Ako vybrať dámske smart hodinky?

Blíži sa koniec roka a s ním aj najkrajšie sviatky v roku Vianoce. Určite každú dámu potešia nové hodinky. Tak ako je dnes trendom, mohli by to byť práve smart hodinky, ktoré by ju očarili nielen vzhľadom, ale aj funkciami. Aké funkcie majú mať dámské smart hodinky a aké modely sú aktuálne dnes na trhu? Pozrieme sa na to bližšie a poradíme vám z čoho vyberať, aby ste mali ľahšie rozhodovanie.

Vzhľad dámskych smart hodiniek

Čo si budeme hovoriť, pre dámy je vzhľad alebo dizajn asi prvé a najdôležitejšie kritérium výberu akéhokoľvek produktu. Hneď tu treba zvážiť niekoľko premenných. Máte radi nejaký konvenčný klasický design, moderný, extravagantný alebo uprednostňujete skôr športový vzhľad? Budú to smart hodinky len na šport, tréning alebo na celodenné nosenie? Každopádne by mali mať hodinky nižšiu hmotnosť, aby sa pohodlne nosili po celý deň.

Smart hodinky v klasickom dizajne majú okrúhly tvar tela a k tomu klasický ručičkový ciferník, ktorý sa však môže dať zmeniť na digitálny. Modernejší smart dizajn predstavujú štvorcové alebo obdĺžnikové tvary so zaoblenými hranami. Športový look vynikne hlavne pestrou farbou, použitými odolnými materiálmi a pripadne remienkom, ktorý je prispôsobený na šport. Vymeniteľné remienky sú veľmi dobrým príkladom rýchlej zmeny vzhľadu a prispôsobenia si hodiniek k aktuálnemu outfitu, čo určite každá dáma ocení.

polar-ignite-spankova-analyza

Funkcie dámskych smart hodiniek

Určite treba začať s ovládaním smart hodiniek, ktoré by malo byť jednoduché. Osvedčila sa kombinácia dotykového displeja a ovládacích tlačidiel. Po dotykovom displeji sa pohybujete swipe pohybom prsta ako sme zvyknutí na smartfóne. Nezabúdajme na dobrú viditeľnosť údajov na displeji počas rôznych svetelných podmienok. Displej môže byť farebný (zriedka čierno-biely) a vyrobený rôznymi technológiami napríklad LED alebo TFT, čo sa potom odráža na jase, ostrosti a hĺbky farieb a takisto na výdrži batérie.

Medzi dnes už základné smart funkcie môžeme počítať smart notifikácie tj. na displeji hodiniek priamo vidíte oznamy o prichádzajúcich hovoroch, sms správy, pripomienky z kalendára, či iných mobilných aplikácií. Aby všetko fungovalo ako má, musia byť hodinky v neustálom bluetooth spojení s vašim smartfónom. Pravé smart funkcie sú však možnosť inštalovania rôznych dodatočných aplikácií, či vedieť prijať telefonický hovor alebo odpísať na sms. Týmito funkciami sa hrdia ozaj len pravé smart hodinky.

Novou obľúbenou funkciou je podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay, Apple Pay alebo Fitbit Pay. Všetky tri druhy platieb sú už dostupné aj na Slovensku avšak záleží od konkrétnej banky, kotrú z nich podporuje preto si zistite vopred akú banku používa budúca majiteľka smart hodiniek.

Dôležitou súčasťou dnešných smart hodiniek sú fitness funkcie. Tieto funkcie umožňujú sledovať fyzickú kondíciu v priebehu dňa. Znamená to, že smart hodinky budú počítať prejdené kroky, spálené kalórie, merať hodnoty srdcového tepu a v noci dokážu zmerať kvalitu spánku. Zároveň sú hodinky schopné sledovať – merať veličiny počas športových aktivít ako sú napríklad beh, fitness tréning, jóga, či bicyklovanie. K tomu využívajú rôzne senzory a snímače, čo by mali mať vo výbave (GPS, optický snímač tepu, výškomer). Ak je dáma športovo založená, zamerajte sa a preverte si aké všetky športy hodinky dokážu sledovať a aké hodnoty aktivít merajú.

Poslednou novinkou sú tzv. asistované cvičenia, ktoré pomáhajú tvoriť tréningový plán. Keď nemáte inšpiráciu, čo cvičiť, stačí spustiť fitness smart hodinky a tie vám priamo na displeji zobrazia animáciu cvičenia odporúčaného na príslušnú svalovú partiu. Takže sa nestane, aby ste si v posilňovni nevedeli zacvičiť aj bez trénera.

garmin-vivomove-3-rosegold

Funkcie určené najmä pre dámy

Prvou funkciou je sledovanie ženského cyklu. Hodinky sledujú príznaky a vplyv ženského cyklu na fyzickú kondíciu a tak napríklad viete zhodnotiť, či ísť na tréning alebo radšej oddychovať. V mobilnej aplikácii si môžete zapísať poznámky a následne potom máte spätný prehľad o priebehu vašich minulých cyklov a kondícii.

Príjemnou funkciou avšak nielen pre dámy sú asistované dychové cvičenia. Každý z nás by si mal nájsť v priebehu dňa čas kedy spomalí, uvoľní sa a zrelaxuje. V tomto nám pomôžu dychové cvičenia, ktoré sa snažia naučiť nás správne dýchať a zároveň relaxovať. Hodinky vás sami prevedú týmto cvičením, všetky inštrukcie budete vidieť na displeji, my si len vychutnáme chvíle oddychu.

No a na záver si nezabudnite preveriť, či nové smart hodinky budú kompatibilné s mobilným telefónom a teda aj aplikáciou od výrobcu, ktorá bude na ňom bežať. Väčšina mobilných aplikácií je dostupná pre smartfóny s OS Android ako pre OS iOS (Apple).

Prehľad dámskych smart hodiniek v ponuke

Smart hodinky s klasickým tvarom

Withings Steel HR (36mm) LIMITED EDITION - Champagne Gold / White

Withings Steel HR (36mm) LIMITED EDITION - Champagne Gold / White

Nokia Steel Special Edition - Pink Gold

Nokia Steel Special Edition - Pink Gold

Garmin vívomove HR, Sport, Rose Gold-White, S/M

Garmin vívomove HR, Sport, Rose Gold-White, S/M

Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R830NZD (40mm), ružovozlaté

Moderný tvar dámskych smart hodiniek

Apple Watch Series 5, 40mm Gold Aluminium Pink Sand Sport Band

apple watch series 5
Fitbit Versa - Gray / Silver Aluminum

Fitbit Versa - Gray / Silver Aluminum

Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Navy & Pink Woven

Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Navy & Pink Woven

Športové smart hodinky pre dámy

Garmin Vívoactive 3, White Silicone, Rose Gold

Garmin Vívoactive 3, White Silicone, Rose Gold

Garmin Vívoactive 4S White/Rose Gold

Garmin Vívoactive 4S White/Rose Gold

Polar Ignite ružová - zlatá S

Polar Ignite ružová - zlatá S

Dúfame, že prehľad smart hodiniek pre dámy vám pomohol zorientovať sa v ponuke a správnym výberom potešíte svoju dcéru, priateľku alebo manželku prosto nejakú ženu, ktorá chce využívať všetky výhody moderných hodiniek. V prípade, že vás zaujíma viac detailov alebo máte záujem spýtať sa ku konkrétnej funkcii, radi vám poradíme osobne, kontaktujte nás.

damske-smart-hodinky-ponuka


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk