Garmin Edge 130 Plus a Edge 1030 Plus vynovené cyklopočítače

Cyklistická sezóna je v plnom prúde a tak aj značka Garmin chce potešiť svojich fanúšikov a prichystala pre nás 2 vynovené modely z rady cyklopočítačov Garmin Edge. Obe novinky dostali k názvu slovo "Plus", aby bolo jasná že dostali niečo navyše oproti starším bratom.

Garmin Edge 130 Plus

Prvým modelom je povedzme základný typ cyklopočítača a tým je dobre známy Garmin Edge 130 Plus. Edge 130 je malý, kompaktný cyklopočítač, ktorý má dobré funkcie a aj cenu. Obľúbia si ho všetci tí, ktorí nepotrebujú so sebou ťahať veľkú opachu, skôr naopak. Edge 130 ľahko vložíte do vrecka a na riadidlách vám nebude prekážať.

garmin-edge-130-plus-mtb-dynamics

Keď tu hovoríme o základom modely, budete prekvapený koľko toho tento malý pomocník dokáže. Spomenieme zopár hlavných funkcií a ďalšie si sami prečítate v detaile tovaru. Takže okrem minulých funkcií ako odhad Vo2max, virtuálny partner, podpora Strava Segmentov, či Recovery advisor dostal Edge 130 nové funkcie.

Garmin Edge 130 Plus nové funkcie:

 • Možnosť uložiť až 30 trás
 • Integrovaný čip 3D akcelerometer
 • Detekcia nehody
 • Rozšírené tréningy
 • Sťahovateľné tréningové plány
 • ClimbPro - plánovač výšľapov
 • MTB dynamické metriky jazdy atď.

Môžete si vybrať z dvoch balení a to klasické bez a výhodný bundle s hrudným snímačom Garmin HRM Dual.

garmin-edge-130-plus-ponuka

Garmin Edge 1030 Plus EU

Ďalším vynoveným cyklopočítačom v poradí je Garmin Edge 1030, teda vlajková loď Garmin. Tí, ktorí sú znalci vedia, že Edge 1030 je profesionálny cyklopočítač, ktorý uspokojí každého bikera. Veľký farebný a dotykový displej, plná navigácia po mape (nahratá mapa EU), dlhá výdrž batérie, super výbava senzorov a ďalšie funkcie z neho robia ikonu.

garmin-edge-1030-plus-new-cyklocomputer

Či jazdíte na ceste alebo v lese s Edge 1030 sa veru nestratíte. Navigácia dotiahnutá k dokonalosti a intuitívne ovládanie doplnené o nové funkcie vás o tom hravo presvedčia. Čo dostala 1030 Plus nového?

Garmin Edge 1030 nové funkcie:

 • výkonnejší procesor s novým integrovaným snímačom (magnetometer) pre precíznejšie metriky,
 • rozšírená funkcia plánovania tréningov,
 • navigácia (vylepšené trasovanie, Trailforks integrácia)
 • MTB dynamické metriky (počet skokov počas jazdy, hangtime atď.)
 • bezpečné funkcie - bike alarm, asistencia

kompletný popis nájdete ako vždy v popise tovaru. K dispozícii je aj výhodný bundle so senzormi kadencie a rýchlosti a hrudným snímačom tepu, s ktorým už budete potrebovať iba bicykel a trasu po ktorej sa vyberiete.

garmin-edge-1030-plus-ponuka

Ďalšou výhodou Garmin cyklopočítačov je ich kompatibilita s produktami Garmin Varia (cyklo radar RTL 515), ktoré sa starajú o vyššiu bezpečnosť počas vašej jazdy.

Oba modely sú aktuálne dostupné už na predobjednanie a mali byť v na pultoch predajne v priebehu júla. Neváhajte a spravte si predobjednávku ako prví!

V našom internetovom obchode nakúpite bezpečne, všetky produkty sú z oficiálnej SK distribúcie tj. majú ovládanie v slovenčine a zabezpečujeme aj originálny značkový servis Garmin.