Polar Grit X vs. Vantage V - porovnanie funkcií

Dnes sme pre vás našich zákazníkov pripravili porovnanie funkcií horúcej novinky Polar Grit X a Polar Vantage V ako top športtestera z ponuky značky Polar. Oba modely majú veľa spoločných funkcií, ale samozrejme, že nájdu sa aj tie špecifické na ktoré sa zameriame v tomto článku a ktoré vás môžu presvedčiť ku kúpe práve jedného alebo druhého modelu. Obrázky, ktoré vidíte sú jedny z prvých, ktoré ukazujú Polar Grit X ako reálne vyzerá aj v porovnaní s inými.

Polar Grit X vs. Polar Vantage V: dizajn a rozmery hodiniek

Dizajnovo vidieť, že Polar Grit X je masívnejší, keďže hodinky sú prezentované ako outdoor športtester a dokonca spĺňajú vojenský štandard odolnosti. Avšak stále si držia pekný - klasický okrúhly tvar tak ako ho predstavila trieda Vantage. Rozmiestnenie ovládacích tlačidiel zostalo zachované - 3 na pravej strane a 2 na ľavej strane tela hodiniek. Oba modely môžete ovládať aj pomocou dotykového displeja s rovnakým rozlíšením 240 x 240 pixelov. Podľa vyjadrení zahraničných recenzentov je displej jasnejší (lepšie viditeľný) pri horšom osvetlení.

Čo sa týka hmotnosti tak Grit X je ľahší o 2g, teda 64g a Vantage (klasický, nie Titan) má 66g. Hodinky patria medzi najľahšie športtestery na trhu! Veď napríklad Garmin Fenix 6X váži až 93g.

polar-grit-x-vs-polar-vantage-vs-garmin-fenix-6x

Obrázok 1 - Garmin Fenix 6X, Polar Grit X, Polar Vantage V (z ľavej strany) - Autor: Robert van der Rijst

Na spodnej strane hodiniek nájdete ďalšie vylepšenie u Polar Grit X, ktorým je vynovený optický senzor srdcového tepu. Počet svetelných diód zostal nezmenený avšak zmenila sa farba svetla. Podľa výrobcu by táto inovácia mala opäť viesť k vylepšeniu presnosti merania tepu pomocou optiky. To, či je to pravda budeme vedieť až keď podrobíme Grit X nášmu testu.

polar-grit-x-vs-polar-vantage-v-hr-sensors

Obrázok 2 - Polar Grit X vs. Polar Vantage V (dole) - porovnanie optické senzora tepu - Autor: Robert van der Rijst a Fitendo.sk

Remienky u Grit X sú takisto vymeniteľné a navyše dostali rýchlo upínací mechanizmus, takže si ich budete môcť vymeniť rýchlejšie. Na výber sú rôzne farby a materiály, základné farby sú biela, čierna a outdoorovo zelená.

polar-grit-x-black-remienok

Obrázok 3 - Polar Grit X - vymeniteľný remienok - Autor: Robert van der Rijst

Grit X získal okrem vyššej odolnosti aj lepšiu vodotesnosť až WR100, kde Vantage má stupeňa WR50. Prakticky však táto výhody pre bežného športovca veľa neprináša. Výdrž batérie zostala tiež rovnaká a to úctyhodných 40h pri zapnutom GPS. No Grit X dovoľuje nastaviť presnosť / frekvenciu záznamu GPS z 1 sekundy až predĺžený interval 1 alebo 2 min, čo zvýši výdrž batérie až na 100 hodín, čo má praktické využitie pri ultra dlhých behoch.

Nezabudnime spomenúť aj GPS čip. V Grit X nájdete rovnaký SONY čip ako používa Vantage aj konkurencia v najnovších modeloch. Podľa ohlasov by príjem GPS signálu a presnosť mala byť opäť vylepšená. To budeme môcť potvrdiť až v našej recenzii.

Polar Grit X vs. Polar Vantage V: športové funkcie

Teraz sa poďme pozrieť na nové resp. funkcie, ktoré sú v tejto chvíli (možno pribudnú v budúcnosti) špecifické pre tieto modely. Ako sme už v úvode naznačili, spomenieme len funkcie, v ktorých sa hodinky navzájom odlišujú.

Polar Grit X špecifické funkcie:

Hill splitter - funkcia sleduje výkon v stúpaní a klesaní počas vášho behu. Priamo na displeji vidíte realtime údaje o výškovom profile trate (iba aktuálny kopec, nie celá trať). Následne si tieto namerané údaje budete môcť následne porovnať a nalyzovať v aplikácii Polar Flow. Funkcia Hill splitter automaticky detekuje kopec využitím rýchlosti, vzdialenosti a údajov o výške z výškomeru. Ukáže vám detailný pohľad na váš výkon ako srdcový tep, vzdialenosť, rýchlosť a úseky stúpaní a klesaní na vašej trati.

FuelWise™ - keď ste na dlhej túre, behu alebo výjazde je dôležité udržiavať energiu a úroveň hydratácie. Funkcia FuelWise predstavuje inteligentný spôsob - asistenta, ktorý vám pomôže nájsť optimálny spôsob dopĺňania energie pre vaše telo pri dlhých a náročných športových výkonoch. Inteligentné dopĺňanie energie vám pripomenie, kedy je správny čas na doplnenie energie.

Plánovanie trás a navigácia - na plánovanie vašich tréningových trás teraz môžete využiť službu - mobilnú aplikáciu Komoot, pomocou ktorej ľahko trasu naplánujete a prenesie do hodiniek. Následne potom počas vášho behu, jazdy vám Polar Grit X bude priamo na displeji zobrazovať smer jazdy a navigovať vás podľa naplánovanej trasy pomocou smerových šípok.

 polar-grit-x-black-front-viewObrázok 4 - Polar Grit X Black - Autor: Robert van der Rijst

Polar Vantage V špecifické funkcie:

Recovery Pro - funkcia vám pomôže zistiť celkový obraz vašej regenerácie. Spolu s funkciou Training Load Pro budete vedieť, či ste pripravený na tréning, teda v akom stave sa nachádza vaše telo. Takisto vám pomôže dodržiavať rovnováhu medzi tréningom a regeneráciou. S Recovery Pro dostanete presné údaje (nie len odhady) nakoľko využíva meranie využitím hrudného snímača tepu.

Ortostatický test - jednoduchá a spoľahlivá analýza vášho stavu po tréningu, počas regenerácie, ktorá slúži na optimalizáciu vášho tréningu, zvolenia si primeranej záťaže atď. Robte si test pravidelne a získate neoceniteľné údaje. Variabilita tepovej frekvencie je jedinečný a spoľahlivý ukazovateľ rôznych vplyvov na váš výkon. Polar Vantage V vás automaticky prevedie týmto rýchlym diagnostickým testom.

polar-vantage-v-sporttester

Záver

Tak, čo poviete na nový Polar Grit X, prekoná Polar Vantage V? Nám sa páči. Určite priniesol na trh zase niečo nové, no stále môže byť ešte vylepšený. Tešíme sa ako ho vyskúšame v praxi a porovnáme reálne namerané údaje. Už teraz si túto novinku môžete u nás predobjednať, prvé kusy očakávame už teraz v máji.

polar-grit-x-ponuka

V našom obchode nájdete Polar produkty z oficiálnej distribúcie, s plnou zárukou, podporou, s ovládaním v CZ jazyku a oficiálnym Polar servisom. 


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk