Garmin Venu SQ - nové športové smart hodinky

Ako to už na jeseň býva zvykom, tak aj tento rok začínajú značky predstavovať novinky určené na koniec roka (vianoce). Keďže dianie vo svete wearables sledujeme, prinášame vám prvé informácie o nových športových smart watch od Garmin. Úspešná séria Garmin Venu sa čoskoro dočká nástupcu s názvom Garmin Venu SQ. Poďme sa spolu pozrieť, čo má táto novinka priniesť.

Dôležitá poznámka: tieto informácie sú zatiaľ z neoficiálneho zdroja a finálny produkt sa môže líšiť.

Garmin Venu SQ dizajn

Ako ste si určite všimli na obrázkoch, Garmin sa novinkou chce opäť viac priblížiť k inteligentným hodinkám a tentokrát zmenou dizajnu. Písmená SQ pravdepodobne znamenajú "square" v preklade štvorec a dizajn ciferníka nápane pripomína ikonické Apple Watch, či fitness hodinky Fitbit Versa 2. Rohy ciferníka sú pekne zaoblené s výraznejšou lunetou (okrajom) z kovu a na pravej strane nájdete 2 ovládacie tlačidlá (na šťastie žiadna korunka). Garmin Venu SQ bude mať určite dotykový displej, takže všetko hravo zvládnete swipe pohybom prsta po displeji.

Zatiaľ sme nezistili viac informácií o farebných kombináciach, ale ako poznáme Garmin budú aspoň 4. Samozrejmosťou bude vymeniteľný remienok o šírke 22 mm, takže si hodinky budete môcť pekne zladiť s outfitom.garmin-venu-01

Garmin Venu SQ technické parametre a funkcie

K novému dizajnu by mala prísť zároveň aj dobrá hardwareová výbava. Z informácií, ktoré sú dnes dostupné môžeme takto popísať technické parametre: 

  • sklíčko

Tak, to je zatiaľ všetko k novinke Garmin Venu SQ. Uvidíme ako sa tento nový počin uchytí medzi nadšencami smart športu :-), samozrejme rozhodne aj cena, na ktorú budú útočiť nové Apple Watch 6, či Fitbit Sense ktoré budú v predaji takisto od septembra. Garmin by mal cenu udržať okolo 200 Eur aj preto osadil namiesto OLED displeja LCD displej.

sportove-smart-hodinky-garmin-sq

U nás nájdete Garmin produkty z oficiálnej distribúcie tj. s ovládaním v SK jazyku. Novinky sa snažíme dodávať na trh medzi prvými a tak by to malo byť aj v tomto prípade. Môžete sa začať tešiť na výživnú jeseň!

garmin-venu-sq-white-021

Zdroj: the5krunner.com
Autor © Fitendo.sk