Novinky od Suunto - Suunto 9 Baro Titanium a Suunto 7 Titanium

Už ste dlho nepočuli nič nové o značke Suunto? Tak dnes vám prinášame hneď dve novinky. Aj keď či sú to naozaj novinky by sme mohli polemizovať, každopádne sú to nové modely v Suunto portfóliu. Jedná sa o novú verziu vlajkovej lode Suunto 9 Baro a takisto športových smart hodiniek Suunto 7. Poďme sa bližšie pozrieť, čo nové nám priniesli.

Suunto 9 Baro Titanium

Ak ste fanúšikom značky Suunto určite viete, že model Suunto 9 Baro je na trhu už dobré 3 roky. Za tú dobu výrobca vydal niekoľko farebných variácií z rôznych materiálov a edícii, ktoré však okrem nového dizajnu nedisponovali žiadnou extra funkciou navyše. Spomeňme si na:

  • Suunto 9 Baro Titanium Ambassador Edition - nový tvar lunety a tlačidiel, limitovaná edícia, nylonový remienok s potlačou
  • Suunto 9 Baro Titanium Red Bull X-Alps Edition - podobné predchádzajúcemu modelu, veľmi limitovaná edícia súťaže (už nepredajné)
  • Suunto 9 Baro Titanium Mercedes-Benz EQ Formula E Team Edition - opäť veľmi podobné, brandované značkou MB

Ako sami vidíte, čo edícia, to dlhší názov modelu :-).

suunto-9-baro-titanium-granite-blue

Tento rokmi ošľahaný športtester stále ponúka slušnú porciu funkcií a tak 3x do roka výrobca ponúkne novú aktualizáciu, kde sa snaží predstaviť nejaké tie vylepšenia stability a nové funkcie. S príchodom novej verzie (opäť titánovej) tiež ponúkol novú verziu FW, kde v hodinkách pribudol nový "tour" režim batérie (ešte vyššia výdrž), turn-by-turn navigácia využitím služby Komoot, či funkcia Red Bull X-Alps (meranie vertikálnej rýchlosti) v rámci SuuntoPlus, ktorú využijú najmä paraglideri.

Vráťme sa ale k novinke, ktorou sú dva modely:

  • Suunto 9 Baro Charcoal Black Titanium a Suunto 9 Baro Granite Blue Titanium

Ako sme už spomenuli, žiadne nové funkcie nečakajte. Zmenil sa len dizajn, ktorý je ešte jemnejší, kompaktnejší, k čomu prispeli aj zmenšené ovládacie tlačidlá. Tie boli naozaj veľké pri predchádzajúcich titánových modeloch. Vyberiete si z 2 farieb tela hodiniek - čiernej a sivo-modrej a v krabičke nájdete pekný, dnes veľmi populárny nylonový remienok v 2 rozmeroch (viď. Garmin Enduro). Ak dúfate, že celé telo je z titánu, tak sa mýlite. Titán bol použitý iba na lunetu hodiniek (tak ako v predchádzajúcich prípadoch). Ľahšia lunetu a malé úpravy tela hodiniek znížili ich hmotnosť na 66,9g oproti klasickým 81g a 76g ostatné modely typu titán.

Toto všetko si budete môcť zaobstarať za cenu 599,- Eur, čo nie je málo aj v porovnaní s konkurenciou. Získate však spoľahlivý, vyladený športtester vhodný na akúkoľvek indoor alebo outdoor aktivitu.

suunto-9-baro-titanium-charcoal-black

Suunto 7 Titanium

Podobný face lift ako S9B dostali aj športové smart hodinky Suunto 7. Tento model je špecifickým tým, že beží na OS Android Wear, ktorý je platformou pre viacero modelov smart hodiniek a možno pomaly začína aj dožívať. Uvidíme.

Novinkou sú opäť dve farebné prevedenia - Suunto 7 Matte Black Titanium a Suunto 7 Stone Gray Titanium tak ako v predošlom prípade. Čierna matná alebo šedá kamenná sedmičkám svedčí. Telo hodiniek bolo krásne vyhladené a pôsobí veľmi decentne. Môžete očakávať zníženie hmotnosti, tentokrát z klasických 70g na veľmi pekných 52g, čo sa pomaly blíži super ľahkým Polar Vantage M.

suunto-7-stone-gray-titanium

Vynovené Suunto 7 si budete môcť čoskoro objednať priamo od výrobcu za cenu 479,- Eur. A aby značka Suunto podporila predaj novinky, tak pripravili tiež nový firme, ktorý bude uvoľnený 19. apríla a turn-by-turn navigácie bude obsahovať aj možnosť sledovania spánku, body resources (zdroje energie tela) a denný prehľad o srdcovom tepe, čo zákazníkov určite poteší.

Autor © Fitendo.sk