Nové fitness hodinky Polar Ignite, všetko čo o nich vieme

Dnes oznámil výrobca Polar možno nečakanú novinku fitness hodinky Polar Ignite. Prečo nečakaná novinka? Pretože nie je to tak dávno, čo Polar uviedol na trh profi športtester Polar Vantage V a lacnejšiu verziu Polar Vantage M. Oba modely Vantage tak odštartovali novú vlajkovú sériu Polaru. Značka však zjavne chce osloviť aj ďalších športovcov, ktorí čakajú okrem skvelého dizajnu a nového hardware aj nové fitness funkcie. Napríklad také, ktoré výrazne pomáhajú pri tréningu a zabezpečia prehľad o celkovej kondícii. Poďme sa teda pozrieť, čo Polar Ignite prináša nového.

Hodinky Polar Ignite objednávajte tu.

 

polar-ignite-colors 

Dizajn hodiniek

Ako prvé si určite každý všimne minimalistický okrúhly dizajn hodiniek a jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Na ovládanie však využijete aj farebný dotykový displej s rozlíšením 240x204 pixelov osadený tvrdeným sklíčkom Dragontrail. Hodinky s remienkom vážia len 56g, takže vám pri trénovaní určite nebudú prekážať. Remienok je možné ľahko vymeniť za iný a tak si Polar Ignite prispôsobíte vášmu outfit alebo nálade.

Môžete sa tešiť na nové funkcie, ktorými sú: 

  • Nightly Recharge alebo nočné dobitie energie – meranie regenerácie počas spánku, ktoré vám ukáže ako ste pripravený na ďalší tréningový deň
  • FitSpark - tréningové plány, ktoré ponúkajú na mieru hotové cvičenia - tréningy, ktoré sú zladené s vašim stavom regenerácie, fitness úrovňou a tréningovou históriou
  • Serene™ - sú nové asistované dýchacie cvičenia, ktoré vám pomôžu zrelaxovať telo, dušu a zvládnuť prípadný denný stres

Samozrejme v hodinkách nájdete aj dobre známe funkcie akými sú fitness test, running index, running program, training benefit a ďalšie. Polar nevynechal ani smart funkcie. Priamo na displeji hodiniek uvidíte telefónne číslo volajúceho, text sms správy, či pripomienku z kalendára.

polar-ignite-fitness-watch

Ako funguje funkcia FitSpark?

Funkcia vám ponúkne 2-4 možnosti cvičenia každý deň. Prvé z nich by vám malo úplne vyhovovať (podľa odcvičenej histórie) a 1-3 ďalšie návrhy, pre ktoré sa budete môcť rozhodnúť. Všetky takto navrhované cvičenia sú vytvorené na základe vašej fitness úrovne, tréningovej histórie a údajov z regenerácie na základe funkcie dobitia energie.

Cviky, ktoré budete cvičiť uvidíte priamo na displeji, takže budete presne vedieť, ktorý cvik je na rade a koľko opakovaní je potrebné vykonať. Budete si môcť vybrať zo silových, ale aj kardio cvičení. Na konci cvičenia vám Polar Ignite automaticky zobrazí informáciu o dosiahnutých úspechoch tj. zlepšenie fitness úrovne.

polar-ignite-yellow-black

Fitness hodinky Polar Ignite majú vstavaný - nový GPS čip od výrobcu Sony, čo sa podpísalo na lepšej výdrži batérie až 5 dní v režime hodiniek a 17h so zapnutým GPS. Nebude žiadny problém sledovať športové aktivity ako sú beh, trail run alebo bicyklovanie, kde je vhodné zmerať presnú dĺžku prejdenej trasy. Spomenieme aj vstavaný optický snímač srdcového tepu Precision Prime, ktorý patrí tým najpresnejším na aktuálnom trhu športových hodiniek.

Toto všetko a ešte viac dostanete za cenu 199 Eur. Prvé pred-objednávky spustíme už koncom tohto týždňa. S ďalšími funkciami sa bližšie zoznámite v detailom popise tovaru, ktorý pripravujeme.

Novinku Polar Ignite si môžete predobjendať priamo v e-shope.