Nové fitness hodinky Polar Ignite - pre koho sú určené

Značka Polar sa zaoberá budúcnosťou fitness a snaží sa s novými produktami priniesť aj nový pohľad na každodenný tréning a životný štýl. Najnovšie fitness hodinky Polar Ignite budú vašim partnerom a pomôžu vám sústrediť sa na osobný rozvoj personalizovanými tréningovými plánmi a sledovaním regenerácie.

Tieto vodotesné športové hodinky s optickým meraním srdcového tepu na zápästí (technológia Precision Prime) a integrovaným GPS ponúkajú komplexný pohľad na osobnú kondíciu a budú sa snažiť viesť vás k vyrovnanému životnému štýlu sledovaním spánku a zistením stavu regenerácie počas noci. Na základe spomínaných údajov následne hodinky sami navrhnú plán cvičení na nasledujúci deň.

polar-ignite-fitness-hodinky

Pre koho je Polar Ignite určený? 

Ak ste orientovaný na dosahovanie cieľov a chodíte pravidelne cvičiť, Polar Ignite je pre vás ako stvorený. Nezáleží na konkrétnom cieli, či je to zlepšenie fitness kondície, zníženie hmotnosti alebo sa chcete cítiť lepšie, tieto fitness hodinky vám cieľ pomôžu dosiahnuť.

Prečo hovoríme o novej generácii sledovania aktivít? Polar Ignite nie je len ďalší fitness tracker (monitor nasledovanie aktivít) tým, že meria osobné aktivity a vyhodnocuje ich počas celého dňa (od záťaže pri tréningu, až po regeneráciu a relax) vám pomôže držať v rovnováhe celkový životný štýl. Tou hlavnou odlišnosťou od iných produktov je zameranie na sledovanie regenerácie. Správna a účinná regenerácia je kľúčom k lepším športovým výkonom. Toto pravidlo platí nielen pre top atlétov, ale takisto aj pre fitness nadšencov, amatérskych športovcov.

polar-ignite-regeneracia

Všetci sa snažíme posúvať svoje limity a tlačiť na podanie lepšieho výkonu avšak toto nie je veľmi dobrý spôsob ako dosahovať stanovený cieľ. Snažiť sa vtesnať svoj tréning medzi vaše každodenné povinnosti ako sú práca, rodina, priatelia atď. môže byť obťiažne. Aj preto Polar vyvinul športové hodinky Polar Ignite, ktoré majú za cieľ pomôcť aktívnym ľuďom, ktorí trénujú párkrát do týždňa, no nevidia účinok a ich cieľ je stále v nedohľadne. Vychádzajúc z požiadaviek od bežných športovcov, ale aj profesionálnych atlétov, Polar Ignite prináša nový pohľad na sledovanie aktivity a drží sa sloganu "Listening to you body" - počúvaj svoje telo.

Nový prístup k sledovaniu aktivít s Polar Ignite

Hodinky Polar Ignite dokážu spoľahlivo sledovať rôzne športy ako sú fitness, beh, cyklistika a plávanie. K dosiahnutiu optimálnej tréningovej rovnováhy v živote aktívneho človeka prispejú najmä nasledujúce nové kľúčové funkcie: 

Sleep Plus™ – majte detailný prehľad o vašom spánku využitím analýzy kvality spánku

Hodinky automaticky sledujú kvalitu spánku tj. plytký, hlboký spánok, fázu zaspávania a prebúdzania a samozrejme kľudový tep. Všetky namerané údaje nájdete prehľadne zaznamenané v štatistikách v mobilnej aplikácii Polar Flow.

Nightly Recharge™ regenerácia – sledovanie stavu regenerácie počas spánku

Táto nová funkcia kombinuje namerané údaje ako sa váš autonómny nervový systém uvoľní počas prvých hodín spánku a ako kvalitne ste spali v porovnaní s priemernými hodnotami. Toto "nočné dobitie energie" neoddeľuje regeneráciu od cvičenia a ďalších faktorov, ktoré môžu spôsobiť stres pre vaše telo alebo myseľ. Dobrý nočný spánok a správna životná rovnováha (work-life balance) vám umožnia byť efektívny pri tréningu.

polar-ignite-sleep-monitoring-night-recharge

FitSpark™ denný tréningový plán – pripravte sa na tréningy šité na mieru pre vás na základe tréningovej histórie, stavu regenerácie a pripravenosti

Funkcia FitSpark predstavuje váš denný tréningový plán, ktorý je automaticky zostavený na základe zozbieraných údajov o aktivite. FitSpark každý deň vytvorí 2 až 4 návrhy tréningu, pričom zoberie do úvahy ako ste zregenerovali telo, aktuálnu kondičnú úroveň a históriu tréningov počas uplynulých 28 dní. Pripravené sú rôzne druhy cvičení ako kardio, silové cvičenia alebo cviky na spevnenie tela, či zlepšenie pohyblivosti. Sami si vyberiete z ponuky a priamo na displeji hodiniek budete vidieť náhľad na každý cvik. Ak nechcete strácať čas plánovaním cvičení na ďalší tréning, funkcia FitSpark je to pravé pre vás.

Serene™ dychové cvičenia - zrelaxujte vaše telo a uvoľnite myseľ pomocou asistovaných dychových cvičení

Funkcia dychové cvičenia vás prevedie hlbokými a pomalými nádychmi, ktoré vám pomôžu uvoľniť telo a myseľ. Výskum ukázal, že pravidelné dychové cvičenia prispievajú k lepšiemu spánku, zlepšujú odolnosť voči stresu, celkovú životnú silu a dodávajú energiu na cvičenie. Posilnením kardiovaskulárneho zdravia zlepšíte kondičku a zefektívnite váš tréning.

V stručnosti sme pre vás zosumarizovali, čo všetko dokážu nové fitness hodinky Polar Ignite. Samozrejme, nespomenuli sme úplne všetky dostupné vymoženosti, naopak cieľom bolo vyzdvihnúť nový pohľad na fitness kondíciu a životný štýl a naozaj priekopnícke plánovanie tréningov.

Polar Ignite čierna M/L Polar Ignite biela S

Ak vás tieto nové možnosti zaujali, objednajte si Polar Ignite ešte dnes, je dostupný v 3 farbách (biela, čierna, žltá) a dvoch veľkostiach a u nás máte dopravu kuriérom zadarmo.

Autor © Fitendo.sk