Suunto Spartan Ultra Black HR

Kód: 45956
544 € 453,33 € bez DPH
Predaj ukončený
Nová generácia multišportových hodiniek Suunto. Hodinky Suunto Spartan určené pre absolvovanie množstva dobrodružstiev pre vrcholových aj aktívnych športovcov, ale aj širokej verejnosti. Inovatívne prvky, vylepšený dizajn, novú mobilnú aplikáciu Movescount, monitor aktivity a smart notifikácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dlho očakávaná generácia multišportových hodiniek Suunto je tu! Hodinky Suunto Spartan určené pre absolvovanie množstva dobrodružstiev pre vrcholových aj aktívnych športovcov, ale aj širokej verejnosti. Prinášajú inovatívne prvky, vylepšený dizajn, novú mobilnú aplikáciu Movescount a rozšírenú podporu smartfónov.

Najdôležitejšie parametre, ktorými sa líši model Spartan ULTRA od SPORT:

 • zafírové sklíčko odolné proti poškriabaniu
 • dlhšia výdrž batérie - až 15 dní v režime čas
 • senzor barometrického tlaku • graf nadmorskej výšky
 • senzor teploty • východ / západ slnka

Posledná softwareová aktualizácia (Spartan Family Update 1.11.56 17/10/2017) sprístupnila ďalšie outdoor funkcie, ktoré posúvajú Spartana dopredu :

 • nová watchface s náhľadom na stav batérie, fázy mesiaca, východ / západ slnka
 • nové navigačné funkcie: - notifikácia v prípade priblíženia sa k waypointu a POI (point of interest - miesto záujmu) - výpočet odhadovaného času príchodu Estimated time of arrival (ETA) a Estimated time to enroute (ETE) tj. zostávajúci čas, v prípade navigácie k POI - notifikácia ukazujúca ETE k nasledujúcemu waypoint alebo POI
 • búrkový alarm - varovanie pred búrkou v prípade zmeny tlaku vzduchu (iba Spartan Ultra a Spartan Sport WHR Baro)
 • alarm k východu alebo západ slnka
 • nové dátové políčka pre alpské lyžovanie, snowboarding, telemarkové lyžovanie: - realtime zobrazenie prejdenej vzdialenosti smerom na dol, sklon trase, rýchlosť atď. - sumárny prehľad počtu jázd, celkovej odlyžovanej vzdialenosti a zostup, najdlhší zjazd, priemerná a max. rýchlosť a ďalšie • nové dátové políčka, ktoré umožnia personalizovať si športové módy: - interval average pace - vertikálna rýchlosť - počítanie jázd (lyže a snowboarding) - odhadovaný čas smerom k POI a na koniec trasy - % z max hodnoty HR (srdcový tep) - čas východu a západu slnka
 • sledovanie spánku: - sumárny prehľad z vášho spánku - história 7 dní - história srdcového tepu počas spánku (iba pre verzie s WHR - meranie tepu na zápästí)
 • časovač odpočítavania

Suunto Spartan Ultra sú pokročilé multišportové GPS hodinky so športovým farebným dotykovým displejom, 100 m (300ft) odolnosť proti vode a až 26h životnosť batérie v tréningovom režime. Kompas a barometrická nadmorská výška s FusedAlti™ vám zaistia vždy správny smer v akomkoľvek teréne. S 80-timi prednastavenými športovými režimami a množstvom špecifických športových metrík je Spartan Ultra váš najlepší tréningový partner. 

Sledujte svoj progres s tréningovými prehľadmi a porovnávajte sa s podobnými športovcami. Objavte nové cesty na stránke Suunto Movescount pomocou Heatmaps (tepelné mapy) prehľadu najpoužívanejších máp a nechajte sa viesť. Hodinky Spartan Ultra sú ručne vyrábané vo Fínsku a ich silný napriek tomu elegantný dizajn je optimalizovaný pre závodné podmienky.

Dizajn

Hodinky sú vybavené farebným dotykovým displejom, ale zostalo aj praktické ovládanie bočnými tlačidlami. Všetko je podriadené používateľom, ktorí potrebujú sledovať hodinky pri športe bez zastavenia, či bez straty kontroly nad traťou a ovládať ich za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Displej samotný je kontrastný so širokým pozorovacím uhlom a dobrou čitateľnosťou aj za jasného slnečného svetla.

Spartan = multišport - 80 športov na výber

Suunto Spartan má až 80 predinštalovaných športových režimov, sú teda pripravené ísť s vami na takmer každý šport ihneď po vybalení z krabice. Hodinky poskytnú špecifické športové metriky a bohaté spôsoby zobrazenia na displeji, zatiaľ čo budete robiť svoje obľúbené športy ako beh, bicyklovanie, plávanie, triatlon a rôzne adrenalínové športy, ako pešia turistika a lyžiarske túry. Starostlivo skonštruovaný špecifický športový displej vám dá presnú spätnú väzbu relevantnú pre váš šport. Pre väčšinu populárnych športov ako je beh a bicyklovanie, sú tiež k dispozícii vyhradené konkrétne športové módy pre rôzne účely, ako intervalový beh, prekážkový závod alebo beh na bežeckom páse. V intervale chodu môžete vidieť napríklad svoje najnovšie časové intervaly s priemernou tepovou frekvenciou na displeji počas behu. Na meranie srdcového tepu sa využíva kompatibilný hrudný snímač Suunto, ktorý pripojíte k hodinkám použitím bezdrôtovej technológie Bluetooth. (Suunto Spartan nie je kompatibilný s technológiou ANT+).

Monitor aktivity a smart notifikácie

Hodinky obsahujú aj monitor aktivity, ktorý meria počet prejdených krokov, vzdialenosť (bez použitia GPS), dennú aktivitu a počíta spálené kalórie. Vylepšené boli aj smart notifikácie z vášho pripojeného smartfónu, ktorý prepojíte pomocou Bluetooth. Priamo na veľkom dotykovom displeji dostávate informácie o prichádzajúcich hovoroch, sms alebo upozorneniach z kalendára.

Presné športové metriky

S hodinkami Spartan viete presne zmerať svoje tempo, rýchlosť, vzdialenosť, nadmorskú výšku, srdcovú frekvenciu a spálené kalórie pri behu a cyklistike (pre kadenciu je potrebné externé snímač). Suunto Spartan prichádza aj so špecifickými plaveckými funkciami, ako je tempo plávania, počet záberov a SWOLF.

Zobrazenie údajov, tréningové prehľady a plány

Tréningové prehľady priamo v hodinkách a na stránke Suunto Movescount vám umožnia sledovať vašu tréningovú záťaž, odpočinok, obnovu, pokrok a pomôžu vám naplánovať Váš ďalší tréning. Hodinky monitorujú aktivitu 24/7, poskytuje denné a týždenné zhrnutie činnosti spolu s históriou tréningov. Ak chcete sledovať svoj pokrok, hodinky Suunto Spartan si zachovávajú aktuálne údaje s vašimi osobnými v jednotlivých športoch. Osobné rekordy môžu byť vyhodnotené na základe trvania, nadmorskej výšky a cyklistického výkonu - ako najrýchlejší 5 km beh alebo najrýchlejšie 20 min. bicyklovanie. Suunto Movescount ponúka kompletnú sadu nástrojov a analýz pre viac informácií do hĺbky vášho tréningového zaťaženia, pokroku, odpočinku a zotavenia alebo vytváranie tréningových plánov. 

Porovnávanie výkonov ľudí zo skupiny

Porovnajte svoje ročné a celkové osobné s najlepšími športovcami z vašej skupiny a zistite, aký ste dobrý. Môžete napríklad porovnať svoj najlepší výsledok v plávaní v otvorenej vode na 1900 m a zistiť, či patríte do medzi 20% najlepších ľudí zo skupiny a o koľko rýchlejší musíte byť, ak chcete patriť medzi najlepších 10%. Suunto Movescount poskytuje skutočné fakty o tom, aký typ tréningov urobili iní, napríklad vo vašej vekovej skupine na dosiahnutie svojich cieľov. Porovnajte svoj vlastný výkon s tréningami s podobným cieľom, ako napríklad 4-hodinový maratón a získajte reálne údaje o tom, ako sa pripravujú ostatní ľudia. 

Tréningové plány

Máte možnosť pozvať svojho trénera k vášmu prístupu na Suunto Movescount a ukázať mu tréningový denník, kde uvidí všetky vaše predchádzajúce tréningy a postrehy. Na základe týchto informácií vám môže tréner on-line poradiť a vytvoriť tréningové plány, ktoré môžte použiť a sťahovať do hodiniek. Pripojte sa on-line na Suunto Movescount a môžte začať.

Heatmaps - objavte nové cesty s teplotnými mapami

Použite aplikáciu Heatmaps na web stránke Suunto Movescount alebo v mobilnej aplikácií a nájdite najobľúbenejšie miesta na beh, jazdenie, plávanie, lyžovanie a ďalšie. Heatmaps pre viac ako 15 športov odhalia stopy často používaných miest komunitou Suunto Movescount po celom svete, založené na miliónoch pohybov. Môžete si naplánovať svoje vlastné trasy v Suunto Movescount pomocou bohatých topografických máp. Trasa s teplotnou mapou, alebo choďte svojou vlastnou cestou. Pripojte sa pomocou kompatibilných športových hodiniek Suunto a nechajte sa viesť po trase hodinkami. V mobilnej aplikácii si môžete robiť fotografie z vašej cesty alebo športového výkonu s dosiahnutými údajmi (rýchlosť, tempo, nadmorská výška atď.) priamo vloženými vo fotografii. Aplikácia takisto dokáže vygenerovať animáciu vašej cesty po okolí a 3D mapou a budete môcť každému ukázať ako prebiehala vaša aktivita.

suunto-movescout-01

Mobilná aplikácia je zadarmo dostupná pre zariadenia iOS 7.0 a Android 4.3 a vyššie. Vďaka podpore Bluetooth 4.0 kompatibilný s mnohými smartfónmi a aj iPodmi.

Kompatibilita s mobilnou aplikáciou

Smartfóny s OS Android 4.3 a vyšším alebo iPhone 5 a vyšší s iOS 8 a viac.

Namerané údaje môžete takisto exportovať do známych aplikácií ako Strava, TrainingPeaks, MapMyFitness a ďalších (spárovanie urobíte priamo v Suunto Movescount.com)

Technické parametre:

 • Rozmery: 50x50x17 mm
 • Váha len 77g
 • Pevný a priliehavý dizajn
 • Farebný, úrovňový dotykový displej
 • Luneta z ocele, minerálne sklíčko
 • Výdrž batérie až 26h v tréningovom režime, 15 dní v režime času
 • Vodeodolnosť 100 m - vhodné na plávanie
 • GPS / GLONASS - breadcrumb trasa, digitálny kompas
 • Barometer, teplomer
 • Konektivita - bluetooth (pripojenie senzorov a smartfónu) !Pozor nie je kompatibilita s protokolom ANT+!
 • Režimy pre beh, bicyklovanie, plávanie, multišport, triatlon a špecifické outdoorové športy - podpora pre viac ako 80 športov a špecifické módy pre preteky a intervalové športy
 • Tréningová záťaž, odpočinok a zotavenie, meranie zlepšenia a tréningové plány
 • Osobné rekordy v jednotlivých športoch založené na vzdialenosti, sily bicyklovania a nadmorskej výšky ​

Obsah balenia:

 • Hodinky Suunto Spartan Ultra
 • HR verzia s hrudným pásom - Suunto Smart Senzor v balení
 • Nabíjacia kolíska
 • Návod

Autor © FitnessNaramky.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Suunto Traverse
Záruka: 2 roky
? Vhodné pre aktivity: Plávanie, Chôdza, Beh, Fitness, Tréning, Bicyklovanie, Lyžovanie
? Meranie srdcového tepu: Hrudným símačom
? Meranie tepu 24x7: Nie
? GPS modul: Áno
? Mobilná aplikácia: Android, iOS Apple
Farebný displej: Áno
? Dotykový displej: Áno
? Vymeniteľné remienky: Áno
? Výškomer: Áno
? Teplomer: Áno
? Barometer: Áno
? Prehrávač hudby: Nie
? Topo mapy: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Suunto_logo_wordmark

Suunto - história značky

Spoločnosť Suunto bola založená v roku 1936, kedy fínsky orientačný bežec a inžinier Tuomas Vohlonen vynašiel výrobu prvého kompasu plneného kvapalinou. Od vtedy je Suunto na špici dizajnu a inovácií športových hodiniek, potápačských počítačov a rôznych športových doplnkov - snímačov používaných dobrodruhmi na celom svete.

Z najvyšších hôr až na dno najhlbších oceánov, Suunto fyzicky a aj mentálne pomáha outdoorovým športovcom v tom, aby objavovali stále nové zaujímavé územia a zážitky. Suunto základňa a výroba je situovaná vo Vantaa, vo Fínsku. Dnes pre Suunto pracuje viac ako 400 ľudí po celom svete a ich produkty sú predávané vo viac ako 100 krajinách. Samotná značka patrí pod Amer Sports Corporation, spolu s ďalšími prémiovými značkami ako Salomon, Arc'teryx, Atomic, Wilson, Precor a Mavic.

suunto_9_sportove_gps_hodinky

Suunto - kvalitné športové produkty

Produkty tejto európskej značky sa vyznačujú dobrou spoľahlivosťou, kvalitou a odolnosťou pri rôznych poveternostných podmienkach. Športové hodinky Suunto sú určené športovcom, ktorí to myslia so športom vážne a je pre nich každodennou drogou :-).  Sú tréningovým partnerom, pomáhajú plánovať tréningy, sledovať výkony a poskytujú spätnú väzbu o stave fyzickej kondície.

Aktuálna produktová rada Suunto 9 patrí na trhu športtesterov k top produktom. Tieto GPS hodinky sa vyznačujú masívnym a odolným telom, podporou multišport (dokážu sledovať naozaj skoro všetky športy), majú bohaté funkcie a výbornú výdrž batérie. Suunto 9 je postavené na staršej, no rovnako dobrej a vyladenej rade Spartan, ktorá otvorila Suunto vstup do novej éry.