie EKG, vylepšený optický snímač tepu druhej generácie, GPS atď. Aby sa všetky aplikácie spúšťali a fungovali rýchlejšie, tomu pomôže nový 64-bitový dvojjadrový procesor S5 (series 4 má dvojjadrový procesor S4). Apple tiež zvýšil kapacitu internej pamäte na 32 GB. Z funkcií zostali všetky, aj bezkontaktné platby Apple Pay, ktoré si ľahko nastavíte pomocou nášho návodu. Ostatné funkcie si môžete pozrieť sumarizované v nasledujúcej prehľadnej tabuľke.

apple-watch-series-5-vs-apple-watch-series-4

Smart hodinky Apple Watch 5 môžete používať na sledovanie takmer všetkých druhov športov. Sú vodotesné, takže môžete s nimi smelo aj plávať a sprchovať sa. Čo sa týka pripojenia, tak Apple Watch 5 pripojíte na Wifi, verziu "Cellular" využitím SIM karty na mobilnú sieť a pomocou Bluetooth 5.0 s ďalším príslušenstvom ako sú slúchadlá, hrudný snímač tepu (pulzomer), snímač kadencie behu (footpod) a ďalšie. Nabíjanie prebieha pomocou magnetickej kolísky a výdrž batérie sa pohybuje okolo 18 hodín.

ponuka-smart-hodinky-apple-watch

A čo cena? Nové smart hodinky Apple Watch 5 môžete mať už za 449Eur.

U nás máme Apple výrobky z oficiálnej distribúcie tzn. s ovládaním v slovenčine, plnou podporou a originálnym záručným servisom.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk