Suunto Movescount, Suunto App a podpora Suunto hodiniek

Začiatkom tohto roka sme vás všetkých majiteľov hodiniek Suunto v našom článku informovali, že obľúbená aplikácia Movescount o nedlho končí a Suunto preferuje - prechádza na novú Suunto App. Čas ubehol ako voda a dnes vám prinášame opäť novinku, ktorá sa týka tejto témy. Na základe správy zo Suunto.com vám priblížime viac detailov.

Prvá správa o postupnej migrácii služieb z Movescount do novej Suunto app sa objavila v Januári 2019 a od vtedy Suunto podporuje resp. vylepšuje Suunto app,  pridáva nové funkcie, opravuje nahlásené chyby a rozširuje podporu starších modelov Suunto hodiniek. Medzi staršie modely, ktoré používali iba Movescount môžeme zaradiť športtestery Suunto Ambit 1,2,3 a Traverse.

Teraz však celá pripravovaná migrácia finišuje a tak sa poďme pozrieť bližšie čo to presne znamená a aké sú termíny.

Suunto Movescount ukončenie podpory - detaily

Od 13. Októbra 2020 modely Suunto 9 a Spartan prestanú fungovať s WEB verziou Movescount - všetky tréningové údaje zostanú dostupné pod vašim kontom. Pre hodinky Ambit3 a Traverse končí podpora Movescount mobilnej aplikácie.

Od 27. Októbra 2020 modely Suunto Ambit 1, 2, 3 a Traverse nebude možné synchronizovať tréningové údaje cez kábel s Movescount WEB. Synchronizácia nastavení, prispôsobenie športových režimov a plánovanie trás budú dostupné. PC aplikácia SuuntoLink nahradí MovesLink2 ako prepojenie služieb so Suunto App. Suunto pripravilo návody pre každý model ako celé nastavenie treba zrealizovať.

Keď si to zhrnieme, vo finále by to malo vyzerať takto:

 • Suunto 9, 7, 5, 3
  • synchronizácia tréningov a konfigurácia využitím Suunto App,
  • aktualizácia hodiniek, GPS káblom použitím programu SuuntoLink
 • Suunto Spartan Ultra, Sport, Trainer
  • synchronizácia tréningov a konfigurácia využitím Suunto App,
  • aktualizácia hodiniek, GPS káblom použitím programu SuuntoLink
 • Suunto Traverse
  • synchronizácia tréningov pomocou Suunto App alebo káblom cez SuuntoLink
  • konfigurácia šport režimov, trás a nastavení z WEB movescount.com pomocou SuuntoLink
 • Suunto Ambit 3
  • synchronizácia tréningov pomocou Suunto App alebo káblom cez SuuntoLink
  • konfigurácia šport režimov, trás a nastavení z WEB movescount.com pomocou SuuntoLink
 • Suunto Ambit 2, 1
  • synchronizácia tréningov káblom pomocou SuuntoLink do Suunto App
  • konfigurácia šport režimov, trás a nastavení z WEB movescount.com pomocou SuuntoLink

Detailnejšie informácie a nastavenia nájdete na spomínanej stránke.

Takže ako ste si isto všimli aplikácia resp. WEB verzia Movescount bude naďalej žiť avšak iba na konfiguráciu starších modelov Suunto, všetky vaše tréningové údaje budete synchronizovať a ďalej analyzovať v Suunto App alebo nejakej inej aplikácii tretej strany ako Strava, Training Peaks, či Quantified Self atď.

Suunto ponuka pre verných zákazníkov

Nemusíte smútiť! Suunto pre verných zákazníkov = majiteľov spomínaných starších modelov hodiniek (séria Spartan, Ambit (3,2,1) alebo Traverse) pripravilo špeciálnu ponuku, ktorá vyzerá takto:

suunto-specialna-ponuka-00

Vidíte, že ak ste majiteľ staršieho modelu, dostanete 30% zľavu na nákup Suunto hodiniek cez domovskú stránku suunto.com (*okrem termínov Nov 20 až Dec 1, 2020). Ponuka bude asociovaná s existujúcim kontom v Movescount, Suunto App, s pravidlom jedna ponuka pre jednu osobu. Zľava bude aplikovaná na produkty za ceny, ktoré budú v čase objednania uverejnené na webe suunto.com. Viac detailov ako presne vyžiadať zľavu sa dozviete priamo na stránke výrobcu.

ponuka-suunto-sporttestery

Tak majitelia starších modelov čo poviete na túto novinku? Zostanete verní a pôjdete do nového modelu alebo vám nové nastavenie bude vyhovovať? Dajte nám vedieť do komentáru. Každopádne my Suunto chválime za ústretový krok, čo sa týka špeciálnej ponuky a veríme, že Suunto App bude aj naďalej vylepšovaná a prinesie nové funkcie.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk, zdroj: Suunto.com