Neprehliadnite! V termíne od 22.7. do 2.8. čerpáme dovolenku. Všetky objednávky budú odosielané po 3.8. Ďakujeme za pochopenie, užívajte si leto!

Suunto pridáva v aktualizácii novú funkciu SuuntoPlus

Posledný polrok sa to s rôznymi aktualizáciami športtesterov len tak hemží. Čakáme na finálnu aktualizáciu Polar Vantage, včera dostala nový firmware aj séria Fénix 6. Dnes vám však prinášame prehľad poslednej aktualizácie 2.10.18 (December 2019) pre športtestery Suunto.

Aktualizácia Suunto firmware 2.10.18 detaily

Táto nová verzia firmware je určená pre športtestery Suunto 9 Baro, Suunto 9Suunto 5. Ostatné rady Suunto hodiniek ako Suunto 3 Fitness alebo dobre známe Suunto Spartan zostávajú na čakačke tj. zatiaľ nevieme, či sa majitelia týchto Suunto hodiniek vôbec dočkajú.

Hlavnou novinkou je funkcia SuuntoPlus.

SuuntoPlus prináša možnosť pridávať hodinkám ďalšie nové funkcie, ktoré budú rozširovať možnosti použitia. Môžeme si to predstaviť ako nejaký zdroj aplikácii, z ktorých si budeme môcť v budúcnosti vybrať. Zámerne SuuntoPlus nenazývame aplikačným obchodom ako napr. Garmin IQ, keďže žiadne aplikácie ani nové funkcie nebudete do hodiniek sťahovať. Skôr to bude možnosť jednotlivé funkcie aktivovať z jedného miesta počas vášho tréningu. Bude ich integrovať do hodiniek samotný výrobca, na základe požiadaviek od vás, zákazníkov.

suuntoplus-suunto-9-suunto-5-02

SuuntoPlus a Strava Relative Effort

Prvou dostupnou funkciu, ktorú obsahuje aktualizácia 2.10.18 je Strava Relative Effort, ktorú poznáme zo športovej aplikácie Strava. Ak by sme to preložili do slovenčiny „relatívne úsilie alebo námaha“. V praxi to znamená, že v prípade aktivácie tejto funkcie budete počas aktivity – v reálnom čase na svojom športtestery Suunto 9 alebo Suunto 5 vidieť stupeň námahy. Takže čím vyššie číslo vidíte na displeji znamená to, že tým viac pri tréningu „tlačíte na pílu“, ktorý bude namáhavejší pravdepodobne s väčším účinkom, ale aj s dlhšou dobou regenerácie. Relative Effort funguje na princípe merania založenom na tepových zónach. Po skončení aktivity zosynchronizujte hodinky a preneste záznam do aplikácie Strava, kde získate viac detailov (výhodou je používať platenú verziu aplikácie Strava Summit, nie je to však podmienka použitia funkcie).

Funkciu SuuntoPlus nájdete v hodinkách v položke „options – možnosti” v príslušnom športovom profile napríklad beh, cyklistika, kde si ju pred tréningom aktivujete. Následne sa zobrazí obrazovka Strava Effort, ktorú si budete vedieť pozrieťu počas tréningu na displeji hodiniek so spomínaným číslom udávajúcim relative effort a časom trvania športovej aktivity.

Záverom radi konštatujeme, že Suunto konečne prinieslo nové funkcie, ktoré dávajú možnosť sledovať a dozvedieť sa spätnú väzbu na váš tréning. Dúfame, že do SuuntoPlus pribudnú čoskoro ďalšie zaujímavé možnosti, ktoré dnes Suunto hodinkám chýbajú a boli obľúbené v starších modeloch Suunto Ambit.

suuntoplus-suunto-9-suunto-5-03