Polar Grit X zelená M/L + HR + Oficiálna Polar distribúcia, CZ jazyk

Kód: 46599
SK / CZ Výhodný balík
Značka: Polar
ZADARMOZADARMO
polar grit x green HR 01
475 € 395,83 € bez DPH
Predaj ukončený

Outdoorový multišport GPS športtester v odolnom tele. Nový jedinečný dizajn, farebný displej, ultra dlhá výdrž batérie. Funkcie - precision prime, Hill Splitter, FuelWise, Nightly Recharge, Race pace a ďalšie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Polar Grit X to je outdoorový športtster s podporou multišport a v kombinácii s odolným telom sa z neho stáva neodolateľný spoločník na dlhé behy, turistiku, tréning v kopcoch, či na MTB bicykli. Najnovší GPS čip, výškomer s barometrom, Polar Smart coaching funkcie a podpora navigácie robia z týchto športových hodiniek ideálneho partnera do prírody.

autorizovany-predajca-polar

Polar Grit X bol navrhnutý tak, aby vydržal tie najtvrdšie podmienky. Vojenský štandard MIL-STD-810G zabezpečí, že hodinky budú pripravené merať váš športový výkon v extrémnych teplotách, vlhkosti a sú odolné prípadnému pádu. To všetko pri váhe len 64 gramov, ktorá robí z Grit X jeden z najľahších športtesterov na trhu.

polar-grit-x-dizajn 

Polar Grit X nové outdoorové funkcie

Hill Splitter™ - s touto funkciou budete vždy vedieť ako ste si počínali z kopca do kopca pri vašom behu, jazde v teréne. Hill Splitter automaticky detekuje všetky stúpania a klesania pomocou GPS, údajov o rýchlosti, vzdialenosti a nadmorskej výške. Zobrazuje podrobné údaje o vašom výkone vzhľadom na kopce. Získate údaje o výškovom profile tréningu a v aplikácii Polar Flow si budete môcť porovnávať štatistiku absolvovaných stúpaní a klesaní. Funkcia sa automaticky prispôsobuje terénu tj. ak trénujete v rovinatej oblasti, budú započítané aj malé kopce, aj v horskej oblasti, tak malé prevýšenia sa nebudú počítať.

polar-grit-x-hill-splitter

FuelWise™ - keď ste na dlhej túre, behu alebo výjazde je dôležité udržiavať energiu a úroveň hydratácie. Funkcia FuelWise predstavuje inteligentný spôsob - asistenta, ktorý vám pomôže nájsť optimálny spôsob dopĺňania energie pre vaše telo pri dlhých a náročných športových výkonoch. Inteligentné dopĺňanie energie vám pripomenie, kedy je správny čas na doplnenie energie.

Už v príprave pred výkonom sa dozviete odhad, koľko surovín / karbohydrátov si máte zobrať so sebou, aby celý tréning alebo závod dopad na výbornú. Funkcia funguje personalizovane tj. na základe vašich údajov, ktoré ste dosiahli počas aktivít (Vo2max, max. srdcový tep, kľudový tep, hmotnosť atď.) a odborných tabuliek, ktoré odporúčajú konzumovať určité množstvá výživových doplnkov počas výkonu.

polar-grit-x-fuelwise

Predpoveď počasia -  pred tým ako sa vydáte na dobrodružstvo, ale aj počas neho sa vždy hodí vedieť aktuálnu predpoveď počasia. Polar Grit X vám zobrazí aktuálnu hodinovú predpoveď a aj na ďalšie 2 dni dopredu priamo na displeji. Medzi ďalšími údajmi nájdete rýchlosť a smer vetra, pravdepodobnosť zrážok a vlhkosť vzduchu. Službu zabezpečuje provider OpenWeather, hodinky musíte mať pripojené pomocou bluetooth na smartfón s internetovým pripojením.

polar-grit-x-weather

 

Kompas - aby ste sa vždy dokázali orientovať v teréne, zobrazte si digitálny kompas, ktorý vám ukáže správny smer.

Dlhá výdrž batérie - možnosť nastavenia frekvencie GPS záznamu z 1 sek. na 1 alebo 2 minúty, čím sa výdrž zvýši na 100 hodín.

Polar Grit X funkcie na sledovanie aktivity

Meranie srdcového tepu – Precision Prime

Najnovšia generácia merania tepovej frekvencie pomocou fúznej technológie optického snímača Polar Precision Prime. Táto inovácia kombinuje optické meranie tepovej frekvencie s meraním kontaktu snímača s pokožkou športovca, aby sa predišlo akýmkoľvek pohybovým artefaktom, ktoré by mohli narušiť signál tepovej frekvencie a tak skresliť namerané údaje. Hodnoty srdcového tepu sú sledované veľmi presne aj pri tých najnáročnejších tréningových podmienkach. V Polar Grit X nájdete až 10 svetelných diód, ktoré merajú srdcový tep nepretržite 24x7, čiže aj v noci.

Sledovanie dennej aktivity 

Polar Grit X má zabudovaný monitor aktivity, teda sleduje osobnú aktivitu po celý deň, počíta spálené kalórie, prejdené metre a celkovú vzdialenosť. Upozorní na dlhú dobu neaktivity. 

Serene™ dychové cvičenia - vyrelaxujte telo pomocou dychových cvičení, uvoľnite telo aj myseľ, hodinky vás budú viesť celým cvičením

Polar Grit X tréningové funkcie pre šport

Training Load Pro

Funkcia ponúka komplexný pohľad na to ako vám tréningy rôzne zaťažujú telo. Dozviete sa úrovne zaťaženia ako pre kardiovaskulárny, tak aj pre muskuloskeletárnu sústavu (kardio záťaž a svalová záťaž) a takisto sa berie do úvahy ako unavene sa cítite (Subjective Load).
Ak viete ako je každá časť tela vyťažená, môžete si optimalizovať každý ďalší tréning a vypracovať si správny systém v správnu dobu. Získate číselnú hodnotu, slovné hodnotenie a vizuálnu stupnicu s odrážkami pre každú tréningovú jednotku. Zbierajte a vyhodnocujte hodnoty vašej kardio, svalovej, vnímanej záťaže a majte prehľad o vašom vypätí a zvládaní ďalších tréningov.

polar-vantage-cardio-load

Bežecký výkon priamo na zápästí

Hodinky dokážu merať bežecký výkon zo zápästia športovca tj. bez potreby dodatočného snímača. Bežecký výkon skvele doplňuje sledovanie tepovej frekvencie – pomáha monitorovať externú záťaž pri behu. Výkon reaguje na zmeny intenzity rýchlejšie ako tepová frekvencia, preto je bežecký výkon výborným meraním pri intervalovom tréningu do kopca. Rovnako ho možno využiť k udržaniu stabilnej úrovne vydávaného úsilia pri behu napríklad na závodoch.
Samotný výpočet výkonu prebieha na základe vlastného algoritmu spoločnosti Polar a je založený na údajoch z GPS a barometra. Namerané hodnoty výkonu sa využívajú k výpočtu svalovej záťaže, teda záťaže ktorú kladie tréningová jednotka na kĺby, svalovú sústavu a kosti. Ak teda dokážete vyprodukovať rovnaký bežecký výkon (po týždňoch trénovania) pri menšej srdcovej frekvencii, je to indikácia, že vaša bežecká kondícia sa zlepšila.

Športovné profily - hodinky podporujú viac ako 130 rôznych športov. V aplikácii Polar Flow si do svojich hodiniek pridajte obľúbený šport podľa potreby.

Metriky plávania – sledujte svoje výkony v bazéne. Hodinky automaticky detekujú srdcový tep, plavecký štýl, preplávanú vzdialenosť, rýchlosť, tempá a odpočinok. Preplávaná vzdialenosť a počet temp možno sledovať aj vo vonkajšom bazéne.

Bežecký index (Running Index) – hodinky vám prostredníctvom odhadu hodnoty VO2max pomáhajú odhaliť ako sa váš bežecký výkon zlepšuje.

Bežecký program – získajte osobný a adaptívny tréningový plán, ktorý vyhovuje vám i vašim cieľom.

Inteligentné kalórie (Smart Calories) – zistite koľko kalórií spálite pri tréningu na základe svojej váhy, výšky, veku, pohlavia, individuálnej max. tepovej frekvencie (HRmax) a intenzity tréningu.

Prínos tréningu (Training Benefits) – ihneď po tréningu dostávate motivujúcu spätnú väzbu s popisom účinku danej tréningovej jednotky.

Sleep Plus™ - rozšírené sledovanie spánku vylepšuje regeneráciu a výkon. Funkcia automaticky detekuje dobu, množstvo a kvalitu vášho spánku. Namerané údaje spánku ľahko a rýchlo zobrazíte priamo na displeji hodiniek.

Nightly Recharge™ - meranie regenerácie počas spánku, ako sa vaše telo zregeneruje po celom dni a tréningu (bez nutnosti použiť hrudný snímač)

Navigácia v teréne - s Polar Grit X sa nestratíte. Použite funkciu "Späť na štart" (Back to start) a hodinky vás budú navigovať späť na pozíciu, z ktorej ste štartovali aktivitu. Ak si naopak potrebujete váš beh v teréne precízne naplánovať, jednoducho naimportujte súbor vo formáte GPX alebo TCX pomocou aplikácie Polar flow a priamo na hodinkách uvidíte trasu, po ktorej vás hodinky budú navigovať.

Pre vytvorenie - naplánovanie trasy môžete využiť známu mobilnú aplikáciu Komoot a pohodlne si dráhu nahráte do hodiniek. Následne počas vášho tréningu po naplánovanej trase dostávate upozornenia o zmene smeru, takže vás hodinky vedú - navigujú až k zvolenému cieľu (route guidance).

polar-vantage-v-navigacia

 

Fitness Test - teraz ho môžete vykonávať iba použitím optického snímača tepu (nie je nutné pripojiť hrudný snímač), výsledok fitness testu je úroveň vašej telesnej kondície - hodnota Vo2max.

Zone Lock - počas tréningu, aktivity môžete zamknúť tepovú zónu tj. hodinky vám budú signalizovať jej prekročenie

Lap details - po bežeckom tréningu v sumárnom prehľade uvidíte detaily pre každé koliečko ako čas, vzdialenosť, priemerné tempo

Strava Live Segments - podpora Live segmentov z aplikácie Strava tzn. že môžete závodiť segmenty (zvolené úseky) s ostatnými športovcami na danej trati. Je nutné mať predplatenú verziu aplikácie Strava Summit.

Fit Spark - Táto funkcia vám ponúkne 2-4 možnosti cvičenia každý deň. Sami sa budete rozhodovať, ktorý z nich si vyberiete. Navrhované cvičenia hodinky automaticky odporučia na základe osobnej fitness úrovne, vašej tréningovej histórie a hodnôt z regenerácie (Night Recharge). Priamo na displeji hodiniek budete vidieť jednotlivé cviky, ktoré budete cvičiť. Na výber dostanete z kardio alebo silových cvičení.

Vyhodnotenie nameraných údajov

Namerané hodnoty si po tréningu môžete pohodlne analyzovať v mobilnej aplikácii Polar Flow alebo jej web verzii. Údaje môžu byť tiež preposlané do obľúbených aplikácii ako sú Strava, či Training Peaks.
Polar Flow ponúka kompletný eko systém – rozšírené plánovanie tréningov a analytické nástroje, automatický tréningový diár, správy o pokroku a veľa ďalšieho. Zdieľajte vaše dosiahnuté úspechy s vašim trénerom, získajte okamžité hodnotenia pomocou bezplatnej služby Polar Flow pre trénerov.

 polar-vantage-v-ecosystem-03

Smart funkcie – po pripojení kompatibilného smartfónu pomocou bluetooth dostávajte upozornenia o prichádzajúcich volaniach, sms, či iných notifikáciach z vášho mobilného telefónu priamo na displej hodiniek.

Technické parametre:

 • Rozmery - 47 x 47 x 13 mm
 • Hmotnosť - 64 g
 • Displej - vždy zapnutý farebný dotykový displej so sklom Gorilla Glass. Veľkosť 1,2 palce, rozlíšenie 240 x 240 pixelov.
 • Batéria - 346mAh Li-pol. Životnosť batérie až 40h v tréningovom režime (GPS a meranie tepovej frekvencie na zápästí).
 • GPS a barometer - Integrované GPS a GLONASS. Asistované GPS pre rýchle spojenie. Barometrická výška, stúpanie, výška výstupu a zostupu.
 • Pripojenie - Bluetooth s nízkou spotrebou 4.0.
 • Snímače - kompatibilita so snímačmi tepovej frekvencie Polar BLE.
 • Odolnosť proti vode - vodotesné (WR100)
 • Rozmery remienkov (šírka 22 mm): S - 130-190 mm, M/L - 145-215 mm
Obsah balenia:
 • Športové hodinky Polar Grit X (podpora CZ jazyka) - remienok M/L: obvod zápästia 145-215 mm
 • Hrudný snímač tepu Polar H9 čierny (M-XXL)
 • Nabíjací USB kábel
 • Užívateľská príručka

Autor © Fitendo.sk

Dodatočné parametre

Kategória: Polar Grit X
Záruka: 2 roky
? Vhodné pre aktivity: Plávanie, Chôdza, Beh, Fitness, Tréning, Bicyklovanie
? Meranie srdcového tepu: Na zápästí ruky, Hrudným símačom
? Meranie tepu 24x7: Áno
? GPS modul: Áno
? Mobilná aplikácia: Android, iOS Apple
Farebný displej: Áno
? Dotykový displej: Áno
? Vymeniteľné remienky: Áno
? Výškomer: Áno
? Teplomer: Áno
? Barometer: Áno
? Prehrávač hudby: Nie
? Topo mapy: Nie
? Farba: Zelená
? Bezkontatkné platby: Nie

Polar Grit X

Polar Grit X | štýl sa stretáva so silou

Polar Grit X | Training with key features FuelWise™, Hill Splitter™, Route guidance and Komoot

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
VP Avatar autora | 24.6.2020
Splnil ocakavania na 100% vo vsetkych smeroch. Idealny sportester naviac v kombinacii s hrudnym pasom aj presne merania. Ocenujem aj celkovy monitoring regeneracie a spanku. Vacsina info sa da zistit priamo na hodinkach. Podrobne detaily potom v appke. Mam apple - parovanie s mobilom bez problemov. Takisto funguje perfektne aj hrudny pas ci uz s hodinkami alebo s mobilom. A dizajn je top. Realne este lepsie ako na obrazkoch. Pokial nepotrebujete v hodinkach offline mapy, platbu kartou a hudbu, no skor si potrpite na kvalitneho sportoveho asistenta, tak je to idealna volba.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Polar_Electro_Logo.svg

Polar - história značky

Počúvať svoje telo a rozumieť jeho reči - presne to zaujíma Polar a presne s tým pomáhajú športovcom na celom svete už dlhšie ako 30 rokov.
Odborné znalosti z oblasti športu, fyziológie, medicíny a elektroniky spojené s elegantným dizajnom to všetko sú špičkové produkty Polar. Práve preto je Polar absolútnou špičkou na trhu so športtestermi už od roku 1977.

Viac ako 30 rokov pokrýva výrobca potreby vrcholových atlétov, hobby športovcov a širokú populáciu cvičiacu pre radosť, lepšiu kondíciu, nižšiu hmotnosť či pre upevnenie zdravia.

polar-fitness-wearables

Polar - ponuka zariadení na sledovanie športov

Značka Polar ponúka kompletný sortiment výrobkov, spolu s rozsiahlou podporou a špičkovým servisom. Celú dobu sa Polar drží na špičke trhu, vďaka vysoko ambicióznym a talentovaným odborníkom, ktorí svoju prácu vykonávajú stále rovnako poctivo a s vášňou ako pred 30. rokmi. Novinky, akými sú jedinečné funkcie Training load Pro, Recovery Pro alebo dobre známy ortostatický či fitness test nenájdete nikde inde. A úspech je zreteľne vidieť.
Polar je mercedes medzi športtestermi!

V produktovom portfóliu nájdete wearable zariadenia určené pre každý šport a športovca.

Z našej ponuky si môžete vybrať z nasledujúcich produktov: