Kompatibilita smartfónov Huawei a Garmin Connect aplikácie

Otázka: Je smartfón Huawei P20 kompatibilný s Garmin Connect aplikáciou resp. s bude fungovať všetko (smart notifikácie) správne?

Odpoveď: Z dlhodobej skúsenosti vieme, že Huawei smartfóny majú problém s kompatibilitou ss Garmin Connect aplikáciou, aj keď dokážu splniť minimálne požiadavky ako sú bluetooth verzie 4.0 a OS Android verzie min. 5 a vyššie.

Sám výrobca garantuje iba niekoľko Huawei smartfónov, ktoré boli otestované a spoľahlivo fungujú s hodinkami alebo fitness náramkami Garmin. Priamo na stránke výrobcu si môžete pozrieť zoznam podporovaných telefónov.

garmin-connect-os-android-huawei

Garmin opäť upozorňuje majiteľov Android telefónov Huawei (viď. NOTE) na správnu inštaláciu resp. dodatočné nastavenia, ktoré je potrebné vykonať keď spojenie smartfónu a hodiniek nefunguje správne. Samozrejme posledným krokom je kontaktovať samotného výrobcu smartfónu, čo vám však nič nevyrieši.

Preto naše odporúčanie je - ak chcete plnohodnotne používať vaše Garmin zariadenie, či už fitness náramok, hodinky alebo športtester najprv si vyskúšajte spoluprácu mobilnej aplikácie a smartfónu, ak máte túto možnosť a až potom pristúpte ku kúpe. V opačnom prípade riskujete nepríjemnosti s vrátením tovaru, alebo zdĺhavé bádanie, prečo spojenie alebo smart notifikácie nefungujú.