Nové fitness smart hodinky Garmin Vívoactive 4

Dnes vám predstavím novinku, ktorá poteší všetkých nadšencov smart technológií a fitnes. Už nejaký ten rok sa výrobcovia snažia spolu skĺbiť smart funkcie, ktoré sú doménou najmä smart hodiniek a fitnes funkcie. K smart funkciám už dnes radíme štandardné funkcie ako sú smart notifikácie o prichádzajúcich správach a hovoroch, integrovaný hudobný prehrávač, či najnovšie aj bezdotykové platby. Čo sa týka fitness funkcií, tak tu hovoríme o sledovaní osobnej aktivity počas dňa, kvality spánku v noci a rôznych športových aktivít, čím väčší počet, tým lepšie uplatnenie. Výrobcovia hľadajú dokonalý model ako tieto funkcie spracovať tak, aby bol výsledný produkt atraktívny pre technologických nadšencov a zároveň by sa zapáčil aj športovcom. Pre nás sú týmto produktom jednoznačne smart fitness hodinky Garmin Vívoactive.

Dnes je v predaji tretia generácia Garmin Vívoactive 3, ktorú môžeme nazvať best-sellerom v tejto kategórii. Tento model je zákazníkmi obľúbený aj pre spomínané prepojenie smart a fitness sveta. Hodinky majú skvelý dizajn smart hodiniek, malú hmotnosť, dotykový displej, výborné funkcie, či už pre šport alebo zábavu a taktiež sa dajú prispôsobiť pomocou vymeniteľných remienkov. Na týchto pevných základoch stavia 4. generácia Garmin Vívoactive 4, ktorú vám dnes predstavujeme.

garmin-vivoactive-4-colors

Už na prvý pohľad si všimnete, že 4. generácia sa drží svojho predchodcu. Áno, je to tak dizajn sa výrazne nezmenil, no veď ani nebolo treba. Klasický tvar tela hodiniek, jednoduché línie, možnosť voľby rôznych materiálov lunety a farebné remienky, to je kombinácia, ktorá funguje. Nové je ovládanie, pribudlo jedno ovládacie tlačidlo, takže Garmin Vívoactive 4 sa ovládajú 2 tlačidlami a dotykovým displejom s vyšším rozlíšením ako má predchodca. Vívoactive 4 nájdete v 2 rozmerov - klasický a veľkosť S, ktorá je vhodnejšia pre dámy s užším zápästím.

Samozrejme novinka nedisponuje len novým dizajnom a výrobca Garmin vynovil aj vnútro. Pribudli nové senzory, ktoré vám opäť dopomôžu k lepšiemu výkonu resp. k lepšej vedomosti o stave vášho tela a fitness kondície. Nájdete tu nový Pulzný OX senzor, ktorý meria úroveň saturácie krvného hemoglobínu v tele. Nadšencov outdooru určite poteší integrácia nového GPS čipu od výrobcu SONY, ktorý bude mať vyššiu presnosť aj v ťažšom teréne a má menšie nároky na spotrebu batérie. Z fitness funkcií vás zaujme funkcia body battery, ktorá dokáže určiť zásoby energie tela a tak viete, či je vhodná doba na tréning alebo radšej na odpočinok. Najväčšou inováciou sú návrhy cvičení alebo asistované cvičenia, kedy vám hodinky priamo na displeji ukazujú a navrhujú cvičenie, ktoré môžete využiť pri tréningu. Nemusíte sa teda namáhať alebo nosiť si telefón, ako správne a čo cvičiť sa dozviete z hodiniek.

Zostali zachované všetky smart funkcie ako sú integrovaný hudobný prehrávač, smart notifikácie, či bezkontaktné platby, takže na cestách budete vždy online a budete mať po ruke peňaženku a mp3 player. Samozrejme tu neuvedieme všetky novinky, ktoré Garmin Vívoactive 4 prinesie, pozrite sa sami v detailoch tovaru, čo vás ešte zaujme. Ak sa rozhodnete, že Vívoactive 4 je vhodný aj pre vás, vedzte že u nás ho nájdete z originálnej SK distribúcie, s plnou zárukou a podporou Garmin a s ovládaním v slovenčine. Predobjednávky sme už spustili!