Apple watch 3 vs 4 – porovnanie modelov

Páčia sa vám smart hodinky? Rozmýšľate nad ich kúpou? A čo hovoríte na Apple hodinky? Určite vám neuniklo, že Apple má v súčasnosti k dispozícii dva modely, starší Apple Watch 3 a novinku Apple Watch 4. Aby ste sa vedeli rozhodnúť a nemuseli zdĺhavo hľadať na internete, stručne sme spracovali porovnanie týchto dvoch modelov apple hodiniek.

Apple Watch sú plnokrvné smart hodinky. Znamená to, že majú naozaj poriadne smart funkcie. Najdôležitejšími smart funkciami je podľa nášho názoru možnosť prijatia a vybavenia telefonického hovoru, sms správy, inštalácia rôznych aplikácii, veľký displej, na ktorom nie je problém prečítať e-mail. Avšak dnes len smart funkcie nestačia, preto výrobcovia pridávajú aj tzv. športové funkcie na sledovanie rôznych športov alebo monitorovanie osobnej aktivity počas dňa. Takéto inteligentné hodinky môžete potom používať celý deň, v práci, doma, aj pri športe.

smart hodinky Apple watch 3smart hodinky Apple watch 4

Porovnanie funkcii Apple Watch series 3 a Apple Watch series 4

Dizajn a rozmery

Smart hodinky sa vyrábajú  v 2 rozmeroch Apple Watch 4 44mm a 40mm, čiže sú o kúsok väčšie ako Apple Watch 3 42mm a 38mm. Vnútorný tvar displeja je zaoblený, čiže máte pre series 4 k dispozícii väčšiu zobrazovaciu plochu. Hodinky menších rozmerov - 40mm, sú obľúbenejšie u nežného pohlavia kvôli menším rozmerom zápästia. Séria 4 sa trošku zoštíhlila, hrúbka je 10,7mm oproti 11,4 mm. Hodinová korunka tzv. digital crown zostala na svojom mieste a teraz už aj s haptickou odozvou. K farbám tela hodiniek striebornej a sivej pribudla nová zlatá, ktorá poteší najmä dámy.

apple-watch-series-4-series-3-display-porovnanie

Výbava senzorov a výkon

Nové Apple Watch 4 dostali navyše EKG snímač, ktorý vám zmeria EKG. Táto funkcia nebola do minulého mesiaca povolená v krajinách EU avšak dnes už ju môžeme využívať naplno aj na Slovensku. Ako zmerať EKG si môžete prečítať v našom článku. Apple vynovil takmer všetky senzory. Úpravou prešiel snímač srdcového tepu, ktorý má vylepšený tvar - odlišné rozmiestnenie svetelných diód, čo pomáha zlepšiť výsledky merania tepovej frekvencie. Výpočtový výkon hodiniek bol posilnený novým 64‑bitovým dvojjadrovým procesorom S4, ktorý je až 2x rýchlejší než procesor S3 v Apple Watch Series 3, čo pocítite hlavne pri spúšťaní aplikácií a pri manipulácii s hodinkami.

V nasledujúcej tabuľke nájdete porovnanie z pohľadu senzorov a ďalšej výbavy.

apple-watch-series-4-series-3-vybava-senzorov

Obe Apple hodinky pripojíte k domácej Wifi (Wi‑Fi 802.11b/g/n v pásme 2,4 GHz) sieti a k vášmu iPhone pomocou bluetooth (verzia 5.0 a 4.2). Takisto sa nemusíte báť v nich plávať alebo sprchovať sa, sú vodotesné (WR50m). Nabíjanie prebieha bezdrôtovo, stačí keď hodinky priložíte na magnetickú základňu a do 2 hodín sú nabité.

Záver

A čo cena? Apple watch 3 aktuálne nájdete k dispozícii za cca. 300€ a za cena Apple watch 4 je asi o 100 Eur vyššia. To, či sa oplatí priplatiť si, nechávame na vás. Každopádne obe tieto smart hodinky sú špičkové wearable zariadenie, ktoré majiteľovi poskytne spoľahlivé high-tech funkcie na každodenné použitie. Navyše my vám k Apple Watch 4 ako darček dáme ochrannú fóliu na displej zadarmo.