Garmin Vívoactive 3 aké sú najlepšie funkcie?

Pri kúpe vašich nových fitness hodiniek sa budete rozhodovať na základe vlastných potrieb avšak určite sa radi inšpirujete recenziami iných zákazníkov a popisom funkcií od užívateľov, ktorí majú s produktom vlastné skúsenosti. Preto sme pre vás pripravili popis najlepších funkcií fitness hodiniek Garmin Vívoactive 3, aby ste sa mohli inšpirovať a využiť naše skúsenosti pri rozhodovaní sa o kúpe.

Garmin Vívoactive 3 sú fitness smart hodinky, teda majú niektoré športové funkcie športtesterov (výbava senzorov) a smart funkcie, ktoré nájdete len u smart hodiniek. Toto definuje hodinky Vívoactive 3 ako zlatý stred alebo teda stredná rada športových hodiniek.

Garmin Vívoactive 3, White Silicone, Stainless Steel

Funkcie, ktoré nás najviac zaujali sme zoradili do piatich bodov nasledovne:

1. Podpora multišport

Veľkou výhodou Garmin Vívoactive 3 je tzv. podpora multišport. Znamená to, že tieto športové hodinky môžete použiť na sledovanie viacerých športov ako sú beh, cyklistika, turistika a dokonca aj golf. Pre každý šport je možné nastaviť dedikovanú obrazovku s dátovými políčkami tj. vy si vyberiete aké hodnoty si prajete mať zobrazené na displeji počas športovania. Okrem toho hodinky majú integrované aj špeciálne výpočtové algoritmy napr. pre alpské lyžovanie – hodinky nemusíte zastavovať a opätovne štartovať pre sledovanie lyžovania, všetko zabezpečí algoritmus, ktorý dokáže rozoznať jazdu smerom dole z kopca a na lanovke smerom hore. Chcete hrať golf? Žiadny problém, stiahnite si mapu ihriska  a pustite sa do hry.

2. Výbava senzorov

Garmin Vívoactive 3 majú veľmi slušnú výbavu senzorov, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani športtester vyššej triedy. Vo vnútri nájdete okrem senzorov na určenie pozície GPS, GLONASS a Galileo aj barometrický výškomer, 3d akcelerometer na meranie osobných aktivít a teplomer. Na spodnej časti hodiniek môžete nájsť optický snímač tepovej frekvencie Garmin Elevate. Keď máte k dispozícii toľko senzorov, dokážete vypočítavať rôzne veličiny športového výkonu. Z tých rozšírených je zaujímavý odhad hodnoty Vo2Max. Potrebujete niečo viac? Nemyslíme si.

Okrem interných senzorov dokážete ku Garmin Vívoactive 3 pripojiť aj externé senzory, čo je opäť veľká výhoda. Z externých senzorov môžete pripojiť hrudný snímač tepu, snímače kadencie a rýchlosti alebo garmin teplotný senzor.

3. Integrovaný hudobný prehrávač

Modely označené ako “music” disponujú internou pamäťou na 500 skladieb, takže stačí si zaobstarať bezdrôtové slúchadlá a vaše fitness hodinky Garmin Vívoactive 3 premeníte na hudobný prehrávač. Začnite si spokojne počúvať hudbu počas športovania, je to jednoduché a návykové. Už nemusíte nosiť so sebou veľký smartfón. Navyše kopírovanie skladieb z počítača do hodiniek je user-friendly. Ak sa vám kopírovať nechce, tak využite streamovaciu službu Spotify, z ktorej si pohodlne stiahnete váš obľúbený playlist rovno do hodiniek.

Garmin Vívoactive 3 Music

4. Garmin Pay

Nespornú výhodu predstavujú bezkontaktné platby Garmin Pay, ktoré boli spustené už aj na Slovenku. V hodinkách Garmin Vívoactive 3 ich nastavíte pomerne jednoducho, veď posúďte sami v tomto článku. Predstavte si, že počas športovania máte chuť na nápoj alebo vás napadne kúpiť si lístok na koncert, či malý snack. Nemusíte mať so sebou veľkú peňaženku plnú platobných kariet a drobných mincí. Stačí jednoducho predajcovi oznámiť platbu kartou a všetko vybavíte priložením hodiniek. Služba Garmin Pay je bezpečná, číslo karty nie je uložené v hodinkách a navyše prístup do vašej virtuálnej peňaženky je chránený PIN-om. Použitie bezkontaktných platieb Garmin Pay si obľúbite pre každodenné použitie.

5. Prispôsobenie nastavení hodiniek

Každé moderné wearable zariadenie, či uz fitness náramky, športtestery alebo fitness hodinky podporujú do určitej miery možnosť prispôsobenia funkcií podľa potrieb používateľa. Niektoré produkty povoľujú nastaviť iba zopár možností a iné zase takmer plné prispôsobenie prostredia. Garmin Vívoactive 3 patrí skôr do tej druhej skupiny tj. dokážete si podľa potreby prispôsobiť viac konfiguračných položiek. 

Ktoré sú to? V prvom rade domovská obrazovka alebo tzv. watchface, na ktorú sa budete pozerať počas dňa. Na ciferníku je možné zobraziť okrem aktuálneho času aj rôzne grafy a hodnoty aktuálneho progresu v dosiahnutí cieľa, či dokonca aktuálne počasie (hodinky musia byť v Bluetooth spojení so smartfónom) a to v rôznych farebných kombináciách.

Ďalšou veľmi používanou a dôležitou možnosťou je modifikácia tzv. dátových políčok v rámci obrazoviek danej aktivity (viď. nasledujúci obrázok). Teda napríklad pri aktivite beh, si môžete sami vybrať aké veličiny vás počas merania zaujímajú. Sú to čas aktivity, tempo a aktuálny tep alebo skôr niektoré priemerné hodnoty, či teplota? Možností je naozaj veľa a určite si každý nájdete tú správnu kombináciu.

garmin-vivoactive-3-data

Spomínané watchfaces ako aj dátové políčka, či iné mini aplikácie si môžete pohodlne stiahnuť z aplikačného obchodu Garmin Connect IQ, kde nájdete stovky rôznych variácií a možností. Služba Connect IQ je zadarmo, takže si budete môcť Garmin Vívoactive 3 vylepšiť podľa aktuálnej potreby.

Nuž a toto by bolo od nás všetko. Dúfame, že sme vám takouto formou pomohli priblížiť výborné fitness smart hodinky Gamrin Vívoactive 3, ktoré určite stoja za úvahu. Aktuálne ich nájdete v akcii za priaznivé ceny a my vám dáme ochrannú fóliu na displej zadarmo. Presvedčte sa sami v kompletnej ponuke.