Polar Vantage nová vlajková loď značky Polar

Dnes vám bližšie predstavíme nové športtestery Polar Vantage M a Polar Vantage V, ktoré sú zároveň top produkty fínskeho výrobcu Polar. Prvý spomínaný model Vantage M je zástupca strednej triedy, ktorý postupne nahradí výborný Polar M430 a Vantage V zase najvyššia rada namiesto neprekonanej klasiky Polar V800. Obe novinky dostali nový okrúhly dizajn, ktorý pôsobí prémiovo a hodí sa na denné použitie. Dizajnu dominuje pomerne veľký farebný displej u Vantage V dotykový a k dispozícii u oboch sú aj vymeniteľné remienky.

polar-vantage-v-colors

Aké nové funkcie séria Vantage priniesla?

Už klasicky tu nájdete monitor aktivity a spánku a dobre známe smart funkcie - upozornenie na hovor, sms, či pripomienku z kalendára. Oba modely majú podporu multišport, čiže sú vhodné na sledovanie takmer všetkých športov. Zachovali sa funkcie dobre známe z predchádzajúcich modelov, ktoré sú to zistíte v popise tovaru.

Poďme sa však pozrieť na zaujímavejšie novinky.

V prvom rade sa jedná o úplne novú platformu, takže bude chvíľu trvať, kým ju výrobca Polar doladí na 100%. Výhodou je, že Polar zverejnil plán pridávania funkcií, takže sa môžeme tešiť na nové funkcie takmer každé 2-3 mesiace.

Prvou výraznou novinkou je použitý GPS čip, ktorý dodalo SONY. Tento čip začali používať aj ďalšie značky ako Garmin a Suunto vo svojich najnovších modeloch športových hodiniek. Jeho výhodou je nižšia spotreba batérie a tým pádom dlhšia výdrž hodiniek na jedno nabitie.

Meranie srdcovej frekvencie zabezpečuje tiež nový optický snímač tepu, ktorý nájdete na spodnej strane hodiniek. Iste si hneď všimnete 10 svetelných diód a pomocou špeciálnych senzorov totiž snímač sníma vzdialenosť diód od pokožky a podľa toho vysiela potrebnú intenzitu svetla, aby bolo zaistené čo najpresnejšie meranie srdcového tepu.

polar-precision-prime-heartrate

Sila novej Vantage série spočíva aj v prepracovanej funkcii sledovania športového výkonu resp. záťaže a poskytovania okamžitej spätnej väzby. Funkcie Training Load Pro a Recovery Pro vám pomôžu efektívne plánovať tréningy a sledovať regeneráciu. Takto prepracovaný systém nemá žiaden výrobca športových hodiniek.

Poslednou novinkou, ktorú spomenieme je meranie bežeckého výkonu zo zápästia (pre model Vantage V). Nepotrebujete teda žiadny dodatočný snímač a hodinky vám využitím GPS, barometrického senzora a špeciálneho algoritmu vypočítajú realtime hodnotu bežeckého výkonu vo wattoch. Sledovať bežecký výkon vo wattoch je aktuálny trend, pretože hodnota výkonu rastie / klesá okamžite a športovec vie primerane reagovať. Túto funkciu nenájdete u žiadnej inej značky športových hodiniek.

Záznam aktivít, trendy a štatistiky nájdete v známej mobilnej aplikácii Polar Flow, ktorá je stabilná, má prepracovaný aj web prístup a je to výborný nástroj pre každého športovca.

V krátkosti sme vám priblížili nové funkcie športtesterov Polar Vantage V a Vantage M, ktoré vás môžu zaujať a zároveň presvedčiť ku kúpe. Polar Vantage M je určený pre amatérskych športovcov, ktorí hľadajú dobre vyzerajúce a spoľahlivé hodinky s najmodernejšími technológiami. Polar Vantage V predstavuje svojou kompletnou výbavou top športterter, ktorý poslúži profesionálovi počas ťažkej tréningovej prípravy a následne v ostrom závode.

Kompletné informácie k týmto hodinkám nájdete v detaile oboch produktov. V prípade záujmu vám ochotne poradíme pri výbere správneho modelu športových hodiniek, ktoré splnia vaše potreby.

Autor © Fitendo.sk