Ako nastaviť fitness náramok

V tomto článku vám priblížime ako funguje počiatočné nastavenie nového fitness náramku a prípadne ako nastavíte ďalšie funkcie. Uvedené informácie sú všeobecného charakteru, teda platia viacmenej pre všetky značky. Niektoré nastavenie sa však v detailoch môžu líšiť.

Mám nový fitness náramok

Po zakúpení fitness alebo smart náramku vás čaká tzv. oživenie náramku než ho začnete plne používať. V prvom rade doporučujeme fitnes náramok najprv plne nabiť. Nabíjanie batérie vykonáte väčšinou pomocou USB kábla, ktorý nájdete v balení. USB kábel stačí pripojiť do USB portu počítača alebo môžete použiť aj kompatibilnú nabíjačku na smartfón do 220V zásuvky. Na displeji náramku by ste mali vidieť ikonu alebo nejaký iný symbol nabíjania batérie. Akonáhle je fitnes náramok nabitý na 100%, zapnite ho. Zapínanie sa väčšinou vykoná pomocou ovládacieho tlačidla na bočnej strane náramku a na displeji by sa mal zobraziť nejaký uvítací text výrobcu alebo logo značky.

 samsung-fitness-naramky

Inštalácia mobilnej aplikácie

Aby fitnes náramok správne fungoval, musíte ho prepojiť využitím bezdrôtovej technológie bluetooth s kompatibilným smartfónom, na ktorom je nainštalovaná príslušná mobilná aplikácia od výrobcu. Takže ďalším krokom je inštalácia mobilnej aplikácie do vášho smartfónu. Každý výrobca má vlastnú mobilnú aplikáciu, ktorá spolupracuje s fitness náramkami rovnakej značky. Napríklad u Garmin je to Garmin Connect, Polar má Polar Flow, Fitbit zase app-ku Fitbit a Samsung nastavíte pomocou Samsung Health.

Stiahnite si z aplikačného obchodu Google Play, či App store odporúčanú appku do svojho smartfónu. So smartfónom buďte pripojený na Wi-fi alebo majte stále aktívny dátový prenos. Po úspešnej inštalácii appku spustite a pravdepodobne budete vyzvaný na vytvorenie aplikačného konta a na nastavenie vašich údajov ako sú váha, výška, vek, ktoré sú dôležité napríklad pre výpočet spálených kalórií. Konto vytvorte a zapamätajte si prihlasovacie údaje. Teraz by ste mali byť už vo vnútri mobilnej aplikácie.

prepojenie-fitness-naramku-so-smartfonom

Párovanie náramku so smartfónom a sychronizácia údajov

Na smartfóne aktivuje funkciu bluetooth, priblížte k nemu fitnes náramok a v nastaveniach mobilnej aplikácie nájdite ponuku pridať nové zariadenie. Potvrďte ponuku a počkajte kým smartfón aj fitnes náramok zobrazia možnosť tzv. párovania zariadení. Väčšinou budete vyzvaný na opísanie 4 miestneho kódu a po úspešnom potvrdení je párovací proces ukončený. Zostaňte v mobilnej aplikácii a teraz by sa mala spustiť prvá synchronizácia nastavení náramku. Po jej ukončení uvidíte na fitnes náramku správny aktuálny čas a dátum. To je znamenie, že všetko prebehlo v poriadku. V tomto momente máte fitness, smart náramok nastavený a pripravený na používanie.

Niektoré doplnkové funkcie a detaily ako napríklad prispôsobenie obrazovky náramku, dĺžka kroku, preferovaná doba spánku, či zoznam športových profilov si nastavíte takisto v mobilnej aplikácii a tieto nastavenia sa aplikujú po nasledujúcej synchronizácii náramku a mobilného telefónu.

 garmin-fitness-naramky

fitness-naramok-ponuka

Čo dodať na záver? Snáď vám tento návod pomôže predstaviť si ako funguje nastavenie fitness náramku ešte pred tým ako pristúpite k jeho kúpe. Samotný proces nastavenia nie je zložitý, treba však dodržať postupnosť jednotlivých krokov a určite sa používanie pre vás stane rutinou a fitnes náramok zvládnete ovládať. Ak by ste predsa len mali nejaké otázky k nastaveniam alebo niektorý z krokov sa nepodaril, kontaktujte nás radi vám pomôžeme nájsť riešenie.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk