Nový hráč na poli triatlonových hodiniek - Forerunner 945

Ste amatérsky alebo profi športovec, ktorý sa chce zlepšovať vo viacerých disciplínach alebo len nadšenec top smartgadgetov?

Nový športtester GarminForerunner 945 je určený pre vás. Už predchádzajúca generácia týchto GPS hodiniek - Forerunner 935 slávila úspechy a bola obľúbená po celom svete. Veľa odborných recenzentov považuje tieto športové hodinky za akýsi etalón presnosti merania trasy a dostupnosti funkcií. Každý model sa však raz dostane na hranicu, kedy bude nahradený, a to je prípad aj 935, ktorá je už teraz nahradená modelom 945.

Čo nový kráľ triatlonu prináša?

V prvom rade stavia na solídnych základoch, ktoré zapustil predchodca Forerunner 935. Medzi tieto piliere patrí - jednoduchý a funkčný dizajn tela hodiniek, nízka hmotnosť, presné GPS, podpora multišport a mnoho pokročilých funkcií.

Dizajnovo sa oba modely podobajú a sú takmer na nerozoznanie. Displej s rozlíšením 240 x 240 je identický, tak ako aj rozmery remienka.

Z výbavy senzorov zostal zachovaný monitor aktivity (3d akcelerometer), ktorý sleduje osobnú aktivitu 24/7, barometer, optický snímač srdcového tepu, gyroskop, teplomer a pribudol pulzný oximeter. Snímač srdcového tepu (Garmin Elevate sensor) prešiel vylepšením, ktoré má poskytnúť ešte presnejšie meranie pulzu.

Ako ďalší výrobcovia (Polar Vantage V, Suunto 9), tak  aj Garmin prešiel na nový, lepší GPS čip od SONY, ktorý má nižšiu spotrebu batérie, čo prispieva k zlepšeniu výdrže až 36 hodín (so zapnutým GPS).

garmin-forerunner-945

Využitie športtersteru Garmin Forerunner 945

Forerunner 945 je vhodný na prakticky akúkoľvek aktivitu. Priamo v hodinkách nájdete predinštalované aplikácie na sledovanie športov, ako sú beh, turistika, lezenie, lyžovanie, snowboarding, standuppaddle, veslovanie atď.

Ak by vám bolo málo, môžete si vytvoriť vlastný športový profil alebo si stiahnuť aplikáciu z Connect IQ. K tréningovým funkciám zase pribudli training load focus (sledovanie tréningovej záťaže), primárny tréningový benefit, aklimatizácia výkonu na teplo a nadmorskú výšku, či tzv. body battery, ktorá poskytuje informácie o dostupnej energii vášho tela.

Kde sa Forerunner 945 posunul výrazne dopredu sú smart funkcie. Garmin pridal vstavaný hudobný prehrávač s internou pamäťou až na 1000 skladieb a možnosťou prehrávať hudbu zo služieb Spotify alebo Deezer.

S hodinkami najnovšie budete môcť aj platiť za váš nákup, pretože 945 podporuje bezkontaktné platby Garmin Pay (službu v súčasnosti ponúka banka 365). Pre majiteľom Android smartfónu bude zaujímavá funkcia odpovedať krátkou textovou správou na prichádzajúci hovor, napríklad v prípade odmietnutia hovoru.

garmin-forerunner-945-bike

Nové bezpečnostné funkcie a mapy

Zaujímavými novými funkciami sú tzv. bezpečnostné funkcie. Patrí medzi ne detekcia incidentu, privolanie asistencie v prípade potreby a onlinezdieľanie  udalostí. Tieto funkcie sú dostupné iba v prípade neustáleho spojenia hodiniek a smartfónu využitím bezdrôtového spojenia bluetooth. Určite sa hodia v prípade, že nastane problémová situácia pri vašich športových aktivitách.

Nakoniec netreba zabudnúť na pridanie topografických máp, ktoré mal ako prvé GPS športtesterGarmin Fénix 5X a následne celá séria Fénix 5 plus. Použitie máp vám veľmi uľahčí navigáciu v neznámom teréne, plánovanie trás priamo na vašom zápästí či zistenie prevýšenia na trase. Aj keď sa môže displej hodiniek zdať malý, verte, že si túto funkciu obľúbite.

V našej ponuke nájdete 2 dostupné varianty Garmin Forerunner 945 Black&Slate a Forerunner 945 Blue & SlateTri-bundle, ktorý obsahuje aj 2 hrudné snímače tepu.