Polar Vantage V a Vantage M - najnovšia aktualizácia 5.0.10

Športtestery Polar Vantage V a Vantage M dostávajú aj posledné sľúbené funkcie. Výrobca Polar drží slovo, keď hovoríme o pláne a hlavne o doručovaní aktualizácii pre jeho najnovšie produkty, ktorými sú série Vantage a Ignite. Dnes sa pozrieme bližšie na decembrovú aktualizáciu, ktorá bola uvoľnená posledný deň minulého roka a na ktorú veľa z nás fanúšikov čakalo.

Okrem tradičného vylepšenia existujúcich funkcií, najmä kvality GPS záznamu dostali majitelia týchto kvalitných športttesterov aj nové funkcie. Bola pridaná haptická odozva (vibrácia) počas swipe pohybu, scrollovania a ťuknutia na displej, ktorú môžete zapnúť / vypnúť v nastaveniach.

Polar Vantage V - Strava Live Segments

Prvá novinka je určená hlavne pre používateľov športovej aplikácie Strava a tým je podpora Strava Live Segments. So športtesterom Polar Vantage V od teraz budete schopný sledovať resp. súťažiť segment v reálnom čase pre športy beh a cyklistika. Hneď v úvode povieme, že ak chcete využívať túto funkciu musíte si predplatiť balík Strava Summit Analysis.

Polar-Vantage-V-Strava-live-segments

V princípe sa jedná o to, že pri počas vášho tréningu vás hodinky automaticky upozornia na blížiaci sa Strava segment. Strava segment je definovaný úsek trate, ktorý vytvorili používatelia a na tomto úseku sa meria čas, s ktorým sa viete porovnať a zasúťažiť si. Keď príjmete výzvu, hodinky ukazujú váš čas v porovnaní s lídrom daného segmentu a na konci sa dozviete ako ste skončili v celkovom poradí. Ak ste boli najrýchlejší, dostanete zaslúžené odmenu v podobe odznaku KOM/QOM (kráľ / kráľovná hory - king / queen of the mountain). Výsledky sa samozrejme po synchronizácii hodiniek objavia aplikácii Strava tj. musíte mať aktívne prepojenie Polar Flow a Strava. Segmenty na trase si nahráte v Polar Flow aplikácii pred tréningom do položky "obľúbené (favourites)", kde môže byť max. až 100 záznamov.

polar-vantage-v-strava-libe-segment-support

 

Polar Vantage V a Vantage M - FitSpark tréningy na mieru

Funkcia FitSpark bola predstavená najprv pre fitness hodinky Polar Ignite a určite si našla svojich fanúšikov. Okamžite po vydaní sa používatelia začali zaujímať, či bude dostupná aj pre sériu Vantage. A stalo sa. Od tejto chvíle si FitSpark tréningy na mieru môžu vychutnávať aj majitelia Vantage V a Vantage M.

polar-vantage-fitspark-cvicenia-01

V krátkosti pripomenieme, že funkcia FitSpark vám automaticky plánuje a doporučuje cvičenie pre daný deň podľa stavu vašej kondície a histórie tréningov. Môže vás tak inšpirovať a pomocou nej budete plánovať tréningy ešte efektívnejšie. Samozrejme, je to len na vás, či budete doporučenia FitSpark sledovať alebo nie. Navrhované cvičenia a ako ich vykonávať vidíte na displeji hodiniek. Na výber dostanete vždy viac cvičení a sami si vyberiete na aké máte práve chuť. Lepšia motivácia už snáď ani neexistuje.

Race Pace - Závodné tempo

Táto funkcia vám pomôže tri tréningu alebo počas pretekov držať stanovené tempo a tak dosiahnuť cieľový čas na zadanú vzdialenosť. Napríklad si zadefinujete 45 minút na beh do vzdialenosti 10km. Race Pace funkcia vypočíta príslušné tempo, ktoré musíte držať aby ste svoj cieľ splnili. Na displeji uvidíte aktuálne tempo a odchýlku od odporúčaného tempa, či už kladnú alebo zápornú (či ste pomalší alebo rýchlejší). Funkciu môžete aktivovať priamo na hodinkách alebo využitím aplikácie Polar Flow a synchronizáciou so športtesterom.

polar-vantage-v-race-pace-01

Záverom povieme, že Polar dodržal svoj plán a doručil všetky sľúbené funkcie na rok 2019, za čo si zaslúži uznanie. Finálne tak môžeme skonštatovať, že Polar Vantage V a Vantage M sú športtestery pripravené na tvrdé tréningy a nabité funkciami. Čo prinesie výrobca v roku 2020, to ešte nevieme a veru začíname sa tešiť. 


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk