Polar Vantage V2 - vylepšený profesionálny športtester

Tak ako je pravidlom pred koncom roka tu máme novinku aj od značky Polar a je ňou vynovený profesionálny športtester Polar Vantage V2. Pôvodný Vantage V je už na trhu nejaký ten čas a patrilo sa ho vylepšiť, keďže medzičasom sa objavil Polar Grit X, ktorý priniesol nové funkcie. Event, na ktorom bola predstavená táto novinka sa uskutočnil v stredu 7.10. kde sme sa dozvedeli zaujímavosti o jej vývoji.  Poďme sa teda pozrieť bližšie na čo sa už môžete začať tešiť.

Nový dizajn

Na priložených obrázkoch vidíte, že dizajn prešiel úpravou avšak nie nejakou drastickou. To sa nám aj páči, že Polar zostáva verný predchádzajúcemu tvaru hodiniek. Na okrúhly tvar, čisté línie a ovládanie pomocou 5 tlačidiel v kombinácii s dotykovým displejom sme si už zvykli. Hrany displeja za trošku zaoblili, remienok dostal nové laserové vrúbkovanie a farebné kombinácie (čierna, šedá, zelená). Luneta sa trošku rozšírila, čo môže údajne ešte zlepšiť prijímanie GPS signálu. Dostupné budú aj nové vymeniteľné remienky, ktoré majú už mať mechanizmus na rýchlu výmenu.polar-vantage-v-polar-vantage-v2-dizajn

Popis obrázka - ľavá strana pôvodná verzia Polar Vantage V, na pravej strane nový Polar Vantage V2

Polar Vantage V2 nové funkcie

A čo funkcie? V tomto preview nepôjdeme do detailov, keďže je to len ochutnávka a detailné porovnanie vám ešte len pripravíme. Spomenieme len, že dvojka dostala všetky funkcie, ktoré priniesol outoorový športtetser Polar Grit X. Funkcie jednotky a Grit X sme porovnali v našom článku.

Výbava senzorov sa nezmenila. Je to prosto top športtester, nesmie chýbať podpora GPS, GLONASS, GALILEO, barometer, výškomer, teplomer atď.

polar-vantage-v2-leg-test-01

Popis obrázka - vľavo funkcie Leg recovery test, vpravo ovládanie hudby

To, čo vás poteší sú nové funkcie bežecký a cyklistický výkonnostný test, test regenerácie nôh (leg recovery test), či ovládanie hudby. Ako budú tieto nové športové testy fungovať v praxi, na to sa už tešíme. Je takmer isté, že pôvodná verzia už žiadnu aktualizáciu nedostane, okrem opráv prípadných chýb a vylepšení výkonu a zároveň výrobca neoznámil nejaký plánovanú roadmapu pre túto novinku. Na to je ešte skoro. Necháme sa prekvapiť.

polar-vantage-v2-running-test-01

Popis obrázka - funkcie Cycling a Running Performance test

S Véčkom 2 sa budete vedieť navigovať po naplánovanie trase a pri využití služby komoot sa vám na displeji zobrazia aj upozornenia na zmenu smeru.

Smart funkcie ako notifikácie o prichádzajúcich hovoroch, sms, či pripomienok z kalendára zostali. Spomínaným ovládačom hudby budete môcť posúvať skladby priamo z hodiniek, no internú pamäť na uloženie vašich skladieb tu nenájdete.

polar-vantage-v2-ponuka-fitendo-sk

Na záver povieme, že Polar Vantage V2 je už dostupný na pred-objednanie priamo na stránkach výrobcu. Distribúcia do autorizovaných obchodov ako je ten náš by mala začať koncom októbra. Produkt vo verzii s hrudným snímačom bude v predaji za 549,- Eur a bez neho za 499,- Eur.

Veríme, že táto novinka zaujme všetkých športovcov, ktorým ide detailný prehľad o výkone, regenerácii a ďalšom postupe v dosiahnutí vytýčeného cieľa.