Ako si vybrať cyklopočítač Polar - porovnanie modelov Polar M460 a Polar V650

Kto dnes nemá rád cyklistiku? Najmä keď máme Petra Sagana v top svetových rebríčkoch. Každý, kto to myslí s cyklistikou aspoň trošku vážne sa iste zaujíma o rôzne veličiny alebo hodnoty, ktoré dosahuje počas športovania. Máme tým na mysli ako rýchlo som prešiel trasu, akú celkovú vzdialenosť, aké prevýšenie alebo aký som mal srdcový tep počas jazdy dole z kopca atď. Na to, aby si športovci vedeli zmerať spomínané veličiny slúžia cyklopočítače alebo cyklocomputery. Na trhu je opäť bohatý výber a my sme sa v tomto článku zamerali na porovnanie dvoch skvelých produktov - GPS cyklopočítačov. Konkrétne si povieme viac o cyklocomputeroch Polar M460 a Polar V650. Oba produkty sú cyklopočítače s GPS a sú od fínskeho výrobcu Polar.

Hlavné vlastnosti cyklopočítača by v stručnosti mali byť - spoľahlivosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam, dlhá výdrž batérie, dobre čitateľný displej, jednoduché ovládanie, možnosť sledovania viacerých veličín na displeji a prípadne navigácia po vytýčenej trase. Viac o tom ako si vybrať cyklopočítač si môžete prečítať v našom ďalšom článku.

GPS cyklopočítač Polar M460 a Polar V650 sú na trhu už pár rokov, no napriek tomu ich funkcie a parametre plne postačujú športovcom na efektívne sledovanie cyklistiky, či už cestnej alebo horskej. 

Porovnanie funkcií cyklocomputerov s GPS Polar M460 a Polar V650

Jednotlivé funkcie cyklopočítačov sme zosumarizovali do prehľadnej tabulky s tým, že zvýraznili sme odlišnosti, ktorým sa povenujeme viac a povieme si, ktoré z nich sú významné a prečo.

  Polar M460 Polar V650
Športové funkcie:    
Meranie tepovej frekvencie - HRmax, HR zones
Speed/Pace zones X
Power zones
Rozšírené Power Metriky
ZoneLock X
ZonePointer
Laps, manual
Laps, automatic
Podpora Strava Live Segments
Športové profily
Prispôsobenie tréningových obrazoviek
Fitness funkcie:    
Orthostatic Test X
Polar Fitness Test
Smart Calories
Training Benefit
Training Load Polar Flow aplikácia Polar Flow aplikácia
Recovery Status Polar Flow aplikácia Polar Flow aplikácia
Training targets X
Training history
Training diary X
Personal Best
Autostop/start
Vzdialenosť
Speed/Pace
Výška/Klesanie - ascent/descent
GPS a Barometer
Navigácia:    
Importovanie trasy (Route import) X
OpenStreetMap
Route guidance
Navigovanie Back to Start
Kompatibilita bluetooth smart senzorov:    
Kadencia
Speed
Distance
Meranie sklonu trasy
Parametre zariadenia:    
Hmotnosť 50g 122g
Displej
Rozlíšenie 128X128 240X320
USB cable micro USB micro USB
Bluetooth Smart
Smartfón Notifikácie X
Audio upozornenia
Zamknutie tlačidiel
Podsvietenie
Predné LED light
Zobrazenie času a kalendára
Nastavenia pre tri bicykle
Firmware update
Synchronizácia nameraných údajov s PC cez USB
Synchronizácia nameraných údajov so smartfónom Polar Flow X

 X - znamená, že funkcia nie je dostupná

Cyklopočítač Polar V650

Chýbajúce funkcie Polar V 650

 • Speed/Pace zones – cyklopočítač nezobrazuje a neumožňuje definovať zóny pre rýchlosť a tempo (zóny fungujú obdobne ako zóny tepovej frekvencie)
 • ZoneLock – nie je možné tzv. uzamknúť zónu tj. aby cyklocomputer strážil prekročenie definovanej zóny resp. cieľa počas športového výkonu, v prípade prekročenia budete upozornený signálom
 • Orthostatic Test – jednoduchý test, ktorého výsledkom je informácia ohľadom regenerácie a zároveň pripravenosti na ďalší tréning
 • Polar Fitness Test – odhad aeróbnej fitness úrovne a stanovenie Vo2max
 • Training targets – definovanie rôznych tréningových cieľov ako aj intervalových tréningov počas, ktorých vás bude cyklopočítač viesť podľa stanovených parametrov tréningu
 • Training diary – rozšírené informácie a prehľady vašich minulých tréningoch
 • Personal Best – sledovanie osobných rekordov dosiahnutých počas tréningu (rýchlosť, spálené kalórie, vzdialenosť) a po dosiahnutí rekordu budete upozornený hláškou
 • Smartfón Notifikácie – smart notifikácie z pripojeného smartfónu zobrazené priamo na displeji cyklopočítača
 • Synchronizácia nameraných údajov so smartfónom Polar Flow – po skončení activity môžete cyklocomputer synchronizovať s mobilnou aplikáciou Polar Flow

Polar M460 + Polar OH1 optický snímač tepuChýbajúce funkcie Polar M460

 • Importovanie trasy (Route import) – možnosť importovať naplánovanú trasu vo formáte GPX alebo TCX, podľa ktorej vás bude GPS cyklopočítač navigovať počas jazdy
 • OpenStreetMap – podpora navigácie využitím openstreet máp
 • Route guidance – objavte trasy, ktoré vyzdielali iný športovci v rámci Polar Flow web službu a následne vás bude cyklopočítač navigovať po zvolenej trase a dávať vám včas informácie o odbočení, o križovatke, o smene smeru atď.
 • Menšie rozlíšenie displeja – iba 128x128 pixelov

Na záver zhrnieme všetky informácie do pár riadkov ku každému cyklopočítaču. 

Cyklocomputer Polar V650 má plnohodnotnú navigáciu po mape, má väčší, dotykový, farebný displej a má aj vyššiu hmotnosť. Chýbajú mu niektoré z tréngnových fitness funkcií a smart notifikácie, zároveň sychronizácia resp. prenos nameraných údajov vykonávate pripojením cyklopočítača k počítaču pomocou USB a služby Polar Flow WEB.

Cyklocomputer Polar M460 je menší, kompaktnejší (vychádza z novšieho športtestera Polar M430), má čierno-biely displej a iba jednoduchú navigáciu (návrat na štart). Obsahuje však viacero športových profilov a funkcií, ktoré určite využijete pre efektívnejší tréning. Namerané údaje pohodlne prenesiete pripojením cyklopočítača so smartfónom a mobilnou aplikáciou Polar Flow.

Oba cyklocomputery podporujú pripojenie externých senzorov (snímač kadencie a rýchlosti, hrudný snímač tepu Polar H10) pomocou bluetooth, čo rozšíri ich použiteľnosť a zároveň užívateľ bude mať lepší prehľad o svojom športovom výkone.

Dúfame, že toto porovnanie vám pomôže rozhodnúť sa pri kúpe Polar cyklopočítača. Spomínané produkty nájdete v našej ponuke, v akcii samostatne (Polar V650, Polar M460) aj vo verziách s hrudným snímačom (Polar V650 HR, Polar M460 HR) alebo s optickým snímačom Polar OH1.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie