Neprehliadnite! V termíne od 22.7. do 2.8. čerpáme dovolenku. Všetky objednávky budú odosielané po 3.8. Ďakujeme za pochopenie, užívajte si leto!

Garmin Forerunner 245, Berry + Ovládanie v slovenčine a záruka Garmin SK

Kód: 46429
SK / CZ
Značka: Garmin
ZADARMOZADARMO
garmin forerunner 245 berry 01
299 € 249,17 € bez DPH
Predaj ukončený

Produkt z oficiálnej SK distribúcie, ovládanie v SK jazyku, pokročilé bežecké funkcie, meranie tepu na zápästí, 100% záruka kvality Garmin

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak to s behom myslíte vážne, tak Forerunner 245 ponúka všetko čo potrebujete pre základný až pokročilý tréning s podporou vlastných tréningov a adaptívnych tréningových plánov - Garmin Coach. Hodinky Garmin Forerunner 245 sú vylepšené o pokročilé bežecké metriky a funkcie, ktoré ste predtým našli vo vyšších modelových radách. V štandardne je plne-integrovaný optický snímač tepu na zadnej strane hodiniek s možnosťou rozšírenia o voliteľný externý pulzomer (hrudný snímač) a ďalšie kompatibilné snímače pre beh (footpod) a cyklistiku (meranie kadencie a rýchlosti).

garmin-autorizovany-predajca

Používateľské rozhranie

Garmin Forerunner 245 sa ovláda tlačidlami umiestnenými na stranách veľkého, jasného farebného displeja. Displej poskytuje ideálny prehľad o nameraných dátach bez jeho zbytočného zakrývania pri ovládaní hodiniek dotykom. Samozrejmosťou je ovládacie menu v slovenčine. Používateľské rozhranie okrem iného počíta s možným rozšíreniami funkcií, zobrazením hodiniek a rôznych záložiek (widgetov), ktoré umožnia vytvoriť originálne hodinky.

Meranie osobnej aktivity

Forerunner 245 má vstavaným senzor akcelerometer, ktorý bude počas dňa počítať vaše prejdené kroky a v noci sledovať váš spánok. Hodinky teda plnia aj funkciu monitora osobnej aktivity. Na displeji sa zobrazuje aktuálny počet krokov, koľko krokov ešte zostáva na splnenie vášho denného cieľa a spálené kalórie.
Taktiež zostala zachovaná aj funkcia upozornenia na neaktivitu počas dňa – Garmin Activity Bar. V noci počas spánku hodinky automaticky merajú kvalitu spánku - dĺžku, plytký, hlboký spánok a prerušenia.

Meranie srdcového tepu

Forerunner 245 je vybavený vstavaným optickým snímačom srdcového tepu Garmin Elevate technology, pomocou ktorého dokáže merať tep 24/7. Táto technológia využíva zelené svetlo z fotodiód, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy.
Výsledkom je relatívne presné meranie tepu, ktoré má svoje limity, odchýlky a na rozdiel od bežného hrudného snímača (pulzomera) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Optický senzor teda nedokáže poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného snímača. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže spôsobiť problém.

Integrovaný optický snímač PULSE OX

Tento nový snímač zabezpečuje presné, spoľahlivé a pohodlné meranie saturácie krvného hemoglobínu kyslíkom. Kontrola úrovne kyslíka v krvi pri používaní hodiniek vám pomôže sledovať reakcie tela na zvýšenú fyzickú aktivitu napríklad vo vysokých nadmorských výškach. Merania závisia od mnohých faktorov vrátane celkového zdravia a kondície.

Pokročilá bežecká metrika behu

Po pripojení kompatibilného hrudného snímača tepu HRM-Run alebo Running Dynamics Pod-u merania poskytujú komplexný náhľad na techniku behu a výkonnosť vo vzťahu k očakávaným výsledkom. Dĺžka kroku je meraná v reálnom čase pri behu. Meranie dĺžky kroku je užitočné vo vzťahu s dosahovanými tempami vašich behov. Rovnováha doby kontaktu so zemou meria symetriu doby kontaktu so zemou (len pri behu) medzi ľavou a pravou nohou. Vertikálny pomer (Vertical Ratio) je prezentovaný ako pomer hodnoty vertikálnej oscilácie a dĺžky kroku v percentuálnom vyjadrení. Pomocou tejto funkcie dokážete zmerať efektívnosť pomeru dĺžky kroku a vertikálnej oscilácie pri behu s cieľom zvýšiť efektivitu vášho behu.

Predpoveď výkonu na súťaž (Race Predictor) - na základe aktívneho používania dokáže Forerunner 245 odhadnúť vaše výsledky behu na určité vzdialenosti 5K/10K/25K a pod. (čas, tempo, rýchlosť)

Výpočet odhadovanej hodnoty VO2 max

VO2 max. je jeden s najlepších ukazovateľov aeróbnej vytrvalosti - maximálne využitie kyslíku. VO2 Max uvádza objem spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu. Všeobecne: čím vyššie číslo, tým viac kyslíka sa dostáva do svalov a výsledkom je rýchlejší a dlhší beh alebo iná aktivita. Funkcia pre odhad VO2 max. je poskytnutá a podpororová spoločnosťou Firstbeat® Technologies Ltd.

garmin-forerunner-245-music-fitness

Podpora multišport

Stačí zapnúť hodinky a spustiť jednu z predinštalovaných športových aplikácií: beh (indoor, outdoor, na bežiacom páse), cyklistika (indoor, outdoor), chôdza (indoor, outdoor), veslovanie (indoor), plávanie v bazéne, jóga, silový a kardio-tréning, eliptický tréning a beh do schodov. Pre detailnejšie informácie o vašom výkone stačí pripojiť k hodinkám ten správny snímač spomedzi kompatibilného príslušenstva.

Detekcia nehody (incident detection)

Funkcia sa aktivuje napr. pri páde z bicykla. Po pripojení kompatibilného smartfónu, umožňuje Forerunner 245 nastavenie a aktiváciu funkcie prostredníctvom mobilnej aplikácie Connect Garmin. Keď integrovaný akcelerometer detekuje pád z bicykla, tak aplikácia automaticky odošle SMS so súradnicou na vopred zadefinované (núdzové) mobilné číslo. Dostupné služby "asistenta" po pripojení kompatibilného smartfónu je možné nastaviť a aktivovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Connect Garmin. Následné budete schopný jednoducho a okamžite zdielať informácie o vašej aktuálnej polohe v prípade potreby na vopred zadefinované (núdzové) mobilné číslo.

Body Battery

Monitoruje zásoby energie vášho tela. Monitor energie využíva údaje o strese, variabilitu srdcivej frekvencie (HRV), údaje o spánku a aktivitách na odhad zásob energie tela kedykoľvek. Môžete si tak naplánovať deň a optimalizovať časy pre aktivitu a odpočinok. Vyššie číslo znamená, že ste pripravení byť aktívni, zatiaľ čo nižšie číslo naznačuje, že by ste potrebovali relaxovať a trochu si odpočinúť pred tréningom. Body Battery™ vám pomáha tiež sledovať vzory v priebehu niekoľkých týždňov, takže pochopíte, ako posledné dni ovplyvňujú to, ako sa cítite dnes.

Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou lítium - iónovou batériou s výdržou približne 7 dní v režime hodiniek so smart notifikáciami a monitorovaním pulzu 24/7.
Až 24 hodín pri použití počas aktivity v režime s GPS.

Použitie môže prebiehať aj v nepriaznivom počasí. Dážď, sneh, blato už nie sú nijakou prekážkou, nakoľko zariadenie je vodotesné - odolné voči namočeniu,
postriekaniu vodou. Hodinky sú vodotesné do 5ATM* - odoláva tlaku, ktorý zodpovedá hĺbke 50m. 

Smart funkcie

Ovládajte svoju akčnú kameru Garmin Virb pomocou vašich hodiniek. Jedným dotykom spustíte alebo zastavíte nahrávanie vašich športových zážitkov. Okrem sledovania vášho aktívneho životného štýlu vás po pripojení ku kompatibilnému smartfónu vás Forerunner 245 diskrétne upozorní na prichádzajúce hovory, sms, e-maily, pripomienky z kalendára a ďalšie udalosti z iných mobilných aplikácií. Počúvajte hudbu zo svojho smartfónu a ovládajte prehrávanie pomocou hodiniek. Do hodiniek si môžete inštalovať rôzne aplikácie, ciferníky alebo dátové políčka, ktoré sú dostupné na aplikačnom shope Garmin Connect IQ.

garmin-connect-mobile-application-03

Kompatibilné smartfóny

Základné parameter vášho smartfónu (Ak nie je v zozname):
• Apple iOS 7.0 a vyšší
• Android 4.3 OS a vyšší - viac info priamo na tomto odkaze
• nutná podpora Bluetooth 4.0

Technické parametre:

• výbava senzorov - GPS, GLONASS, Galileo, Garmin Elevate™ snímač tepu, Kompas, Akcelerometer, Pulse Ox
• sklíčko displeja Corning® Gorilla® Glass 3
• rozlíšenie displeja 240 x 240 pixelov
• hmotnosť 38.5 g
• vodotesnosť WR 5Om - na plávanie
• interná pamäť na 200 hodín záznamu
• možnosť pripojenie bluetooth aj ANT+ kompatibilných zariadení

Príslušenstvo

Garmin FoodPod - nožný bezdrôtový snímač, ktorý meria aktuálnu rýchlosť, vzdialenosť, tempo behu, frekvenciu a počet krokov.
Pomocou technológie ANT+ podporuje Forerunner 245 pripojenie kompatibilného ANT+ kadenčného senzora alebo senzora rýchlosti.

Obsah balenia

  • Hodinky Forerunner 245 s ovládaním v Slovenčine (rozmer remienka - obvod zápästia 127mm - 204mm)
  • USB nabíjací/dátový kábel na pripojenie k PC
  • manuál v SK jazyku

Autor ©Fitendo.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Športtestery a hodinky
Záruka: 2 roky
? Vhodné pre aktivity: Plávanie, Chôdza, Beh, Fitness, Tréning, Bicyklovanie
? Meranie srdcového tepu: Na zápästí ruky, Hrudným símačom
? Meranie tepu 24x7: Áno
? GPS modul: Áno
? Mobilná aplikácia: Android, iOS Apple
Farebný displej: Áno
? Dotykový displej: Nie
? Vymeniteľné remienky: Áno
? Výškomer: Áno
? Teplomer: Nie
? Barometer: Nie
? Prehrávač hudby: Nie
? Topo mapy: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

garmin-logo-small

 

 

Garmin - história značky

Spoločnosť Garmin bola založená na princípoch inovácií, výkonu, hodnôt a služieb zákazníkom v roku 1989.

Cieľ spoločnosti je vytvárať navigačné a komunikačné zariadenia, ktoré obohatia životy ľudí. Inovatívne produkty Garmin v sebe spájajú mnohé výhody, v mnohých oblastiach vrátane automobilového, leteckého, námorného, fitness, turistického a mobilného využitia. 

Garmin produkty sú navrhované s orientáciou na zákazníka. Navigácia je koncipovaná tak, aby minimalizovala stres z jazdy, disponuje jednoduchým menu, logickými voľbami a intuitívnym ovládaním.

garmin-wearables-02

Garmin - produkty nositeľná elektronika a navigácia

  1. Produkty automobilového segmentu pomáhajú vodičom dostať sa do cieľa jazdy ľahko, pričom spríjemňujú vodičovi celú jazdu
  2. Námorné produkty dopĺňajú detailné námorné mapy dôležitými dátami
  3. Letecká technológia poskytuje pilotom všetko, čo potrebujú
  4. Fitness zariadenia - fitness náramky, športové smart hodinky či profesionálne športtestery pomáhajú každým krokom tréningu zvyšovať svoju výkonnosť
  5. Outdoor prístroje sú vhodné pre turistov, rekreantov a geocacherov
  6. Mobilné aplikácie prenášajú silu GPS do smartfónov a monitorovacích zariadení.
  7. Bohatý výber pre cyklistov - cyklopočítače, rôzne cyklo senzory a ďalšie doplnky, s ktorými bude vaša jazda na bicykli nielen športová a zameraná na výkon, ale aj bezpečná.

Fitendo.sk je oficiálnym - certifikovaným predajcov značky Garmin tj. produkty sú originály, pochádzajú z SK distribúcie a majú ovládanie v slovenčine.