Polar Vantage V vs. Polar Vantage M - porovnanie športtesterov

Ak si vyberáte nový športtester určite vás osloví aj značka Polar. Tá ma aktuálne v ponuke okrem fitness hodiniek Polar Ignite aj dva športtestery z modelovej rady Vantage a to top športové hodinky Polar Vantage V a športtester strednej triedy Polar Vantage M. Takéto konštatovanie záujemcovi mnoho nepovie a preto sme sa rozhodli tieto 2 modely porovnať. V článku vám opíšeme hlavné funkcie a samozrejme rozdiely, ktoré môžu rozhodnúť o kúpe jedného alebo druhého modelu.

polar-vantage-v-vs-polar-vantage-m-porovnanie-01

- Na ľavej strane Polar Vantage M, na pravej Vantage V -

Hlavné charakteristiky Polar Vantage V a Polar Vantage M

Ako sme už v úvode naznačili, tieto hodinky sú plnohodnotné športtestery, ktoré majiteľovi umožnia sledovať takmer všetky športy. Túto podporu nazývame multišport. V praxi to teda znamená, že môžete s nimi plávať, behať, bicyklovať, posilňovať, cvičiť pilates, chodiť po horách atď. a hodinky vám z každej takejto aktivity poskytnú záznam plný rôznych údajov - hodnoty srdcového tepu, rýchlosť, tempo, prevýšenie, vzdialenosť atď. Oba športtestery sú vybavené množstvom senzorov, od optického snímača tepu na zápästí (technológia Precision Prime) až po GPS.

Môžete sa na spoľahnúť počas dňa, kedy monitor aktivity meria všetku vašu aktivitu a zároveň vám poskytne údaje o vašom spánku pokiaľ si hodinky necháte na ruke aj v noci. Polar sa môže smelo pýšiť jednou z najlepších spánkových analýz Sleep Plus, kedy vidíte ozaj mnoho hodnôt a špecialitou je funkcia Nightly Recharge, ktorá zase zhodnotí stav vašej regenerácie ihneď po prebudení. Práve tieto špeciálne funkcie sú tým, čo odlišuje Polar produkty od konkurencie.

Aby ste efektívne trénovali, na to slúži funkcia sledovania tréningovej záťaže Training Load Pro a môžete využiť aj asistované cvičenia FitSpark, ktoré vám budú hodinky automaticky ponúkať podľa stavu vašej regenerácie. Takéto spojenie 2 funkcií by ste hľadali márne niekde u konkurencie.

polar-vantage-v-vs-polar-vantage-m-porovnanie-02

- Vľavo Polar Vantage M, vpravo Polar Vantage V -

Rozdielne funkcie športesterov Polar Vantage V a Polar Vantage M

Všetky rozdiely sme prehľadne zoradili do nasledujúcej tabuľky. Môžeme konštatovať, že pre nás hlavnými ktoré vyzdvihujú model V sú:

  • Dotykový farebný displej
  • Barometrický senzor
  • Bežecký výkon meraný zo zápästia ruky
  • Podpora Strava Live Segmentov
  • Rozšírená navigácia v teréne

 polar-vantage-v-vs-polar-vantage-m-01

polar-vantage-v-vs-polar-vantage-m-02

sporttestery-polar-ponuka

Záver

Tak, ktorý sa vám zapáčil viac? Áno, Vantage V je top model a taká je aj jeho cena, zatiaľ čo Vantage M je dostupnejší a niektoré vymenované funkcie mu nemusia chýbať u niektorých z vás. U nás nájdete oba športttestery Polar z oficiálnej distribúcie znamená to, že produkty majú 2 ročnú záruku, oficiálny Polar záručný aj pozáručný servis a ich menu je dostupné v CZ jazyku.

No a samozrejme ponúkame aj originálne príslušenstvo ako hrudné snímače, remienky, ochranné sklíčka, či footpod senzor.

Ak by ste si stále neboli istý, ktorý z týchto modelov je určený pre vás, tadi vám pomôžeme pri výbere.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk