Garmin Forerunner 955 - bežecké hodinky pre profesionálov

Tak, konečne sme sa dočkali. Áno je tu dlho očakávaný nástupca snáď najpopulárnejších top bežeckých (nielen) a pokračovateľom 9. série forerunner - Garmin Forerunner 955. Po "nedávnej" premiére rady Garmin Fénix 7, konečne uzrel svetlo svetla aj Forerunner 955, o ktorom sa dlho šepkalo a špekulovalo.

Hodinky si budete môcť dopriať v dvoch základných farbách - biela a čierna. Trošku konzervatívne, ale na druhú stranu veď remienok si viete zmeniť vždy. No a samozrejme bude dostupná aj verzia so solárnym dobíjaním. Dizajn ako je aj vidieť z obrázkov zostáva +- rovnaký, pekné okrúhle telo bez skrutiek a zbytočných výstupkov. Čierna luneta splýva s okrajom displeja. Ako sme si zvykli aj po minulé roky, očakávame že následne budú dostupné aj bundle spolu s hrudným snímačom.

garmin-forerunner-955-bezecke-hodinky

V tomto predstavení novinky nechceme zachádzať do detailov, ale povieme vám na aké funkcie sa tešíme najviac.

Garmin Forerunner 955 nové funkcie

1.Multiband GPS

Táto funkcia bola predstavená už v spomínanej sérii Fénix 7, no v rade Forerunner je to prvá lastovička. Použitie viacerých satelitných systémov v jednom čase výrazne zvyšuje presnosť záznamu (áno aj spotrebu batérie). Pomáha hlavne v nedostupnejších terénoch, dolinách alebo na skalách, kde môže dôjsť k rôznym odrazom GPS signálu a príjem je pomerne zlý.

2.Pripravenosť na tréning (training readiness)

Nová funkcia, ktorá majiteľovi oznámi v akom stave sa nachádza jeho kondícia. Výstup je založený na vyhodnotení niekoľkých nameraných údajov (kvalita spánku, únava, stav regenerácie atď.), takže predpoveď by mohla byť pomerne presná a je na každom z nás, či sa ňou bude riadiť.

3.Ranný report (morning report)

Ak budete mať hodinky na ruke aj v noci, ráno si na displeji nájdete pekný prehľad o rôznych dôležitých ukazovateľoch ako HRV (variabilita tepovej frekvencie), kľudový tep, aktuálne počasie na daný deň, pripravenosť na tréning atď. (bude sa dať nastaviť, čo všetko má byť obsahom). Toto nie je určite kľúčová funkcia avšak veľmi pekné spestrenie, ktoré si môže nájsť svojich používateľov.

garmin-forerunner-955-pripravenost-na-trening

4.Race widget - záložka preteky

Nový tzv. widget, ktorý vám poskytne údaje k nadchádzajúcim pretekom. Samozrejme túto mini aplikácie najprv musíte naplniť údajmi o pretekoch a ona vás následne s blížiacim sa termínom bude informovať o vašej pripravenosti na dané preteky. Dozviete sa nielen počasie v deň pretekov, ale aj stav kondície, odporúčané tréningy a predpokladané tempo, ktorým by ste mohli preteky zabehnúť. Veľmi dobrá pomôcka.

5.Bežecký výkon (running power)

Meranie bežeckého výkonu (dokonca bez potreby ďalšieho snímača) už predstavili aj iné značky a konečne ho priniesol aj Garmin. Tréning využitím merania bežeckého výkonu je iný ako tréning podľa srdcového tepu. Výkon ako veličina, jej zmeny sa prejavia okamžite oproti napr. zmeny tepu a tak aj odozva na hodinkách je rýchlejšia. Plynulé meranie výkonu dosiahnete použitím hrudného snímača Garmin HRM-Pro alebo Garmin Running Dynamics pod-u.

Toľko za nás na úvod k Garmin Forerunner 955. Túto novinku už nájdete v našom e-shope dostupnú na predobjednanie >> Garmin Forerunner 955. Neváhajte, keď chcete mať tieto super hodinky ako prvý.