Altra Torin 4 - špička medzi bežcami aj u nás

A opäť tu máme novinku, tentokrát do produktovej kategórie bežecká obuv. K značke švajčiarskej značke Scott pribudla v našej ponuke tento mesiac americká značka Altra. Ak sa obeh viac zaujímate, určite ste ju zaregistrovali a aj jej rastúcu popularitu medzi bežcami. Prečo je tomu tak vám priblížime v tomto článku.

Trošku viac z histórie značky nájdete na stránke venovanej značke Altra. Altra prináša na trh niekoľko inovácii, na ktorých pracovali a dotiahli do dokonalosti odborníci a hlavne bežci z ameriky, ktorí sa snažili priblížiť sa svojou bežeckou obuvou čo najviac k prirodzenému behu. Prirodzený beh je v podstate beh na boso, kedy má chodidlo jedinečný, priamy kontakt s povrchom.

altra-torin-4-technology

Bežné bežecké tenisky majú výškový rozdiel päta - špička niekoľko milimetrov (5 - 11mm), čo nie je prirodzené. Altra sa rozhodla znížiť tento rozdiel tzv. drop na minimum, teda na nulu, tak ako by sme behali na boso. Poviete si to je barefoot avšak Altra zachováva aj podrážku, ktorá chráni vaše kĺby. Podrážka poskytuje výborné tlmenie a preto pocit z behu je komfortný. Má špeciálny tvar stopy / chodidla a tomu prispôsobené gripy.

Topánka u klasických bežeckých tenisiek je zväčša užšia a dokonale obopína prsty na nohe, ktoré sú pri behu takmer nehybné. Široká špička u Altra naopak dáva možnosť a priestor prstom na pohyb a tak sú pri behu zapájané takmer všetky svaly na nohe. V tomto prípade posilňujete svaly a šľachy celej nohy - chodidla.

Prvým modelom, ktorý predstavíme je Altra Torin 4 - bežecká obuv vhodná na cestu a tvrdý povrch. Obsahuje spomínané inovácie a samozrejme ešte viac vychytávok, o ktorých si prečítate v detaile produktu. Spomenieme, že tento model získal prestížne ocenenie magazínu run-magazine. V teste profesionálov obstála na výbornú, veď si prečítajte sami.

 altra-torin-4-black-red-01

- model Altra Torin 4 Black / Red pánska -

altra-torin-4-plum-coral-01

- model Altra Torin 4 Plum / Coral dámska -

Tak, zapáčila sa vám Altra? Veríme, že áno. Už máme pripravené aj ďalšie modely, ktoré sú vhodné na trail a ultra behy. Kompletnú ponuku si môžete pozrieť v produktovom katalógu.

altra-bezecka-obuv

Tak ako iné značky v našej ponuke aj Altra sú originálne produkty, ktoré pochádzajú z oficiálnej distribúcie. Ak vám nesadne veľkosť radi vám ju vymeníme a poštovné za vrátenie zaplatíme za vás.