Garmin HRM-Run™ pulzomer s akcelerometrom (010-10997-12)

Kód: 45869
98,90 € 82,42 € bez DPH
Predaj ukončený
Garmin HRM-Run™ je hrudný snímač srdcového tepu (pulzomer) s integrovaným akcelerometrom pre merania spojené s pokročilou metrikou behu - Advanced Running Dynamics

Detailné informácie

Podrobný popis

Garmin HRM-Run™ je hrudný snímač srdcového tepu (pulzomer) s integrovaným akcelerometrom pre merania spojené s pokročilou metrikou behu - Advanced Running Dynamics, ktorá je v súčasnosti dostupná v hodinkách:

• Forerunner 920XT, 935 • Forerunner 620 • Forerunner 630, 645, 935 • fénix™ 2 • fénix™ 3, 5, 5+ • tactix™ Bravo • epix™

Dôležité: pri použití s iným kompatibilným zariadením nebudú dostupné údaje - metriky behu (Running Dynamics) a pulzomer bude fungovať iba ako bežný snímač srdcového pulzu.

garmin-autorizovany-predajca

Konštrukcia - vyhotovenie hrudného pásu poskytuje vysoký komfort pri nosení aj vďaka elastickému popruhu, ktorý je teraz mimoriadne prispôsobivý. Použitý materiál je jemný na dotyk a pružný pre spoľahlivú aplikáciu.

Tréning s pulzomerom: zobrazuje hodnoty srdcového tepu (bpm) + zobrazenie v zónovom rozsahu (medzi zónou 1 až 5) - podľa typu prístroja. Nastavením cieľovej zóny srdcového tepu prístroj informuje o prekročení stanovených hodnôt rozsahu zóny (zvukový signál).

Funkcie akcelerometra

Po pripojení pulzomera k hodinkám Forerunner 620 / fenix 2 zabezpečí pulzomer HRM-Run™ zobrazenie a vyhodnocovanie dát metriky behu v reálnom čase:

Kadencia behu: Kadencia je počet krokov za minútu. Zobrazovaná hodnota je súčtom všetkých krokov (ľava i pravá noha).

Vertikálna oscilácia: je hodnota "odskoku" pri odraze počas behu. Zobrazuje sa hodnota vertikálneho pohybu tela, meraná v centimetroch pre každy krok.

Čas kontaktu so zemou: alebo Ground contact time definuje čas kontaktu so zemou pri behu pre každý krok. Čas je meraný v milisekundách.

Po pripojení pulzomera k Forerunner 920xt / 630 / fenix 3, 5, 5+ / tactix Bravo / epix zabezpečí pulzomer HRM-Run™ dodatočné (pokročilé metriky behu) v reálnom čase:

Advanced Running Dynamics - prináša ďalšie komplexné merania - dĺžka kroku, rovnováha doby kontaktu so zemou - Ľ/P noha a vertikálny pomer. Pokročilá funkcionalita je ďalej doplnená o fyziologické merania pre odhad anaeróbneho prahu (lactate threshold), pripravenosti na výkon (performance condition) a tiež tzv. stress score. Pokročilá bežecká metrika behu je novinkou vo funkcionalite športových hodiniek.

Nové merania poskytujú komplexný náhľad na techniku behu a výkonnosť vo vzťahu k očakávaným výsledkom. Dĺžka kroku je meraná v reálnom čase pri behu. Meranie dĺžky kroku je užitočné vo vzťahu s dosahovanými tempami vašich behov. Rovnováha doby kontaktu so zemou meria symetriu doby kontaktu so zemou (len pri behu) medzi ľavou a pravou nohou.

Vertikálny pomer (Vertical Ratio) je prezentovaný ako pomer hodnoty vertikálnej oscilácie a dĺžky kroku v percentuálnom vyjadrení. Inými slovami táto funkcia dokáže zmerať efektívnosť pomeru dĺžky kroku a vertikálnej oscilácie pri behu s cieľom zvýšiť efektivitu vášho behu.

Lactate Threshold alebo anaeróbny prah je funkcia pre odhad úrovne reálneho výkonu, pri ktorom sa znateľne zvyšuje únava organizmu. Inými slovami je to maximálna intenzita, pri ktorej je náš organizmus schopný udržiavať rovnováhu medzi tvorbou a odstraňovaním krvného laktátu.

Stress Score umožňuje hodinkám monitorovať fyziologické zmeny (na základe sledovania variabilitu pulzu), ktoré môžu naznačovať zvýšenie únavy organizmu. Prílišná únava organizmu pri behu môže viesť k zraneniam, ktoré ovplyvňujú výsledné (maximálne) tempo behu. Prílišná únava organizmu pri behu môže viesť k zraneniam, ktoré ovplyvňujú výsledné (maximálne) tempo behu.

Pripravenosť na výkon (Performance Condition) funkcia analyzuje tempo, pulz a variabilitu pulzu v reálnom čase pre posúdenie vašej pripravenosti na výkon (tréning alebo pretek). Kadencia behu je počet krokov za minútu. Zobrazovaná hodnota je súčtom všetkých krokov (ľavá i pravá noha) a hodinky ponúkajú okamžité hodnotenie na farebnej škále a dáta sú dostupné po pripojení pulzomera k Forerunner 620.

Vodotesnosť 10 m - pulzomer je vodotesný, nie je však určený na potápanie. Pri plávaní neprenáša merané údaje do hodiniek.

Gyroskopický akcelerometer je integrovaný v module a zabezpečí analýzu a záznam metriky behu - Running Dynamics.

Race predictor - na základe aktívneho používania dokážete s pulzomerom odhadnúť vaše výsledky behu na určité vzdialenosti (čas, tempo, rýchlosť).

Recovery advisor je funkcia "poradca pre zotavenie" zobrazí odhadovaný čas potrebné pre zotavanie ihneď po ukončení aktivity. Technológia Recovery advisor je poskytovaná a podporovaná spoločnosťou Firstbeat Technologies Ltd. VO2 max. odhad - hodnota VO2 max. je jeden s najlepších ukazovateľov aeróbnej vytrvalosti - maximálne využitie kyslíku. VO2 Max uvádza objem spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu. Všeobecne: čím vyššie číslo, tým viac kyslíka sa dostáva do svalov a výsledkom je rýchlejší a dlhší beh alebo iná aktivita. Funkcia pre odhad VO2 max. je poskytnutá a podporová spoločnosťou Firstbeat® Technologies Ltd.

Technické údaje: • ANT+ - bezdrôtové rozhranie pre pripojenie pulzomera ku kompatibilnému zariadeniu Garmin • Vymeniteľná batéria CR2032, ktorej výdrž je až 10 mesiacov (v závislosti od používania).

Obsah balenia - Hrudný pás, snímač (modul), batéria CR 2032

Autor © Fitendo.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty pre zdravie
Záruka: 2 roky
? Pripojenie: ANT+
? Typ snímania: Hrudný pás

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

garmin-logo-small

 

 

Garmin - história značky

Spoločnosť Garmin bola založená na princípoch inovácií, výkonu, hodnôt a služieb zákazníkom v roku 1989.

Cieľ spoločnosti je vytvárať navigačné a komunikačné zariadenia, ktoré obohatia životy ľudí. Inovatívne produkty Garmin v sebe spájajú mnohé výhody, v mnohých oblastiach vrátane automobilového, leteckého, námorného, fitness, turistického a mobilného využitia. 

Garmin produkty sú navrhované s orientáciou na zákazníka. Navigácia je koncipovaná tak, aby minimalizovala stres z jazdy, disponuje jednoduchým menu, logickými voľbami a intuitívnym ovládaním.

garmin-wearables-02

Garmin - produkty nositeľná elektronika a navigácia

  1. Produkty automobilového segmentu pomáhajú vodičom dostať sa do cieľa jazdy ľahko, pričom spríjemňujú vodičovi celú jazdu
  2. Námorné produkty dopĺňajú detailné námorné mapy dôležitými dátami
  3. Letecká technológia poskytuje pilotom všetko, čo potrebujú
  4. Fitness zariadenia - fitness náramky, športové smart hodinky či profesionálne športtestery pomáhajú každým krokom tréningu zvyšovať svoju výkonnosť
  5. Outdoor prístroje sú vhodné pre turistov, rekreantov a geocacherov
  6. Mobilné aplikácie prenášajú silu GPS do smartfónov a monitorovacích zariadení.
  7. Bohatý výber pre cyklistov - cyklopočítače, rôzne cyklo senzory a ďalšie doplnky, s ktorými bude vaša jazda na bicykli nielen športová a zameraná na výkon, ale aj bezpečná.

Fitendo.sk je oficiálnym - certifikovaným predajcov značky Garmin tj. produkty sú originály, pochádzajú z SK distribúcie a majú ovládanie v slovenčine.