Bežecká obuv Altra Torin 4 - najlepšie bežecké tenisky pre sezónu 2020

Chceli sme opäť rozšíriť naše portfólio bežeckých tenisiek a ku značke Scott pribudla novinka v podobe značky Altra. Určite sa pýtate prečo práve Altra. Odpoveď je jednoznačná. V našom internetovom obchode chceme zákazníkom ponúkať kvalitu a zároveň výnimočnosť, teda produkty, ktoré nie sú bežne dostupné v komerčných predajniach. Viac detailov o tejto novej značke nájdete aj v detailnejšom popise značky Altra.

Prvý model, ktorý vám predstavíme je cestná bežecká obuv Altra Torin 4.

Test bežeckej obuvi 2020

Časopis run-magazine, ktorý je zároveň aj internetový portál testoval 37 párov bežeckých tenisiek s cieľom zistiť a doporučiť bežcom tie najlepšie na sezónu 2020. Všetky zastúpené značky sa snažili dodať to najlepšie, čo majú aktuálne v ponuke. Značky súťažili v 5. kategóriách a hodnotili sa parametre ako tlmenie, stabilita, flexibilita, záber na mokrom povrchu, prechod z dopadovej do odrazovej fázy, či zvršok.

Kto hodnotil? Samozrejme, že testu sa zúčastnili odborníci - skúsení bežci, ktorí sa vedia posúdiť vlastnosti bežeckej obuvi a zároveň zachovať objektivitu pri hodnotení. Určitá miera subjektivity v hodnotení sa vždy vyskytne, keď niektorá zo značiek bežcovi jednoducho sedí.

Altra Torin 4Altra Torin 4 Black Red

Hodnotenie, výsledok testu Altra Torin 4

Do tohto veľkého testu sa prihlásili aj zástupcovia Altra s modelom Altra Torin 4. Poďme sa teda pozrieť ako tieto bežecké tenisky obstáli oproti konkurencii.

  • Tlmenie - 9/10
  • Stabilita - 10/10
  • Flexibilita - 8/10
  • Záber na mokrom povrchu - 7/10
  • Prechod z dopadovej do odrazovej fázy - 10/10
  • Zvršok (priedušnosť, opora, prenos síl) - 9/10
  • Pohodlie - 10/10
  • Trvanlivosť, kvalita spracovania - 9/10

Popis hodnotenia

Pri prvom obutí môžu mať bežci zvyknutí na vyšší drop, pocit akoby prepadávali dozadu. Vodorovné postavenie päty voči špičke sa ale skoro zapáči predovšetkým vytrvalcom s ľahším, dostatočne frekvenčným krokom, ktorí si vedia rady s prirodzeným odvalením chodidla a využijú opornú fázu päty. Tých tento model zahrnie pohodlím a pocitom ľahkosti zároveň.

Nezvyčajne tvarovaná špička hravo pohltí aj najširšie chodidlo, ani to opačné však nebude trpieť. Zvršok pekne obopne priehlavok a umožní aktívne využitie celého chodidla s dôrazom na úlohu prstov.  Mäkké tlmenie nenúti k zatínaniu členkov a cupitaniu ako väčšina minimalistických topánok a pritom priamo nabáda k lepšiemu vnímaniu behu, k svižnejšiemu, pritom uvoľnenému kroku.

Torin 4 sú "komunikatívne", netaja, čo sa zrovna deje pod podrážkami.

Stabilita došľapu a odrazu je takmer dokonalá.

Cestný model si vedie suverénne aj v ľahšom teréne, na spevnenej ceste potom vyniká podpora odvalenia nôh. Pôvodom objemovky tak poslúžia i k pohodlnejšiemu tempovému behaniu. Pocit "rozbitých nôh" sa nedostavil ani po dlhých tréningoch. Spracovanie je poctivé a očividné.

Ide o perfektnú voľbu obzvlášť pre skúsených bežcov. Tí, ktorí boli doteraz zvyknutí na vyšší drop by v nich ale mali začať s kratšími vzdialenosťami a postupne predlžovať.

Záver

Altra je niečo iné ako sme zvyknutí. Široká špička, nulový drop a výborné tlmenie hovorí za všetko. Ten, kto pravidelne beháva určite ocení aj takúto "barefoot" alternatívu. Veď aj naše nohy si zaslúžia zmenu, ktorá im prospeje ak sa na ňu pripravíme d rozumom a s kvalitnou bežeckou topánkou, ktorou Altra Torin 4 určite je!

altra-torin-4-vitaz-testu

Z originálu run-magazine.cz č.kveten - červen preložil © Fitendo.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie