Nové športové hodinky Polar Grit X

Po internete sa už nejakú tú chvíľu šepká o novom modely značky Polar, ktorý by mal byť na trhu už čoskoro. Svedčí o tom aj informácia priamo na polar.com, kde v hornej ponuke svieti červené X. Na stránke vás zároveň pozývajú k odberu novinky na email a pripravené je odpočítavanie, ktoré ma prebehnúť asi 22.4.2020 teda budúci týždeň.

športové hodinky Polar Grit X - už čoskoro

polar-com-grit-x

Keďže sledujeme scénu s wearable zariadeniami, podarilo sa nám nájsť zopár obrázkov tejto novinky, ktoré hovoria o dizajne športových hodiniek Polar Grit X a zároveň môžeme vidieť aj zopár funkcií. Samozrejme hlavná otázka je, či Grit X porazí funkciami vlajkovú loď Vantage V alebo to bude skôr doplnok v portfóliu produktov. My si myslíme, že značka Polar chce týmto modelov osloviť nadšencov trailových a ultra behov. Súdime tak z obrázka vyššie a nateraz dostupných informácií, ktoré odkazujú na outdoorové dobrodružstvo. Na základe toho predpokladáme aj nové funkcie, o ktorých si povieme nižšie. Takže jednotkovou v ponuke Polar by mal aj naďalej zostať športtester Polar Vantage V.

Po internete kolovali obrázky, na ktorých by mali byť práve športové hodinky Polar Grit X.

polar-grit-x-black polar-grit-x-green polar-grit-x-white

športové hodinky Polar Grit X - funkcie

Ak obrázky neklamú, tak vidíme že Polar Grit X bude dostupný v 3 farebných kombináciách - čierna, zelená a biela. Dizajn je masívnejší, aby odolal outdoorovým nástrahám a takisto tlačidlá pôsobia masívnejšie. Toto všetko nasvedčuje zvýšenej odolnosti tohto modelu. Ďalej vidieť, že displej bude farebný, či aj dotykový, to zatiaľ zostáva otvorené. Nám by dotykový displej pri outdoorových hodinkách nechýbal.

Prvý obrázok predstavuje funkciu digitálny kompas akú poznáme z vyšších modelov značiek Suunto, či Garmin. Kompas slúži na navigáciu k zvolenému bodu resp. vylepšuje orientáciu v teréne a po mape. Či bude mať Grit X plnohodnotnú navigáciu ako napríklad Garmin Fénix to nevieme avšak myslíme si, že skôr nie. Už len z toho dôvodu, že značka Garmin je líder na trhu navigácií a preto ich integrácia bola jednoduchšia akoby ju mala konkurencia. Výnimkou sú hodinky, ktoré bežia na Wear OS alebo Watch OS (Apple), kde je navigácia súčasťou operačného systému.

Zelené Grit X (v strede) zobrazujú nejakú novú funkciu resp. dátovú obrazovku, ktorá nám pripomína funkciu ClimbPro (viac si prečítajte v našom článku) u hodiniek Fénix. V krátkosti to vyzerá tak, že hodinky budú schopné informovať o blížiacom sa stúpaní (možno aj klesaní) na trase, čo pomôže bežcovi rozložiť si sily a nastaviť správne tempo na cieľový čas. Spomínaná funkcia ClimbPro funguje len na vopred naplánovanej trase a môžete si stanoviť cieľový čas, tempo a ďalšie parametre behu. Uvidíme, čo všetko sa bude dať nastaviť v hodinkách Polar Grit X.

Na poslednom obrázku je vidieť biely dizajn s obrazovkou, ktorú dobre poznáme zo spomínaných modelov Polar Vantage V, M alebo Ignite. Horný pol oblúk nám dáva informáciu o tepovej zóne a aktuálnej hodnote srdcového tepu. Ďalšie políčka informujú o tempe, čase aktivity a vzdialenosti. Túto obrazovku si môžete prispôsobiť podľa potrieb a na jednej môžete mať štyri údaje.

Záver

Na túto novinku sa aj my veľmi tešíme. Zatiaľ nemáme veľa informácií, ale termín zverejnenia sa blíži. Najviac sme zvedaví na nové funkcie, ktoré Polar Grit X predstaví a ako obstojí v porovnaní s top triedou Polar Vantage. Očakávame, že hlavnou devízou tejto novinky bude odolnosť, outdoorové funkcie - navigácia po trase, informácie o stúpaní a veľká výdrž batérie, čo je základ pre segment trail running a ultra. U nás nájdete túto novinku z oficiálnej distribúcie v CZ jazyku.  Nechajme sa prekvapiť!


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk