Garmin Forerunner 645 Music Cerise + Oficiálna distribúcia, ovládanie v slovenčine

Kód: 46137
SK / CZ Bezkontaktné platby
Značka: Garmin
ZADARMOZADARMO 449 € –18 %
Garmin Forerunner 645 Music Cerise + Oficiálna distribúcia, ovládanie v slovenčine
449 € –18 % 365 € 304,17 € bez DPH
Predaj ukončený
Forerunner 645 je určený predovšetkým pre bežcov, vhodný aj na bežné nosenie s praktickými rozšíreniami. Nová generácia zo série ultraľahkých športových hodiniek poskytuje pokročilú funkcionalitu hlavne pre bežecký tréning. Tento model obsahuje aj vstavaný prehrávač hudby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nový model športových GPS hodiniek je určený predovšetkým pre nadšencov behu, vhodný však aj na bežné nosenie s praktickými rozšíreniami. Nová generácia zo série ultraľahkých športových hodiniek poskytuje pokročilú funkcionalitu hlavne pre bežecký tréning. Po pripojení kompatibilného pulzomera HRM-Run™ alebo senzora Running Dynamics Pod zabezpečí zobrazenie revolučnej analýzy metriky behu - Running Dynamics. 

garmin-autorizovany-predajca

Pokročilá funkcionalita je ďalej doplnená o fyziologické merania pre monitorovanie efektivity vášho tréningového plánu. Forerunner 645 a funkcia Trainning Status vám pomôže monitorovať zaťaženie počas tréningu a následne odporučí dobu zotavenia, tak aby ste sa lepšie pripravili na pretek resp. ďalšiu tréningový set. Forerunner 645 dokáže poskytnúť všetkým bežcom detailnú analýzu trasy, techniky behu a dokáže odhadnúť váš reálny potenciál s cieľom napomáhať pri dosahovaní stanovených výkonnostných cieľov.

garmin-forerunner-645-01

Monitor aktivity a spánku - hodinky sledujú osobnú aktivitu tj. počítajú prejdené kroky, vzdialenosť, spálené kalórie a sledujú v noci kvalitu spánku v noci. Dokáže upozorniť na dlhšiu dobu neaktivity. Move IQ funkcia automaticky rozlíši aktivity ako chôdza, beh, cyklistika, plávanie a eliptický trenažér bez toho, aby ste museli zapnúť časovať aktivity. Automaticky rozozná zmenu vášho pohybu, takže môžete z chôdze prejsť do behu a automaticky sa zaznamená aktivita, ktorej detailné informácie sa zobrazia v profile na Garmin Connect alebo v mobilnej aplikácii Garmin Connect Mobile app.

Športové profily

Predinštalované profily športových aktivít: beh (indoor, outdoor, na bežiacom páse, stepper), cyklistika (indoor, outdoor), chôdza(indoor, outdoor), veslovanie (indoor, outdoor), plávanie v bazéne, silový tréning, kardio tréning, yoga, eliptický trenažér, lyžovanie, snowboarding, SUP (stand-up paddle). Forerunner 645 nepodporuje multišportové profily aktivít napr. pre triatlon!

Meranie srdcového tepu

Forerunner 645 je vybavený vstavaným optickým snímačom srdcového tepu Garmin Elevate technology, pomocou ktorého dokáže merať tep 24/7. Táto technológia využíva zelené svetlo z fotodiód, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy. Výsledkom je relatívne presné meranie tepu, ktoré má svoje limity, odchýlky a na rozdiel od bežného hrudného snímača (pulzomera) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Optický senzor teda nedokáže poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného snímača. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže spôsobiť problém. Zóny tepu - Hodinky vás automaticky upozornia zvukovým signálom na vysoký alebo naopak nízky pulz.

Bežecký výkon

Nová metrika vyvinutá spoločnosťou Garmin Labs. Veličina bežecký výkon je odhadovaná hodnota a pre jej výpočet sa používajú bežecké metriky - tempo, vertikálna oscilácia, sklon terénu a iné. Výsledkom je hodnota výkonu, ktorý aplikujete pri behu na zem. Keď poznáte výkon (silu), ktorú vynaložíte každú minútu na kilometer, lepšie si prispôsobíte tempo behu a v konečnom dôsledku si lepšie rozložíte sily a tak rýchlo sa neunavíte. Podmienkou pre meranie bežeckého výkonu je pripojenie niektorého z voliteľného príslušenstva - hrudný pás HRM-Run™ alebo Running Dynamics Pod. Running power aplikácie nájdete následne v Garmin Connect IQ obchode dostupné zadarmo.

Pokročilé metriky behu - Running Dynamics: doba kontaktu so zemou, vertikálna oscilácia, kadencia behu - Advanced Running Dynamics - rozšírené komplexné merania: dĺžka kroku, rovnováha doby kontaktu so zemou (Ľ/P noha) a vertikálny pomer. Fyziologické merania pre odhad anaeróbneho prahu (lactate threshold), pripravenosti na výkon (performance condition) a tiež tzv. stress score.

garmin-forerunner-645-02

Tréningové funkcie hodiniek (nutné pripojiť Running Pod alebo pás HRM-RUN

• Kadencia behu - Počet krokov za minútu. Zobrazovaná hodnota je súčtom všetkých krokov (ľavá i pravá noha) a hodinky ponúkajú okamžité hodnotenie na farebnej škále.

• Vertikálna oscilácia - Hodnota "odskoku" pri odraze počas behu. Zobrazuje sa hodnota vertikálneho pohybu tela, meraná v centimetroch na každý krok a hodinky ponúkajú okamžité hodnotenie na farebnej škále.

• Ground Contact Time - Čas kontaktu so zemou pri behu definuje čas kontaktu so zemou pri behu pre každý krok. Čas je meraný v milisekundách a hodinky ponúkajú okamžité hodnotenie na farebnej škále.

Tréningový účinok

• Aerobic Training Effect - funkcia pre odhad úrovne zaťaženia organizmu v aeróbnej zóne srdcového tepu. Inými slovami je to maximálna intenzita, pri ktorej je náš organizmus schopný udržiavať rovnováhu medzi tvorbou a odstraňovaním krvného laktátu. Tréningom v tejto zóne si vytvárate a v konečnom dôsledku zvyšujete aeróbny základ, urýchľujete spaľovanie tukov, zvyšujete vytrvalosť a výkonnosť. Merané na škále 0 až 5.

• Anaerobic Training Effect - funkcia pre odhad úrovne zaťaženia organizmu v anaeróbnej zóne srdcového tepu. Hlavným prínosom tohto typu tréningu je budovanie svalovej hmoty, sily a výbušnosti. Merané na škále 0 až 5.

• Training Status je nástroj pre monitorovanie výkonnosti, ktorý automaticky vyhodnocuje záznam z aktivít (dlhodobo) spolu ďalšími indikátormi. Výsledkom sú informácie do akej miery je váš tréning efektívny resp. prináša očakávané výsledky (zlepšenie). Analýza anaeróbných metrík otvára ďalšie okno pre náhľad na kritické dimenzie vášho tréningového plánu. Hodinky vás budú odhadom informovať do akej miery ste schopný posúvať vaše limity. Kedykoľvek si môžete zobraziť celkové tréningové zaťaženie, ktoré je merané na základe objemu tréningových jednotiek za posledných 7-dní. A aktívne ich porovná s rovnakým rozsahom aktivít, ktoré boli v optimálnej intenzite.

• Virtual Partner - Funkcia, ktorá pomáha pri dodržiavaní a plnení vytýčených cieľov (stanovené tempo, vzdialenosť, rýchlosť a iné).

• Intervalový tréning - Je najúčinnejšou formou tréningu pre zlepšenie kondície, tempa a zvýšenie VO2 max. Zvoľte si intervaly a hodinky všetky údaje zaznamenajú pre každý interval samostatne, takže po tréningu stačí aktivitu len uložiť a analyzovať.

• Race predictor - Na základe aktívneho používania dokáže Forerunner 645 odhadnúť vaše výsledky behu na určité vzdialenosti (čas, tempo, rýchlosť). • VO2 max. - Výpočet odhadovanej hodnoty VO2 max. Hodnota je jeden s najlepších ukazovateľov aeróbnej vytrvalosti - maximálne využitie kyslíku. VO2 Max uvádza objem spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu. Všeobecne: čím vyššie číslo, tým viac kyslíka sa dostáva do svalov a výsledkom je rýchlejší a dlhší beh alebo iná aktivita. Funkcia pre odhad VO2 max. je poskytnutá a podporovaná spoločnosťou Firstbeat® Technologies Ltd. •

Forerunner 645 - Dokáže zaznamenávať a analyzovať plavecký výkon. Vďaka zabudovanému akcelerometru zabezpečuje meranie a záznam údajov o plávaní na otvorenej vode aj v krytých bazénoch. Už nemusíte počítať preplávaný počet dĺžok, celkovú vzdialenosť, tempo plávania, počet a typ záberov a mnoho iného. V reálnom čase dokáže vyhodnocovať index efektivity, určiť vaše SWOLF skóre, rozoznávať až 5 plaveckých štýlov.

Pripojenie zariadení

Pomocou technológie ANT+ podporuje Forerunner 645 pripojenie kompatibilného ANT+ pulzomera (nie je súčasťou balenia), kadenčného senzora alebo senzora rýchlosti a dokonca snímača teploty, či cyklo produkty zo série Garmin Varia.

Smart funkcie

Ovládajte svoju akčnú kameru Garmin Virb pomocou vašich hodiniek. Jedným dotykom spustíte alebo zastavíte nahrávanie vašich športových zážitkov. Okrem sledovania vášho aktívneho životného štýlu vás po pripojení ku kompatibilnému smartfónu Forerunner 645 diskrétne upozorní na prichádzajúce hovory, sms, e-maily, výstup z kalendára a ďalšie dáta z iných mobilných aplikácií. Počúvajte hudbu zo svojho smartfónu a ovládajte prehrávanie pomocou hodiniek.

Bezkontaktné platby Garmin Pay - športujete v exteriéri a chcete si kúpiť nápoj, či inak doplniť energiu? Platiť za tovar teraz už nebude problém. Garmin Vívoactive 3 sú prvé smarthodiny Garmin s novou funkciou Garmin Pay. Po aktivácii funkcie v aplikácii vám priamo hodinky umožnia platiť za tovar iba priložením zápästia k platobnému terminálu (technológia NFC). (POZNÁMKA: funkcia zatiaľ nedostupná, spustenie už čoskoro!).

Prehrávanie hudby

FR 645 sú prvé hodinky s integrovaným prehrávačom hudby (formát mp3) s pamäťou až pre 500 skladieb, pre okamžité prehrávanie priamo z hodiniek tj. bez nutnosti smartfónu. Od teraz si prehráte svoju obľúbenú hudbu priamo zo zápästia po pripojení externých bezdrôtových Bluetooth slúchadiel (nie sú súčasťou balenia). Zoznam kompatibilných bezdrôtových slúchadiel priamo na stráne výrobcu. Nahrať požadované skladby je veľmi jednoduché, stačí hodinky pripojiť k počítaču cez priložený USB kábel a prekopírovať do hodiniek. Svoj playlist si môžete synchronizovať aj cez obľúbenú streamovaciu službu.

Synchronizácia nameraných údajov Hodinky prepojíte s kompatibilným smartfónom pomocou technológie Bluetooth Smart. V mobilnej aplikácii Garmin Connect nájdete všetko, čo potrebujete. Tam budete analyzovať namerané údaje, trasy, sledovať výkony, zdieľať úspechy atď. zároveň budete mať on-line prístup k účtu na connect.garmin.com, kde môžete nahrávať aktivity a sťahovať tréningové plány. Údaje sa takisto dajú zdielať s priateľmi a rodinou. Samozrejme, že môžete použiť aj klasické prepojenie pomocou USB a PC kde vykonáte komplexnú analýzu a editáciu tréningových dát, prípravu tréningových plánov. Aplikácia Garmin Connect je dostupná v SK jazyku!

Kompatibilné smartfóny

Základné parameter vášho smartfónu (Ak nie je v zozname):

• Apple iOS 7.0 a vyšší 

• Android 4.3 OS a vyšší - viac info priamo na tomto odkaze

• nutná podpora Bluetooth 4.0

Technické parametre

 • Nabíjateľná lítium - iónová batéria s výdržou až do 7 dní v režime hodiniek (zapnutý optický senzor tepu, smart notifikácie, sledovanie aktivity). Až 12 hodín v režime so zapnutým GPS.
 • Displej s rozlíšením 240 x 240 bodov
 • Vnútorná pamäť na 200 hodín údajov o aktivite.
 • Vodotesnosť (5ATM), môžete sa bez obáv sprchovať, či plávať.
 • Váha 42,2g

Obsah balenia

 • hodinky Forerunner 645 (rozmer remienka - od 127mm - do 204 mm)
 • USB nabíjací/dátový kábel na pripojenie k PC
 • manuál v SK jazyku

Autor © FitnessNaramky.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Športtester Garmin Forerunner 645
Záruka: 2 roky
? Vhodné pre aktivity: Plávanie, Chôdza, Beh, Fitness, Tréning, Bicyklovanie, Lyžovanie, Golf
? Meranie srdcového tepu: Na zápästí ruky, Hrudným símačom
? Meranie tepu 24x7: Áno
? GPS modul: Áno
? Mobilná aplikácia: Android, iOS Apple
Farebný displej: Áno
? Dotykový displej: Áno
? Vymeniteľné remienky: Áno
? Výškomer: Áno
? Teplomer: Nie
? Barometer: Nie
? Prehrávač hudby: Áno
? Topo mapy: Nie
? Bezkontatkné platby: Áno (Garmin Pay)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

garmin-logo-small

 

 

Garmin - história značky

Spoločnosť Garmin bola založená na princípoch inovácií, výkonu, hodnôt a služieb zákazníkom v roku 1989.

Cieľ spoločnosti je vytvárať navigačné a komunikačné zariadenia, ktoré obohatia životy ľudí. Inovatívne produkty Garmin v sebe spájajú mnohé výhody, v mnohých oblastiach vrátane automobilového, leteckého, námorného, fitness, turistického a mobilného využitia. 

Garmin produkty sú navrhované s orientáciou na zákazníka. Navigácia je koncipovaná tak, aby minimalizovala stres z jazdy, disponuje jednoduchým menu, logickými voľbami a intuitívnym ovládaním.

garmin-wearables-02

Garmin - produkty nositeľná elektronika a navigácia

 1. Produkty automobilového segmentu pomáhajú vodičom dostať sa do cieľa jazdy ľahko, pričom spríjemňujú vodičovi celú jazdu
 2. Námorné produkty dopĺňajú detailné námorné mapy dôležitými dátami
 3. Letecká technológia poskytuje pilotom všetko, čo potrebujú
 4. Fitness zariadenia - fitness náramky, športové smart hodinky či profesionálne športtestery pomáhajú každým krokom tréningu zvyšovať svoju výkonnosť
 5. Outdoor prístroje sú vhodné pre turistov, rekreantov a geocacherov
 6. Mobilné aplikácie prenášajú silu GPS do smartfónov a monitorovacích zariadení.
 7. Bohatý výber pre cyklistov - cyklopočítače, rôzne cyklo senzory a ďalšie doplnky, s ktorými bude vaša jazda na bicykli nielen športová a zameraná na výkon, ale aj bezpečná.

Fitendo.sk je oficiálnym - certifikovaným predajcov značky Garmin tj. produkty sú originály, pochádzajú z SK distribúcie a majú ovládanie v slovenčine.