Garmin Forerunner 55 bežecká novinka

Tentokrát potešíme opäť všetkých bežcov, ktorí však robia aj iný šport, čo k tomu patrí. Garmin na trh priniesol novinku, ktorá je určená všetkým hobby bežcom, začiatočníkom, ale aj pokročilým, ktorí nemajú radi zložité športtestery. Novinka Garmin Forerunner 55, patrí medzi športové hodinky nižšej triedy avšak výrobca teraz pribalil aj zopár rozšírených funkcií, ktoré pomôžu v tréningu aj na pretekoch. Ten, kto pozná sériu Forunner vie, že pred týmto modelom je ešte jeden Forerunner 45, ktorý je naozaj tým základným modelom značky.

garmin-forerunner-55-white

Dizajn hodiniek

Forerunner 55 sa dizajnovo nezaprie a drží líniu Forerunner-ov. Nájdete len malé obmeny a vylepšenia. Čo oceníte je nižšia hmotnosť a celkové rozmery, teda hodinky dobre sadnú aj na užšiu ruku a vojdú sa aj pod bundu, či košeľu. Farebný displej si všimnete hneď tak ako 3 farebné kombinácie - čierna, biela a tyrkysová. Možno vám bude chýbať červená, ktorá pekne vyniká ako pri Forerunner 745.

garmin-forerunner-55-farby

Športové funkcie Forerunner 55

Neprezradíme úplne všetko, veď si sami prečítajte v detaile produktu. Čo nás ihneď zaujalo je funkcia PacePro, ktorá bola dostupná teraz len na vyšších modeloch Garmin, predikovanie cieľového čau (Race Predictor), podpora Connect IQ a vylepšené ovládanie. Samozrejme nechýba monitor aktivity, ktorý sleduje osobnú aktivitu počas dňa a kvalitu spánku v noci. Funkcia body battery zase informuje ako ste na tom s energiou celý deň atď.

Zo spodnej strany hodiniek nájdete najnovší optický senzor srdcového tepu. Čo tu nenájdete je senzor SpO2, čiže tzv. pulzný oxymeter a ani barometrický výškomer.

Cenovo však Forerunner 55 určite poteší, pretože ako novinka je už dostupný za 199,-Eur. Aktuálne na predobjednávku s dodaním do konca Júna. Uvidíme ako sa vám bude páčiť.