Prečo používať fitness náramky

Poznať spôsob ako byť zdravší a cítiť sa fit predstavuje kľúč k úspechu. Nové produkty „wearable electronics“ alebo nositeľné technológie vám o vašom tele môžu povedať dokonca viac ako sami viete. Patria medzi ne fitness náramky, monitory aktivity, snímače srdcového tepu, krokomery, senzory fyzickej a psychickej aktivity. Dokážu merať počet prejdených krokov, trvanie a intenzitu aktivity, srdcový tep, aký čas z dňa ste boli aktívny a kedy ste len lenivo sedeli na mieste, množstvo spálených kalórií, dĺžku a kvalitu vášho spánku atď.

 

Všetko je to o správnom meraní

Prečo tá náhla potreba všetko o sebe zistiť? Existuje výskum, ktorý dokazuje že jednoducho si udržiavať prehľad o tom, čo robíme môže výrazne zlepšiť naše zdravie. Sledovanie vlastných aktivít nám môže pomôcť dodržiavať zdravšie stravovanie, kvalitnejší spánok a viac cvičiť – jednoducho ak vieme, ktoré oblasti sú naše slabé stránky, tak sa ich aj vďaka fitness náramkom môžeme pokúsiť zlepšovať. Fitness náramky nám poskytujú práve túto spätnú väzbu v reálnom čase.

 

jawbone-up-24-naramok-a-aplikacia-02

 

Prenechajte meranie na elektroniku

Štúdie ukazujú, že ľudia ktorí dodržiavajú režim a robia si záznam aktivít sú úspešnejší v dosahovaní ich cieľov v zdraví, fitness a redukcii hmotnosti. Čím častejšie a detailnejšie si robia záznamy, tým majú väčší úspech. Samozrejme, vždy je tam priestor pre ľudský faktor, chybu, stratu hodnôt, ich nahradenie vysnívanými a nie reálnymi hodnotami alebo chyby pri zložitých výpočtoch fyzikálnych hodnôt.

Fitness náramky, monitory aktivity a senzory sa o to všetko postarajú za vás. Zariadenia sledujú a zaznamenávajú všetky potrebné detaily – namerané dáta, hodnoty a následne ich synchronizujú s mobilnými zariadeniami alebo so službami v cloude, aby ste mali vždy prehľad o vašom zdraví na jednoduché kliknutie prstom. Ale iba samotné sledovanie aktivity nestačí.


Iné štúdie ukázali, že dobrovoľníci ktorí nosili krokomery prešli o 1500 krokov za deň viac, ale vrátili sa k sedavému štýlu života späť už nasledujúci týždeň. Štúdia dospela k záveru, že ľudia môžu udržiavať počiatočné nadšenie, ktoré prináša sledovanie aktivity pomocou nastavenia a pravidelnej aktualizácie „fitness cieľov“ a podpory v súťaživosti. A práve to umožňujú a pomáhajú nám v tom dnešné fitness náramky, monitory aktivity.

 

misfit-shine-sporty

 

Sú návykové (formujú návyky)

Či už monitorovaním vášho spánku a aktivít a ako vplývajú na vaše celkové zdravie, títo osobní tréneri, ktorých máte na zápästí vám naznačujú ako ľahko môžete vykonať zmeny a nastaviť zvládnuteľné ciele, aby ste mohli dostať zdravšie návyky do vášho každodenného života. To by mohlo zahŕňať napr. svižnú popoludňajšiu prechádzku namiesto prestávky na kávu alebo ísť spať o hodinu skôr ako obyčajne.
Ak dosiahnete tieto ciele, môžete sa posunúť na ďalšiu úroveň a pridať ďalší, iný zdravý návyk.
Ak ich nesplníte, niektoré z týchto monitorov automaticky posunú vaše ciele na budúci týždeň, tak aby boli dosiahnuteľné.

 

jawbone-up-24-naramok-ciel-a-aktivity

 

Motivujú

Všetci z nás majú dobré týždne, nie tak dobré a niekedy dokonca výborné. Nie je to žiadne prekvapenie, že aktivita a spánok sa líšia v priebehu týždňov (pracovné dni vs. víkendy), mesiace (ročné obdobia) a roky (školské obdobie vs. prázdniny). Cieľom mnohých týchto monitorov zdravia je nájsť pre vás tie správne návyky, ktoré sú dlhodobo udržateľné a tak môžete dosiahnuť dlhodobé výsledky. Podpora sociálnych sietí hrá tiež veľkú rolu. Väčšina fitness náramkov, monitorov aktivity umožňuje zdielať váš progres s verejnými skupinami alebo si môžete vytvoriť súkromné skupiny a stanoviť si spoločné alebo konkurenčné ciele, čo je ďalší spôsob ako dostať podporu a povzbudenie od vašich kamarátov a rodiny.

 

Zdroj: Internet, Autor © Fitendo.sk