Garmin Forerunner 745 športové hodinky, ktoré nesklamú

A už je to tu opäť! Jeseň je v plnom prúde, aj keď počasie tak zatiaľ nevyzerá a máme tu prvú novinku od Garmin. Dnes sú to športové hodinky Garmin Forerunner 745, ktoré potešia skutočných nadšencov športu, ktorí vedia čo chcú od wearable zariadenia. Čo všetko vás môže presvedčiť ku kúpe? Poďme sa spolu na to pozrieť.

garmin-forerunner-745-triathlon-01

Novinka zo série Forerunner je priamym nástupcom úspešného športtestera Forerunner 735 a zaradila sa svojim produktovým číslom pre aktuálny Forerunner 945. To, čím sa líši 745 od 945 si povieme v ďalšom článku, kde porovnáme ich funkcie. Čím sa teda FR745 môže presadiť na trhu?

V prvým bodom je to dizajn. Ten je kompaktný, telo hodiniek odolné, zostalo 5 ovládacích tlačidiel a predovšetkým nízka hmotnosť. Už z priložených obrázkov vidíte, že displej je farebný, čo zlepšuje rozlišovaciu schopnosť napr. tepových zón alebo ciferníkov. Remienky si môžete vymieňať podľa nálady, no telo hodiniek bude dostupné v 4 farbách - čierna, biela, červená a zelená. Inak 745-ka drží líniu forerunnerov a nijako nevybočuje z radu, čo je dobre.

garmin-forerunner-745-performacne-metrics

Sila príde vo výbave snímačov a športových funkcií. Čo sa týka snímačov resp. senzorov, tak tu nájdete kompletnú porciu - barometer, teplomer, výškomer, GPS čip, optický snímač tepu Garmin Elevate a 3D akcelerometer. Chýba vám nejaký?

Tento vyčerpávajúci zoznam vplýva na kvalitu a množstvo nameraných údajov zo športovej aktivity. Forerunner 745 vám poskytne všetky údaje aké potrebujete a to hneď realtime priamo na displeji - sami si budete môcť vybrať, ktoré chcete vidieť. Tréningový efekt, Vo2max trend, doba regenerácie, či novinka doporučované cvičenia sú vám ihneď k dispozícii. Je len na vás, zorientovať sa čo chcete využiť a začať plánovať, uskutočňovať a analyzovať tréningy. K tomu dobre poslúži aj aplikácia Garmin Connect.

Podpora multišport hovorí o širokej škále športov na sledovanie. Triatlon a ďalšie GPS aktivity sú štandard, plávanie v bazéne alebo na otvorenej vode tiež, chýba tu však golf. Na ten však máme iné hodinky.

garmin-forerunner-745-denne-cvicenia-01

Športové hodinky Garmin Forerunner 745 majú aj smart funkcie. Dobre známe smart notifikácie sms, hovor, či hudbuný prehrávač sú už klasicky. Garmin do tejto novinky integroval aj Garmin Pay - bezkontaktné platby, čo určite poteší. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj detekciu pádu a následný kontakt využitím smartfónu.

garmin-forerunner-745-ponuka

Viac detailov sa samozrejme dozviete v detaile tovaru. Prvé kusy Forerunner 745 budú k dispozícii už budúci týždeň za cenu 499 €, čo je práve jedna z odlišností od FR 945.

Garmin produkty v našej ponuke sú s ovládaním v slovenčine a plnou podporou Garmin Slovensko.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie