Fitendo Kros 2022

Fitendo Kros - o behu

Máte radi beh v prírode iba kúsok od rušnej civilizácie? Organizátor (Redigo Systems, s.r.o.) a hlavný partner obec Veľký Biel vás pozývajú na cezpoľný beh Fitendo Kros 2022, ktorý sa uskutoční v lokalite Šalaperská hora v sobotu 17.9.2022.

Náš nový beh má ambíciu doplniť skupinu okolitých behov (prevažne cestných) a spojiť športový zážitok aj s prírodou v neďalekom okolí. Tento rok organizujeme otvárací - 0.ročník a ak si vy športovci beh obľúbite, budeme radi ak sa stane každoročnou tradíciou.

Zabehať si budú môcť všetky vekové kategórie, deti aj dospelí. V cieli bude na každého športovca čakať účastnícka medaila, pre najmenších diplomy a samozrejme pre víťazov vecné ceny od sponzorov. Občerstvenie pre športovcov bude zabezpečené.

Trasa behu a okolie

Pre deti a mládež sú pripravené kratšie trasy 200m a 500m. Hlavná trasa smerom na vrchol Šalaperskej hory (174 m.n.m) meria 7,5 km, s prevýšením cca. 60m, ktoré len tak nenájdete na tejto našej rovine :-) . Malá časť behu sa beží po spevnenom povrchu (panelová cesta, asfalt), naopak väčšina trate sú poľné cesty obrastené trávou. Štart / cieľ sú situované na jednom mieste (pred vchodom do Plantago).

Ten kto chce využiť aj možnosť vlastnej navigácie, môže si stiahnuť trasu behu vo formáte GPX.

mapa-behu-fitendo-kros-2022-

Spoznajte Šalaperskú horu!

Na hore rastú rôzne druhy drevín, kríky, vinič a poľnohospodárske plodiny vysadené na okolitých poliach. Môžete tu stretnúť srnu, bažanta alebo poľného zajaca. To všetko dotvára príjemnú atmosféru a ticho, ktoré tu je aj napriek neďalekej diaľnici D1 ocení určite každý návštevník. Okrem prírodných krás tu nájdete aj historické pamiatky ako kaplnka svätého Urbana patróna vinohradníkov, či studňu svätého Jána Nepomuckého, ktoré sú súčasťou Vinohradnícko-ovocinárskeho náučného chodníka.

Program

Sobota 17.9.2022

  • 8:30 - 9:30 registrácia a prezentácia pretekárov
  • 9:30 - otvorenie podujatia za účasti starostu obce Veľký Biel
  • 9:50 - 10:00 - detský beh (0-5r.) - 200m
  • 10:10 - 10:20 - detský beh (6-14r.) - 500m
  • 10:45 - hlavný beh na Šalaperskú horu - 7,5 km
  • 12:00 - vyhodnotenie

Registrácia - štartovné

  • Deti – 2 kategórie (do 5r. a od 6-14r.) – zadarmo
  • Dospelí – 2 kategórie (od 15r. Ženy / Muži) – 10 Eur (na mieste 13 Eur)

Štartovné si môžete zakúpiť priamo tu v našom internetovom obchode na tejto stránke. Postup zakúpenia je jednoduchý, tak ako v prípade objednávky tovaru v internetovom obchode. Detailnejšie kroky nájdete v popise na stránke príslušnej kategórie.

Pre konkrétny typ štartovného kliknite na nasledujúce možnosti:

Pri registrácii detského účastníka platí, vyplňujete priamo jeho kontaktné údaje a nemusíte nič platiť.

Zoznamy registrovaných bežcov:

Dôležité - neprehliadnite

Zakúpením štartovného akceptujete Všeobecné podmienky podujatia a zároveň je potrebné vyplniť súhlas dotknutej osoby:

Partneri podujatia

velky-biel-erb plantago-logo

logo-fitendo-web scott-logo

arbe-sro

 

Tešíme sa na Vás!

V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov nás kontaktujte.