Apple Watch - nové funkcie WatchOS7

Včera sa konala konferencia WWDC 2020, ktorú pravidelne organizuje značka Apple a na ktorej prezentuje najnovšie funkcie pre svoje produkty. Ako prví dostanú do rúk nové prostredie vývojári a až následne niekedy v priebehu roka (pravdepodobne na jeseň) sa dostanú nové funkcie aj k nám zákazníkom. Nás samozrejme zaujímali novinky pre fitness smart hodinky Apple Watch, tak sa poďme pozrieť, na čo sa môžeme tešiť.

Apple Watch - nové Watchfaces (ciferníky)

Vývojári môžu ponúknuť viac komplikácii, ktoré budú zobrazené na ciferníku vašich Apple Watch. Nový watchOS 7 tiež umožní tzv. zdieľanie watchfaces medzi užívateľmi. To znamená, že ak sa niekomu páči váš ciferník, jednoducho mu ciferník vyzdieľate pomocou správy a URL adresy aby si ho mohol stiahnuť do svojich Apple Watch.

Okrem toho Apple predstavil jeden nový ciferník s názvom "Chronograph Pro", ktorý obsahuje tachymeter na výpočet rýchlosti počas času jazdy na definovanú vzdialenosť.

apple-watch-novy-watchos-7-watchfaces

Apple Watch - Sledovanie spánku

Konečne! Na túto funkciu sme už dlho čakali, keďže sledovanie spánku sme museli riešiť pomocou aplikácií tretích strán. Teraz by už vaše Apple Watch mali vedieť sledovať spánok automaticky. Znamená to sledovanie spánkových cyklov, frekvencie dýchania a všetky namerané údaje budú prehľadne zobrazené v spánkovom reporte hneď ako sa zobudíte.

Apple pridal aj možnosť haptického budenia tj. hodinky jemne zavibrujú a tým vás zobudia a v prípade nedostatku batérie vám pripomenú, že hodinky musíte dať nabíjať.

apple-watchos-7-sledovanie-spanku

Apple Watch - Asistencia pri umývaní rúk

Apple myslí a reaguje aj na aktuálnu situáciu s pandémiou Corona vírusu. Do hodiniek pridal asistenciu pri umývaní rúk, ktorá vám pomôže získať správny návyk. Samotná funkcia je jednoduchá. Akonáhle si začnete umývať ruky, hodinky tento pohyb automaticky detegujú a spustí sa 20 sek. časovač. Počas tohto času si máte umývať ruky. V prípade, že to urobíte rýchlejšie hodinky vás jemne upozornia.

Apple mapy

Navigovanie využitím Apple máp bude opäť lepšie, pretože priamo na hodinkách budete vidieť ukazovanie smeru tzv. "turn by turn" navigáciu, tak ako poznáme z iných aplikácií. Túto funkciu využijú najmä cyklisti, kedy dostanú presné informácie kedy majú odbočiť, spomaliť atď. Funkcia bude postupne spustená po celom svete.

Apple fitness aplikácia

Novinky nájdete aj vo fitness aplikácii, ktorá slúži na sledovanie športových aktivít. Novinky sa týkajú možnosti sledovania ďalších špecifických aktivít akými sú tanec, core tréning, funkčný tréning a vydýchanie sa. Apple hovorí, že napríklad špeciálne pri tanci sa zamerali na správne počítanie kalórií a senzory v hodinkách vyladili pomocou skutočných tanečníkov tak, aby merali správne hodnoty.

apple-watch-novy-watchos-7-fitness-app

Záver

Zaujali aj vás nové funkcie? Áno, nie je ich veľa, ale aj tak sa na ne tešíme. Hlavne sledovanie spánku bude zaujímavé porovnať s konkurenciou. Páči sa nám, že nový operačný systém watchOS 7 a teda aj spomínané funkcie budú dostupné nielen pre najnovšie Apple Watch Series 5, ale aj pre staršie modely (od Series 3 vyššie). Zábavné určite bude aj zdieľanie obľúbeného ciferníka s priateľom. Už aby bola jeseň! :-)

apple-watch-5-44mm

Zdroj: obrázky Apple.

Autor © Fitendo.sk