Neprehliadnite! V termíne od 22.7. do 2.8. čerpáme dovolenku. Všetky objednávky budú odosielané po 3.8. Ďakujeme za pochopenie, užívajte si leto!

Čo je to Garmin Pay a ako sa nastavuje?

Dnešné fitness hodinkyšporttestery majú čím ďalej, tým viac smart funkcií. Nie sú to len jednoduché zobrazovače SMS správ, pripomienok z kalendára alebo prichádzajúcich hovorov. Výrobcovia ako Fitbit či Garmin sa snažia do svojich produktov pridávať aj ďalšie smart funkcie, ako integrovaný prehrávač mp3, detailná navigácia na mape alebo bezkontaktné platby. A práve bezkontaktnéplatby Garmin Pay vám priblížime v nasledujúcich riadkoch.

garmin-pay-bezkontaktne-platby-02

Ako Garmin Pay funguje?

Je to naozaj jednoduché. Potrebujete k tomu Garmin hodinky s podporou Garmin Pay a platobnú kartu. Po rýchlej aktivácii budete vaše hodinky používať ako platobnú kartu, tj. pri každej platbe už nebudete potrebovať priložiť k platobnému terminálu plastovú kartičku, ale na platbu pohodlne využijete vaše Garmin fitness hodinky alebo športtester. Stači len otočiť zápästie a priložiť hodinky k terminálu. Nemusíte sa obávať nijakého zneužitia, každá transakcia je chránená zadaním PIN kódu. Číslo platobnej karty nie je uložené na vašom zariadení, na serveroch Garmin a ani sa pri platbe neodovzdáva predajcom. Platíte teda s istotou. 

Hodinky a banka s podporou Garmin Pay

Výrobca Garmin uviedol na trh niekoľko modelov fitness hodiniek a športtesterov, ktoré podporujú bezkontaktné platby.

Garmin fitness hodinky:

Garmin športtestery:

Na Slovensku ako jediná banka, ktorá spustila Garmin Pay službu je banka 365. Služba bola spustená tento rok v máji a teší sa veľkej popularite. Banka 365 je mladá, progresívna banka, ktorá sa snaží svojím prístupom osloviť dynamických ľudí, nadšených pre technológie a to nám športovcom vyhovuje.

Postup ako nastaviť bezkontaktné platby Garmin Pay na hodinkách Garmin

Postup nastavenia služby Garmin Pay nie je vôbec komplikovaný. Kompatibilné Garmin hodinky a mobilná aplikácia Garmin Connect vás prevedie celým aktivačným procesom. V prvom rade si zabezpečte a aktivuje platobnú kartu. Pred začatím predpokladáme, že máte hodinky spárované s mobilnou aplikáciou Garmin Connect a pripojené pomocou bluetooth s vaším smartfónom. Pre ukážku nastavenia platieb sme použili športtester Garmin fénix 5 Plus.

1.Krok – aplikácia Garmin Connect

Otvorte mobilnú aplikáciu Garmin Connect na vašom smartfóne, ťuknite na obrázok vášho zariadenia(horná lišta) a v zobrazenej ponuke zvoľte Garmin Pay.

garmin-pay-screen-01

2.Krok – Pridanie platobnej karty

Potvrďte ponuku “Spravujte svoju peňaženku” a na ďalšej obrazovke zvoľte pridať novú kartu (ikona karty v pravom hornom rohu). Vyberte typ karty, v prípade banky 365 je to Mastercard. Vyplňte informácie z vašej platobnej karty (číslo karty, platnosť atď.) a nastavte si PIN kód, ktorý budete zadávať vždy pred samotným platením.

garmin-pay-screen-02garmin-pay-screen-03garmin-pay-screen-04

3.Krok – Overenie platobnej karty

Po akceptovaní obchodných podmienok sa pripravte na overenie, ktoré prebehne pomocou SMS správy a jednorazového kódu. V prípade úspešného overenia je funkcia Garmin Pay alebo peňaženka pripravená na použitie.

garmin-pay-screen-05

4.Krok – Uskutočnenie platby

Teraz môžete hodinky použiť na zaplatenie tovaru alebo služby. V hodinkách nájdite ponuku,resp. ikonu “peňaženka” (wallet), zadajte 4 miestny PIN (nastavený v kroku 2) a hodinky priložte k platobnému terminálu. Po chvíli by sa mala platba zrealizovať.

garmin-pay-garmin-fenix-5-plus-01garmin-pay-garmin-fenix-5-plus-02garmin-pay-garmin-fenix-5-plus-03

Aké jednoduché, však? Treba povedať, že všetky nastavenia platobnej karty vykonávate na web stránke banky, vo vašom konte. Garmin hodinky sú len obraz, resp. náhrada plastovej kartičky, pre použitie s platobným terminálom.

Ak vás takýto pohodlný a zároveň bezpečný spôsob platenia za tovar a služby zaujal, zvážte podporu bezkontaktných platieb Garmin Pay pri kúpe vašich nových Garmin fitness hodiniek alebo športtestera.